معرفی دستگاه واترجت صنعتی آب سرد و کاربرد های آن

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

معرفی دستگاه واترجت صنعتی آب سرد و کاربرد های آن

واترجت آب سرد و کاربرد های آن

واترجت ها دستگاه هایی مکانیزه برای نظافت و شستشوی سطوح مختلف به حساب می آیند. معمولا این شوینده های فشار قوی را بر اساس دمای آب خروجی به دو دسته واترجت آب سرد و واترجت آب گرم دسته بندی می کنند. در این بین کارواش آب سرد استفاده متداول تری دارد. این دستگاه سامانه گرمکن وجود ندارد و عملیات شستشو با آب پر فشار سرد انجام می گیرد. در این مقاله ویژگی های، کاربرد ها و مزایای استفاده از این شوینده فشار قوی بیان می شود.

معرفی واترجت آب سرد

دستگاه واترجت صنعتی آب سرد

واترجت آبسرد از بخش های مختلفی مانند شلنگ، نازل، لنس، پمپ و تفنگی ساخته شده که هر یک وظیفه معینی را در عملیات شستشو ایفا می کنند. با توجه به این که آب سرد در بعضی مواقع قابلیت از بین بردن لکه های سخت و روغنی را ندارد می توان در این نوع واترجت ها از مواد شوینده هم استفاده کرد تا قدرت پاک کنندگی آن افزایش یابد. برای بیان قدرت پاک کنندگی واترجت آب سرد باید به فشار آب در آن اشاره کرد. هر چه فشار آب خروجی از این دستگاه ها بیشتر باشد توانایی دستگاه برای از بین بردن لکه ها هم بیشتر خواهد بود.

 

 

انواع واترجت صنعتی آب سرد

دستگاه واترجت آب سرد هم مانند هر دستگاه نظافتی دیگر در انواع و اقسام مختلفی در بازار موجود می باشد که هر یک متناسب با ویژگی هایی که دارند برای یک کاربرد خاص مورد استفاده قرار می گیرند. دسته بندی ها در این حوزه بر اساس ویژگی های مختلفی انجام می گیرد. اما مهم ترین دسته بندی در این حوزه بر اساس نوع منبع تغذیه می باشد که به سه دسته دیزلی، بنزینی و الکتریکی تقسیم می شود. طبیعی است که هر یک از این موارد باید بر اساس مکان مورد استفاده انتخاب شود تا بتوان از کارایی آن بهره برد. برای مثال در رابطه با محیط های که دسترسی به منبع برق و یا همان پریز برق وجود ندارد استفاده از نوع الکتریکی آن منطقی نیست و یا برای محیط هایی که وسعت کمی دارد و فضای لازم برای مانور وجود ندارد استفاده از نوع دیزلی به دلیل حجم و وزن بالا و آلودگی ناشی از سوخت فسیلی توصیه نمی شود. بنابراین قبل از اقدام به خرید این دستگاه ها شرایط محل مورد استفاده کارواش آب سرد را بسنجید.

 

مزیت های استفاده از کارواش آب سرد

شستشوی ماشین آلات با کارواش آب سرد

دستگاه واترجت آب سرد برای شستشوی انواع سطوح و در کاربرد های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه مزایای متعددی را در مقایسه با سایر روش ها فراهم آورده که تعدادی از آنها در ادامه بیان می شوند:

– ارتقای سطح بهداشت و زیبایی محیط به بهترین وجه

– افزایش طول عمر تجهیزات و قطعات در صنایع مختلف

– کاهش هزینه های شستشو در درازمدت

– سازگاری با محیط زیست بعلت استفاده از آب

– کاهش زحمت کاربر در مقایسه با روش های دیگر

 

کاربرد های واترجت آب سرد

با توجه به مزایا و ویژگی هایی که برای کارواش آب سرد بیان شد، این دستگاه در محیط های بسیار و برای شستن انواع سطوح و عملیات های مختلف کاربرد دارد. نمونه های مختلف این دستگاه ها که به صورت صنعتی و خانگی وجود دارد در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و این موارد را می توان با توجه به نوع آلودگی ها در هر محیط در نظر گرفت. استفاده از کارواش آب سرد را می توان در پالایشگاه ها، صنایع غذایی، کارخانه های تولیدی و سایر صنایع برای شستن تجهیزات، سطوح کف و ماشین آلات دید. اما این موارد تنها موارد کاربرد واتر جت نمی باشد بلکه در شستشوی معابر شهری، رستوران ها، دامداری ها و … می توان از این دستگاه ها استفاده کرد. در بسیاری از عملیات های سنگین مانند رنگ بری، لایه برداری و … که در بسیاری از صنایع مورد نیاز است واترجت آب سرد کاربردی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما