مکنده شهری - streetsweeper

دستگاه مکنده شهری به عنوان یک وسیله پر مزیت جهت نظافت محیط های شهری به کار می رود. این مکنده شهری به گونه ای طراحی شو ساخته شده است که کارایی بسیار آسانی دارد و می تواند کاربر بدون وجود هیچ مشکلی از آن استفاده نماید. سوییپر شهری به صورت دستی هدایت می شود و برای سهولت در حرکت و جا به جایی مجهز به چرخ هایی است که قابلیت چرخش 360 را دارد و می تواند رو به عقب نیز حرکت کند. به دلیل این که در محیط های شهری مانند خیابان ها و معابر انواع مختلفی از آلودگی و زباله موجود می باشد، مکنده شهری با داشتن موتور مکنده پر قدرت همه زباله های پراکنده شده بر روی زمین را جمع آوری می کند و در مخزن خود جای می دهد؛ مخزن سویپر ظرفیت زیادی دارد و انواع زباله در آن باقی می ماند. مکنده شهری از لحاظ ساختار فیزیکی و ابعاد به گونه ای است که قادر است وارد همه فضاهای شهر شود و آنجا را نظافت کند. حتی امکان بالا و پایین رفتن سویپر صنعتی از ارتفاع 12 سانتی متری وجود دارد. علاوه بر این مکنده شهری یک وسیله سازگار با محیط زیست می باشد زیرا مجهز به فیلتر با کیفیتی است که اجازه ورود گرد و خاک را به محیط نمی دهد.


انواع مکنده شهری دستی

دستگاه مکنده شهری از لحاظ منبع تغذیه به دو دسته باتری دار و بنزینی تقسیم می شود تا کاربران با توجه به شرایط و امکانات خود، مکنده شهری مورد نظر را انتخاب نمایند. هر دو دستگاه دارای قابلیت ها و ویژگی های مشابهی هستند و انتخاب هر کدام از آن ها به موقعیت خریداران و کاربران بستگی دارد.


باتری دار

دستگاه مکنده شهری باتری دار شامل دو عدد باتری 24 ولت است که یکی برای تغذیه موتور مکش و دیگری جهت حرکت دستگاه تعبیه شده است و با هر بار شارژ کردن، دستگاه تا 12 ساعت کار می کند. مکنده شهری باتری علاوه بر سازگاری با محیط زیست، آلودگی صوتی نیز ایجاد نمی کند. مخزن نگهداری زباله آن 240 لیتر و قطر دهانه مکش 115 میلی متر است.


بنزینی

دستگاه مکنده شهری بنزینی دارای مخزن سوخت 27 لیتری است که با یک بار پر کردن آن دستگاه می تواند تا 20 ساعت کار کند. سوییپر شهری بنزینی همانند مکنده باتری با محیط زیست ساز گار بوده و فاقد سرب می باشد. مخزن نگهداری زباله آن 240 لیتر و قطر دهانه مکش 115 میلی متر است.


کاربرد مکنده شهری در عملیات نظافت

جاروب شهری در همه محیط های شهری مانند خیابان، کوچه، پیاده رو، پارک و حتی فضاهای بسته مورد استفاده قرار می گیرد و قادر است گرد و خاک، بطری های پلاستیکی و شیشه ای، قوطی های فلزی، برگ درختان، کاغذ، مقوا و انواع دیگر زباله را جمع آوری نماید و آن ها را به گونه ای در مخزن ذخیره سازی می کند که دوباره در محیط منتشر نشود.

انواع مکنده شهری

مرتب سازی براساس :