مبل شوی صنعتی - Spray Vac

اسپری وک یک دستگاه نظافت مکانیزه کارآمد است که در آن یک جاروبرقی آب و خاک با یک دستگاه شستشوی فرش و مبل ترکیب شده است. دستگاه اسپری مکش به دلیل دارا بودن پمپ کم فشار، قادر به پاشش محلول آب و مواد شوینده بر روی سطوح بوده و می تواند به کمک موتور مکش خود، آلودگی جدا شده از سطح و رطوبت باقی مانده را جمع آوری نموده و سطح را به شکل پاکیزه و خشک باقی گذارد. ویژگی منحصر به فرد دستگاه اسپری مکش قابلیت کاربرد آن بر روی سطوح ناهموار علاوه بر سطوح هموار می باشد که امکان استفاده از دستگاه را برای نظافت و شستشوی طیف گسترده ای از سطوح از فرش و موکت گرفته تا مبلمان، صندلی و بخش های داخلی خودرو فراهم می نماید.


بخش‌های تشکیل دهنده اسپری مکش

اسپری وک یک نوع جاروبرقی آب و خاک با قابلیت پاشش محلول شوینده می‌باشد. این دستگاه از بخش‌های زیر تشکیل شده است:


پمپ کم فشار

این پمپ وظیفه پاشش محلول شوینده را تحت فشار کم (حدود 3 بار) بر عهده دارد. در مدل های حرفه ای تر اسپری وک از پمپ های ممبران مجهز به سوئیچ فشار و بایپس یکپارچه استفاده می شود.


شستن صندلی ماشین با دستگاه اسپری مکش


موتور مکش

دستگاه اسپری وک با هدف جمع آوری آلودگی جدا شده از سطح و رطوبت به موتور مکنده تجهیز شده است. موتور مکنده در دستگاه‌های اسپری وک باکیفیت از نوع کلکتوری دو مرحله ای می باشد. این موتورها دارای قدرت و سرعت مکش بالایی بوده و وجود آنها در دستگاه باعث می شود که سطح مورد پاشش پس از پایان عملیات تقریبا به شکل کامل خشک گردد. در مدل های اسپری مکش دارای ظرفیت بالاتر، به منظور افزایش قدرت مکش دستگاه، تعداد موتور مکنده افزایش می یابد. 


مخازن

دستگاه اسپری وک دارای دو مخزن می باشد: یک مخزن محلول شوینده و مخزن آب کثیف. با توجه به اینکه علاوه بر مایعات مصرف شده، آلودگی های جدا شده از سطح نیز به مخزن آب کثیف منتقل می شوند، ظرفیت این مخزن در مقایسه با مخزن محلول شوینده بالاتر می باشد. ظرفیت مناسب این مخزن در یک دستگاه اسپری وک ، کارایی بالای دستگاه و عدم نیاز به پر کردن و تخلیه پی در پی مخازن را تضمین می نماید. در دستگاه های اسپری مکش با کیفیت معمولا از پلی پروپیلن یا استیل در تولید مخازن استفاده می شود. این ماده دارای مقاومت بالا در برابر آب و محلول شوینده بوده، دچار خوردگی و زنگ زدگی نمی شوند و طول عمر بالای دستگاه را تضمین می نمایند.


فیلتر

با توجه به اینکه دستگاه اسپری مکش هم بعنوان یک جاروبرقی آب و خاک  و هم یک دستگاه فرش و مبل شوی قابل کاربرد می باشد، دستگاه های اسپری وک غالبا همراه با دو نوع فیلتر ارائه می گردند. یک فیلتر کیسه ای به منظور فیلتراسیون ذرات و مواد جامد ( هنگام کاربرد دستگاه بعنوان جاروبرقی) و یک فیلتر اسفنجی هنگام مکش مایعات و کاربرد دستگاه برای شستشوی فرش یا موکت. فیلتر کیسه ای پلی استری دستگاه مانع از ورود ذرات ریز جامد به داخل موتور مکنده و بازگشت آنها به فضای پیرامون می شود و فیلتر اسفنجی دستگاه، محافظت از پمپ و موتور در مقابل مایعات مکش شده را برعهده دارد.


شستن فرش با دستگاه اسپری مکش


تجهیزات جانبی

دستگاه های اسپری وک تولید شده توسط کمپانی های معتبر با طیف گسترده ای از تجهیزات جانبی استاندارد یا جانبی عرضه می شوند که امکان استفاده از دستگاه را برای نظافت و شستشوی سطوح مختلف فراهم می نماید. این تجهیزات جانبی دسترسی به نقاط دارای دشواری دسترسی نظیر گوشه ها و زوایا را تسهیل نموده و سرعت عملیات را افزایش می دهند. تجهیزات کاربردی عرضه شده همراه با دستگاه های اسپری وک به دو دسته اصلی تقسیم می شوند. 

- خرطومی و نازل های پاشش و مکش برای اسپری کردن محلول شوینده و جمع آوری همزمان مایعات و آلودگی ها نظیر نازل مخصوص کاربرد بر روی مبلمان و نازل فرش، نازل ثابت مخصوص سطوح کف 

- تجهیزات مخصوص کاربرد دستگاه بعنوان جاروبرقی از جمله آنها برس سر گرد، نازل پارویی، خرطومی و لوله های افزایش طول


انواع مبل شوی صنعتی

مرتب سازی براساس :
برای دریافت قیمت ها و مشاوره خرید تجهیزات نظافتی مکانیزه با ما در تماس باشید ۵۸۴۵۳۰۰۰-۰۲۱