مزایا و نقش جاروبرقی صنعتی در تامین استاندارد های لازم جهت صنایع غذایی

صنایع غذایی یکی از بخش های پر تکاپو و مهم در کشور می باشند که وظیفه تامین خوراک و مایحتاج روزانه افراد جامعه را بر عهده دارند. این صنایع به واسطه تامین مواد غذایی، ارتباط تنگاتنگی با سلامت افراد جامعه دارند. به طوری که کوچکترین آلاینده در پک محصولات و یا کیفیت پایین محصولات ارائه شده به راحتی می تواند موجب ورشکستگی این کسب و کار ها شده و در مقابل ارائه محصولات با کیفیت و بهداشتی حداکثر سود اوری و بهره وری را برای مدیران و صاحبان این کارخانه ها به دنبال دارد. از این رو رعایت اصول بهداشتی و تامین سلامت محیط امری لازم و ضروری در محیط می باشد. با توجه به اهیمت نظافت و حذف آلاینده ها، استفاده از تجهیزات مکانیزه و صنعتی نظافت راهکار مناسب و ایده الی برای حذف آلالینده های انباشته دراین محیط ها می باشد. دستگاه جاروبرقی صنعتی یکی از تجهیزات مکانیزه و کاربردی در این محیط ها می باشد.

 

اهمیت و نقش نظافت در صنایع غذایی

صنایع غذایی تامین کننده مواد خوراکی بوده و از این رو ارتباط نزدیک و تنگاتنگی با سلامت افراد جامعه دارند. از این رو رعابت اصول بهداشتی در این محیط ها به منظور تامین سلامت افراد و جامعه،‌ امری لازم و ضروری می باشد. بدون شک حضور آلاینده ها در محیط تولید، نگهداری و بسته بندی محصولات به شدت بر روی سلامت آنها اثر گذاشته و در نتیجه سلامت افراد جامعه را تهدید خواهد نمود. از این رو حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها امری لازم و ضروری می باشد. علاوه بر این جمع آوری آلاینده ها و ضایعات ایجاد شده در محیط به واسطه فراهم نمودن محیط بهتر برای فعالیت پرسنل، راندمان کاری را افزایش می دهد. همچنین استفاده از تجهیزات مکانیزه و صنعتی چون دستگاه جاروبرقی صنعتی بر خلاف شیوه های سنتی و دستی،‌ مدت زمان لازم برا ارائه نظافت را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد.

 

نقش جاروبرقی صنعتی در نظافت

جاروبرقی صنعتی دستگاهی مکانیزه و کاربردی برای جمع آوری و حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها می باشد. این دستگاه ها برای جمع آوری و حذف آلاینده های انباشته در محیط، از سامانه مکش بهره می گیرند. جاروبرقی صنعتی به منظور فراهم نمودن خلا در داخل مخزن دستگاه،‌ مجهز به موتور و پمپ می باشد. با توجه به اینکه محیط های صنعتی نیازمند دستگاه های مقاومی می باشند که امکان عملکرد پیوسته داشته باشند، دستگاه های جاروبرقی صنعتی مجهز به موتور های دائم کار توربینی می باشد. استفاده از پمپ ساید چنل در این مدل از دستگاه های مکنده با تقویت خلا ایجاد شده در مخزن دستگاه،‌ قدرت و سرعت مکش دستگاه را افزایش داده و در نتیجه آنها را به دستگاه های مناسب و سازگار با شرایط نظافتی محیط های صنعتی تبدیل می نمایند.

 

ویژگی های دستگاه های جاروی صنعتی مناسب جهت صنایع غذایی

جاروبرقی های صنعتی دستگاه های مناسبی جهت نظافت و حذف آلاینده ها می باشند. این دستگاه ها ساختار و بده مقاومی داشته و از این رو قادر به عملرکد پیوسته در شرایط سخت کاری می باشند. با توجه به اهمیت نظافت و حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها،‌ در محیط های حساسی چون صنایع غذایی، سیستم فیلتراسیون از اهمیت بالایی بر خوردار می باشد. سیستم فیلتراسیون با به دام انداختن ذرات ریز گرد و غبار و مواد پودری مانع از بازنشر آنها در محیط شده ودر نتیجه استاندارد های لازم این محیط ها را فراهم می نماید. علاوه بر این از جمله ویژگی دستگاه های مکنده صنعتی تخصصی به کار رفته در این صنایع می توان به ضد انفجار بودن آنها اشاره نمود. چرا که برخی مواد موجود در این صنایع همانند آرد و پودر غله اشتعال زا می باشند.

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: