پلیشر - Polisher

دستگاه جلا دهنده سطوح یا همان پلیشر وسیله ای است که برای شستن و جلا بخشیدن سطوح به کار می رود و در واقع وظیف اصلی آن همان صیقلی کردن و درخشان ساختن سطوح است. پلیشر با چرخش برس خود سطح زمین را سایش داده و خط و خش های موجود در کف را از بین می برد و به عنوان واکس زننده کف نیز به کار می رود. پلیشر دارای یک برس بوده که ساختار عمودی شکلی دارد و کاربر به راحتی می تواند آن را هدایت و کنترل نماید. سرعت چرخش برس دستگاه پلیشر متفاوت است و می تواند با سرعت های زیاد و یا کمتر حرکت کند. پلیشر با سرعت کمتر کنترل بهتری داشته و از لحاظ هزینه مقرون به صرفه تر است و اگر سرعت چرخش برس دستگاه افزایش یابد میزان درخشش سطح نیز بیشتر می گردد.


کاربردهای پلیشر صنعتی

همان طور که ذکر شد، پلیشر هم به عنوان شستشو دهنده کف و هم به عنوان جلا دهنده آن به کار می رود. از پلیشر برای شستشو و جلا دادن به انواع سطوح مانند سیمان، سنگ، سرامیک، انواع کف پوش و … به کار می رود و هیچ گونه آسیبی به سطح نمی رساند.


شستشو دهنده

خوب است بدانیم پلیشر دارای مخزنی که آب و مواد شوینده به آن اضافه شده و به منظور شستشوی سطح از این دستگاه در شرایط خاص استفاده می شود؛ اگر محیط مورد نظر با محدودیت فضا مواجه باشد و قدرت مانور اسکرابر در آن وجود نداشته باشد و یا این که آلودگی های سطح بسیار چسبناک و خشن باشد، به کار گیری پلیشر می تواند یک راه حل مناسب باشد. چون پلیشر عمل مکش آب را انجام نمی دهد، پس از استفاده به عنوان شستشو دهنده لازم است یک جاروبرقی آب و خاک برای جمع آوری آب و مواد باقی مانده به کار گرفته شود.

جلا دهنده

یکی از قابلیت های پلیشر این است که می تواند با اضافه نمودن واکس به مخزن آن سطح زمین را جلا ببخشد و هم چنین می تواند به صورت خشک این عمل را انجام دهد. برس با سرعت می چرخد و با تولید حرارت آلودگی ها را از سطح جدا کرده و شیارها را از بین می برد.

انواع پلیشر

مرتب سازی براساس :

دسترسی سریع به محصولات