قیمت اسکرابر به چه مواردی بستگی دارد؟

اسکرابر صنعتی یک از انواع بسیار پرکاربرد تجهیزات نظافت صنعتی می باشد. به کمک اسکرابر می توان سطوح گوناگون را شستشو داد. این دستگاه مزایای بی شماری دارد، از جمله این مزایا می توان به افزایش کیفیت نظافت و بهداشت، افزایش سرعت نظافت و راندمان بالا اشاره کرد. زمین شوی صنعتی در انواع و مدل های گوناگون برای مصارف خاص طراحی و تولید می شود که بسته به هر کدام از این موارد قیمت اسکرابر تعیین می شود. در قیمت گذاری یک اسکرابر مواردی از قبیل جنس، ابعاد، نوع هدایت، نوع منبع تغذیه و کیفیت ساخت تاثیر گذار می باشد.

 

جنس و کیفیت ساخت

از فاکتورهای مهم ارزش گذاری قیمت اسکرابر، جنس و کیفیت ساخت دستگاه می باشد. اسکرابرهای معتبر از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار هستند. با توجه به یکی بودن مخازن آب با بدنه دستگاه باید از جنس بسیار با کیفیتی ساخته شود. اگر جنس بدنه با کیفیت و مقاوم نباشد، ممکن است بدنه اسکرابر بر اثر برخورد با موانع دچار شکاف شود و عملا دستگاه بلا استفاده می شود. همچنین اجزای داخلی دستگاه و همچنین تی و مکنده هم باید از جنس و کیفیت ساخت خوبی برخوردار باشد تا کیفیت نظافت افزایش یابد.

ابعاد

اسکرابر در ابعاد و سایز های مختلف و برای استفاده در مکان های مختلف با ابعاد متفاوت طراحی و تولید می شود. اسکرابر ها به دو نوع اسکرابر دستی و اسکرابر کابلی تقسیم می شوند. این دو مدل از نظر سایز، حجم مخازن و نوع هدایت با یکدیگر تفاوت دارند. این تفاوت سایز موجب تفاوت در پهنای شستشو می شود. در محیط های کوچک می توان از اسکرابر دستی و در محیط های وسیع از اسکرابر سرنشین دار استفاده کرد. در اسکرابر دستی کاربر با قرار گیری در پشت دستگاه می تواند دستگاه را هدایت کند و همچنین در زمین شور سرنشین دار، کاربر با قرارگیری بر روی آن می تواند دستگاه را حرکت دهد. قیمت اسکرابر با توجه به مدل دستی و سرنشین دار آن متفاوت می باشد.

نوع هدایت

اسکرابر دستی باید توسط کاربر هدایت شود و بسیار مناسب فضای کوچک می باشد. با این وجود این مدل زمین شور نیز در سایزهای متفاوتی طراحی و تولید می شود که پهنای شستشو و ظرفیت مخزن متفاوتی دارند. یکی از تفاوت های اصلی که قیمت اسکرابر را در این مدل  زمین شوی متفاوت می کند وجود موتور محرکه در ساختار آن می باشد. برای راحتی کاربر در هدایت دستگاه اسکرابر در برخی از مدل های آن از یک موتور جلو برنده استفاده میشود و کاربر با انرژی بسیار می تواند دستگاه را حرکت دهد.

نوع منبع تغذیه

اسکرابر ها از نظر منبع تغذیه در دو مدل کابلی و باطری دار طرحی و تولید می شوند. قیمت اسکرابر کابلی بسیار کمتر از مدل دیگر آن می باشد. مدل باطری دار مناسب فضاهای پر رفت و آمد و همچنین مکان هایی که به پریز برق دسترسی نداریم، می باشد. این مدل اسکرابر می تواند بعد از هر بار شارژ می تواند تا چندین ساعت عملیات نظافت را انجام دهد. در مدل های سرنشین دار از باطری بزرگتری نسبت به مدل دستی استفاده می شود.