واتر جت صنعتی - waterjet

شوینده فشار قوی با واتر جت صنعتی دستگاهی است که آب را با فشار بسیار زیار پاشش می کند و به علت فشار بالایی که دارد ، جرم و کثیفی ها را به راحتی از بین برده و پاک می کند. واتر جت صنعتی با پاشش فشار قوی سطح مورد نظر را از هرگونه آلودگی پاک می نماید که علاوه بر کاهش مصرف آب باعث افزایش کارایی و کیفیت و سرعت عملیات در نظافتی می گردد. واتر جت صنعتی بسته به نیاز در 2 مدل آب سرد و آب گرم عرضه می شود.

دستگاه های فشار قوی طوری طراحی شده اند که می توانند به سادگی خاک ، گرد و غبار ، گل و لای ، رنگ و دیگر کثیفی ها را از روی سطح بردارند. دلیل آنکه دستگاه های فشار قوی آب جزو پرطرفدار ترین دستگاه های نظافت صنعتی محسوب می شوند ، سادگی در استفاده و توانایی نظافت فضاهای وسیع و دور از دسترس می باشد.

 

انواع دستگاه های فشار قوی آب ( واتر جت صنعتی )

انواع واتر جت صنعتی به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند ، واتر جت صنعتی آب سرد و واتر جت صنعتی آب گرم.

شوینده فشار قوی یا واتر جت صنعتی آب سرد توانایی جرم زدایی و شستشوی سطوح مختلف مانند نمای ساختمان ها ، کف پارکینگ ها ، استخر ، ماشین های صنعتی و... را دارد. کارواش آب گرم یا واتر جت صنعتی آب گرم علاوه بر قابلیت های آب سرد توانایی شستشوی سطوح چرب و روغنی و ماشین های صنعتی و مناسب برای کف کارخانجات است.

 

نحوه عملکرد دستگاه های شوینده فشار قوی 

بیشتر شوینده های فشار قوی می توانند به صورت خانگی و یا صنعتی مورد استفاده قرار بگیرند. تنها کافیست شیلنگ ورودی را به یک منبع آب وصل کنیم. بعضی از مدل ها دارای مخزن جهت نگهداری آب نیز دارند. موتور ، آب را تحت فشار بالا قرار می دهد و سپس آن را رها می کند تا با سرعت بالا از نازل پاشش شود.

دکمه ای در نزدیکی نازل وجود دارد که به وسیله آن می توانید پاشش را شروع یا متوقف کنید ، در برخی از مدل ها امکان تنظیم فشار آب نیز گنجانده شده است.

 

کاربردهای واتر جت صنعتی در عملیات شستشو

نظافت رایج ترین استفاده از دستگا های واتر جت صنعتی می باشد. آب با فشار قوی می تواند انواع آلودگی را از سطح پاک کند. نظافت پیاده رو ها ، گردشگاه ها ، اتومبیل ها ، ساختمان ها ، نما ها و... .

همچنین می توان از انواع مواد شوینده یا ترکیبات شیمیایی خاص و حتی شن و ماسه برای پاشش همراه با آب استفاده کرد.

شوینده های فشار قوی یا واتر جت صنعتی ها قابلیت تنظیم فشار آب را دارند ، بنابراین می توانید از فشار پایین آن برای شستشوی اتومبیل خود استفاده کنید و برای نظافت دیوار ها و نمای ساختمان از فشار بالاتر استفاده کنید.

 

انتخاب دستگاه واتر جت صنعتی مناسب

مدل های بسیار زیادی از دستگاه های واتر جت صنعتی موجود است ، انتخاب درست آن با توجه به نیازتان امر بسیار مهمی است. انتخاب نادرست واتر جت صنعتی می تواند کار شما را سخت تر کرده و یا منجر به آسیب دیدن شما شود.

 

انواع واتر جت صنعتی های برقی، بنزینی و دیزلی

از لحاظ منبع تغذیه دو نوع واتر جت صنعتی وجود دارد ، واتر جت صنعتی برقی و وترجت های بنزینی یا دیزلی. تفاوت اصلی بین این 2 مدل در این است که برای استفاده از واتر جت صنعتی برقی باید حتما در نزدیکی یک منبع برق باشید در صورتی که واتر جت صنعتی بنزینی یا دیزلی برای استفاده تنها به سوخت نیاز دارد از این رو مدل های بنزینی و دیزلی قابل حمل ترند.

همچنین محیط استفاده از واتر جت صنعتی نیز عامل مهمی در انتخاب برقی یا بنزینی و دیزلی بودن آن است. به طوری که در یک محیط بسته به علت انتشار دود از اگزوز دستگاه های بنزینی و دیزلی ، عملا استفاده از این مدل ها را غیر ممکن می سازد.

به طور کلی واتر جت صنعتی برقی بیشتر برای مصارف و مشاغل کوچکی که نیاز به فشار بسیار بالا ندارند استفاده می شود. مدل های بنزینی و دیزلی برای مصارف سنگین تر مثل نظافت جرم ها و آلودگی های سخت سطح ، از بین بردن رنگ و.... .

 

آب گرم و آب سرد

کارواش آب سرد همانطور که از نامش پیداست آب را با همان دمایی که منبع آب دارد ، پاشش می کند. یعنی هیچ سیستمی برای تغییر دما در آن وجود ندارد. این دستگاه ها مناسب برای مصارف مختلف با آلودگی های نسبتا زیاد کاربرد دارد. واتر جت صنعتی آب گرم بر خلاف مدل های آب سرد دارای یک هیتر بوده و آب را قبل از پاشش تا 90 درجه سانتی گراد بالا می برد. این دستگاه ها مناسب برای نظافت محل هایی است که آلودگی بالا و چربی دارند.

کارواش آب گرم این قابلیت را دارد تا میزان بار دستگاه را به حداقل و دمای آب را به حداکثر رسانده تا شاهد خروج بخار 100% از نازل دستگاه باشیم.

انواع واتر جت صنعتی

مرتب سازی براساس :
1 2 3
1 2 3