سویپر صنعتی - street-sweeper

مکنده شهری یک دستگاه نظافتی کاربردی و بسیار سودمند است که در تمیز کردن معابر، پیاده روها، پارک ها و سایر محیط های شهری، همچنین محوطه خارجی مجتمع های تجاری، مراکز خرید، مدارس و دانشگاه ها و مراکز تفریحی قابل استفاده می باشد. این مکنده ضمن داشتن کارایی بالا و مزایای متعدد، به گونه ای طراحی و تولید شده است که دارای ساختار ساده بوده و از کاربری بسیار آسان برخوردار هستند. سویپر صنعتی ساختاری مشابه با جاروبرقی اما در ابعاد بزرگتر دارد و به صورت دستی هدایت می شود. البته به دلیل وجود موتور جلوبرنده، حرکت دستگاه نیازمند صرف انرژی زیاد توسط کاربر نمی باشد و کاربر تنها وظیفه کنترل دستگاه و هدایت آن را در جهت مورد نظر بر عهده دارد. همچنین این دستگاه با هدف افزایش سهولت حرکت و جابجایی مجهز به چرخ هایی است که قابلیت چرخش 360 را دارند و می توانند رو به عقب نیز حرکت نمایند. طراحی این دستگاه و برخورداری از خرطومی با قطر قابل توجه، این ابزار نظافت صنعتی را به گزینه ای مناسب برای جمع آوری آلودگی ها و پسماند جامد و خشک کوچک و بزرگ تبدیل کرده است. در مدل های باکیفیت از مکنده های شهری، طراحی بهینه دستگاه و شاسی آن امکان حرکت دستگاه از موانعی با ارتفاع تقریبی کمتر از 15 سانتیمتر را فراهم می نماید.


بخش های تشکیل دهنده مکنده شهری

دستگاه سویپر صنعتی از یک بدنه مقاوم، شاسی چرخ دار و خرطومی تشکیل شده است. این دستگاه همچنین شامل یک موتور مکنده، سامانه فیلتراسیون و مخزن می باشد که داخل بدنه دستگاه قرار گرفته اند. به دلیل وجود آلودگی های مختلف در فضاهای باز و محیط های شهری، وجود این موتور مکنده قدرتمند در دستگاه دارای اهمیت بالایی می باشد. یک سویپر صنعتی دارای موتور مکنده پر قدرت انواع آلودگی ها و زباله های موجود بر روی سطوح همانند ته سیگار، قوطی های پلاستیکی، بسته بندی مواد خوارکی، برگ و ...را به سرعت مکش نموده و با جمع آوری در مخزن خود به نحو بهداشتی آنها را از محیط حذف می نماید. ظرفیت بالای مخزن، تعداد دفعات تخلیه را کاهش داده و امکان استفاده از دستگاه را در بازه زمانی طولانی تری فراهم می نماید و بدین ترتیب کارایی دستگاه را افزایش می دهد. سامانه فیلتراسیون مکنده شهری، بخشی از این دستگاه است که آن را به ابزار نظافتی سازگار با محیط زیست تبدیل می نماید. فیلتر دستگاه برای جداسازی ذرات ریز و گرد و غبار مکش شده از جریان هوای خروجی، مانع از بازگشت آنها به فضای پیرامون گردیده و بدین ترتیب کیفیت هوا را برای کاربر و افراد حاضر در محیط ارتقاء می دهد. 


انواع سویپر صنعتی دستی

دستگاه سویپر صنعتی از لحاظ منبع تغذیه به دو دسته باتری دار و بنزینی تقسیم می شود تا کاربران با توجه به شرایط و امکانات خود، سویپر صنعتی متناسب با نوع نیاز خود را انتخاب نمایند. هر دو دستگاه دارای قابلیت ها و ویژگی های مشابه هستند و انتخاب هر کدام از آن ها به شرایط کاری، نوع محیط کاربرد و .. بستگی دارد.


باتری دار

دستگاه سویپر صنعتی باتری دار شامل دو عدد باتری 24 ولت است که یکی برای تغذیه موتور مکش و دیگری جهت حرکت دستگاه تعبیه شده است و با هر بار شارژ کردن، دستگاه بطور میانگین بین 8 تا 12 ساعت دارای قابلیت کارکرد می باشد. تجهیز دستگاه به یک موتور الکتریکی امکان ایجاد هر گونه آلودگی زیست محیطی را حذف نموده است. سویپر صنعتی باتری دار علاوه بر سازگاری با محیط زیست، سطح صدای بسیار پایینی داشته و آلودگی صوتی نیز ایجاد نمی کند. موتور الکتریکی دستگاه امکان حرکت رو به جلو و عقب را فراهم نموده و تجهیز آن به سیستم ترمز الکتریکی، سطح ایمنی کار را ارتقاء داده است. 


بنزینی

دستگاه سویپر صنعتی بنزینی به دلیل دارا بودن موتور بنزینی از قدرت بالاتری در مقایسه با مدل های باتری دار برخوردار می باشد. البته سازنده موتور بنزینی دستگاه دارای اهمیت بالایی بوده و در کیفیت عملکرد و کاریی دستگاه تاثیر بسزایی دارد. کاربرد موتورهای تولید شده توسط کمپانی هوندا در دستگاه های مکنده شهری، امکان حرکت دستگاه را بر روی سطوح شیبدار تا حداکثر شیب 25% فراهم می نماید. از سوی دیگر دستگاه در بازه زمانی طولانی تری قابل کاربرد خواهد بود. بعنوان مثال دستگاه با  مخزن سوخت 27 لیتری، با یک بار پر کردن کامل مخزن،می تواند بطور میانگین بین 20 تا 25 ساعت کار کند. 


کاربرد سویپر صنعتی در عملیات نظافت

طراحی مناسب این دستگاه، امکان استفاده از سویپر صنعتی را برای نظافت انواع سطوح هموار و ناهموار فراهم نموده است. بنابراین جاروب شهری در انواع فضاهای شهری مانند خیابان، کوچه، پیاده رو، پارک و حتی فضاهای بسته قابل کاربرد می باشد. موتور مکنده دستگاه امکان جمع آوری گرد و خاک، بطری های پلاستیکی و شیشه ای، قوطی های فلزی، برگ درختان، کاغذ، مقوا و انواع دیگر زباله را فراهم می نماید. مواد جمع آوری شده به شیوه ای کاملا بهداشتی در مخزن انباشت شده و سامانه فیلتراسیون دستگاه با فیلتر جریان هواری خروجی و جذب گرد و غبار و ذرات ریز باعث می شود این ذرات حساسیت زا دوباره در محیط منتشر نگردند.

انواع سویپر صنعتی

مرتب سازی براساس :