کاربرد واترجت در شستشوی مخزن میکسر بتن و سایر تجهیزات

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

کاربرد واترجت در شستشوی مخزن میکسر بتن و سایر تجهیزات

واترجت صنعتی

مخلوط‌کن یا میکسر بتن وسیله‌ای است که برای مخلوط کردن بتن در زمینه ساخت و ساز در حجم های بزرگ و کوچک به کار می رود. میکسرهای بتن تجهیزاتی هستند که در موارد متعددی مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل آن که در محیط های صنعتی و نیمه صنعتی مانند کارگاه های ساخت و ساز به کار می روند، به شدت در معرض آلودگی و بقایای مواد بتنی قرار دارند. مخلوط‌کن و سایر تجهیزات وابسته به آن مانند کامیون های حمل میکسر به دلیل ماهیت کار، با لایه های ضخیمی از خاک پوشیده می شوند. به مرور زمان مواد بتنی در لوله ها و مجراهای میکسر باقی می مانند و انتقال مواد را با اختلال مواجه می کنند و در نهایت کارایی درست و بهینه مخلوط‌کن را متوقف می سازد. از شرایط پدید آمده می توان دریافت که نظافت و شستشوی میکسرهای بتن اهمیت بسیار زیادی دارد و با شستشوی اصولی کارکرد مناسب میکسر حفظ خواهد شد و به همین منظور باید از دستگاه های واترجت بهره گرفت.

کاربرد واترجت صنعتی برای شستشوی میکسر بتن

مواد بتنی باقی مانده در مخلوط‌کن به سرعت خشک شده و سختی بالایی پیدا می کنند و در این میان مسئله اصلی به وجود آمده از بین بردن لایه های آلودگی بدون آسیب رساندن به تجهیزات می باشد به گونه ای که کارایی بهینه میکسر بازیابی گردد. دستگاه شوینده فشار قوی یا واترجت صنعتی به عنوان ابزارهایی تخصصی برای از میان برداشتن لایه های سرسخت آلودگی هم چون بتن می توانند لوازم صنعتی آلوده را به خوبی شستشو داده و به حالت اولیه خود بازگرداند.

 

 

 

شستشوی عمومی با دستگاه واترجت

دستگاه های واترجت یا کارواش صنعتی علاوه بر شستشوی تخصصی تجهیزات مخلوط کردن بتن برای عملیات تمیز کردن و پاک سازی عمومی محیط و تجهیزات که دارای آلودگی هایی مانند خاک، دوده، خاکستر، روغن، گریس و … هستند، به کار می روند. نازل دستگاه واترجت قابل تغییر بوده و می توان متناسب با نوع عملیات و شدت آلودگی نازل مناسب را انتخاب و دمای آب را تنظیم نمود.

 

 

 

 

چالش های شستشوی میکسر بتن

بی توجهی به شستشوی به موقع میکسرها گاهی می تواند سبب ایجاد گرفتگی شدید در مجراها و لوله های انتقال بتن شود به صورتی که برای رفع این گرفتگی ها باید اجزای مخلوط‌کن از آن جدا شده و خارج از دستگاه شستشوی آن به وسیله دستگاه واتر جت صنعتی انجام گیرد. هر چه ضخامت و سرسختی لایه ها بیشتر باشد لازم است دستگاه های قوی تر با فشار عملیاتی بیشتری به کار گرفته شود تا سرعت و کیفیت شستشو بالا رود. هم چنین برای کندن تکه های بتن از میکسر باید به همراه واترجت صنعتی نازل دوار (توربو) به کار رود. نازل دوار نازل پاشش آب به شکل دورانی با قطر دایره ای بالا می باشد که جهت کندن جرم های سخت طراحی و ساخته شده است.

 

 

مزایای دستگاه واترجت برای شستشوی میکسر بتن

دستگاه های واترجت صنعتی با برخورداری از قدرت بالا در پاک کردن آلودگی ها و جدا کردن لایه های سخت بتن اثربخشی بالایی دارند. شوینده های فشار قوی علاوه بر ای که به طور مؤثر به بهبود کارایی میکسرها کمک می کنند، از خرابی و فرسایش تجهیزات جلوگیری به عمل می آورند. تجهیزات مخلوط کردن بتن از فلز ساخته شده اند و با لایه ای از رنگ پوشانده شده اند، در صورتی که رنگ های قدیمی دچار فرسایش شده باشند و نیاز به جداسازی و رنگ آمیزی دوباره میکسر باشد، می توان با استفاده از دستگاه واترجت و نازل دوار رنگ های فرسوده را از سطح دستگاه جدا نمود. به این ترتیب دیگری لازم نخواهد بود هزینه ای اضافه صرف رنگ بری گردد و با همان شوینده فشار قوی که برای شستشو در اختیار کاربران قرار دارد، عملیات رنگ بری نیز انجام می شود.

 

واترجت آب سرد یا آب گرم

در سال های اخیر تولید محصولات متنوع، تطبیق پذیری دستگاه ها را با شرایط کاری افزایش داده است؛ بدین معنی که جهت شستشوی سطوح گوناگون با هر نوع آلودگی در محیط های صنعتی و غیر صنعتی، امکان انتخاب دستگاه واتر جت صنعتی مناسب وجود دارد. به منظور از میان برداشتن آلودگی های چرب مانند گریس و … دستگاه کارواش آب گرم کارایی بسیار بالایی خواهد داشت و سایر آلاینده ها توسط مدل های آب سرد نیز قابل شستشو هستند. واترجت های آب گرم با هدف افزایش قدرت پاک کنندگی، کاهش مصرف مواد شوینده، ارتقای کیفیت شستشو و زمان کار کوتاه تر طراحی و تولید شده است.

 

 

لینک های مفید :

واترجت : فهرستی از محصولات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما