دستگاه واترجت صنعتی ، دستگاهی دوستدار محیط زیست

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

دستگاه واترجت صنعتی ، دستگاهی دوستدار محیط زیست

شستشوی ماشین آلات با کارواش صنعتی

ایجاد و انباشت آلاینده ها در محیط کار و زندگی امری اجتناب ناپذیر می باشد. آنچه که مسلم است چگونگی حذف آلاینده های انباشته در محیط می باشد. از دیر باز تا کوناز شیوه های سنتی و دستی نظافت برای شستشو و حذف آلاینده های موجود در محیط کار و زندگی استفاده شده است. اما با توجه به اینکه در دنیای مدرن و پیشرفته امروزی که حفظ منابع به واسطه کمبود آنها یکی از چالش های بزرگ به شمار می آید، استفاده از شیوه های سنتی نمی تواند گزینه معقولی برای شستشو و نظافت باشد. چرا که استفاده از این شیوه ها به حجم بالایی از اب و مواد شو شوینده نیاز داشته و همین امر در کنار مصرف حجم بالایی از آب با تولید آلاینده های غیر قابل تجزیه می تواند خطرات زیست محیطی را در پی داشته باشد. با توجه به اهمیت نظافت و لزوم حفاظت از محیط زیست دستگاه های واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی گزینه ای مناسب و ایده آل برای شستشو و نظافت می باشند.

 

ساز و کار دستگاه واترجت صنعتی

واترجت صنعتیواترجت صنعتی یا کارواش صنعتی دستگاهی مکانیزه برای شستشو و حذف لایه های عمیق آلودگی از روی انواع سطوح هموار و ناهموار افقی و عمودی می باشد. واترجت صنعتی به منظور حذف موثر وبا کیفیت آلاینده ها از پاشش آب پر فشار استفاده می نمایند. این دستگاه ها به منظور افزایش فشار آب وارد شده به داخل دستگاه مجهز به پمپ فشار قوی هستند. آب با فشار معمولی وارد پمپ فشار قوی دستگاه شده و در نهایت پس از افزایش فشار از طریق شیلنگ فشار قوی، لنس و نازل دستگاه بر روی سطوح هدف پاشش می شود.

 

انواع دستگاه های واترجت صنعتی

دستگاه های واترجت صنعتی به منظور تامین نیاز های نظافتی محیط های گوناگون و همچنین حذف موثر آلاینده های انباشته در محیط ها در مدل های متنوع و با فشار های کاری متفاوتی طراحی و تولید می شوند. یکی از دسته بندی های رایج این دستگاه ها بر اساس دمای آب خروجی می باشد. واترجت های صنعتی بر اساس دمای آب خروجی به دو دسته کارواش های آب سرد و کارواش های آب گرم دسته بندی می شوند. دستگاه های کارواش آب گرم به منظور افزایش دمای اب خروجی از دستگاه مجهز به سیستم گرمکن هستند. همین امر موجب می شود که ابعاد کارواش هی اب گرم در مقایسه با انواع اب سرد بزرگ تر بوده و از این رو در نتیجه وزن بیشتری نیز داشته باشند.

 

سازگاری دستگاه واتر جت صنعتی با محیط زیست

واترجت صنعتیاستفاده از شیوه های سنتی و متداول شستشو و نظافت به حجم بالایی از آب نیاز دارد. از آنجایی که منابع آب آشامیدنی در جهان محدود می باشد، استفاده از حجم بالای آن در امر شستشو و نظافت امر معقول و پسندیده ای نمی باشد. در چنین شرایطی استفاده از دستگاه های واترجت صنعتی یکی از بهترین گزینه ها برای شستشو و نظافت انواع سطوح می باشد. این دستگاه ها به واسطه استفاده از فشار های بالای آب، نقش بسزایی در کاهش حجم آب خارج شده از دستگاه داشته و از این رو به واسطه صرفه جویی در مصرف آب سازگاری بالایی با محیط زیست دارد. بررسی های انجام شده نشان می دهد که حجم آب مصرف شده توسط دستگاه واتر جت در شستشو به مراتب کمتر از شیوه های سنتی و متداول می باشد. علاوه براین استفاده از آب با حرارت های بالا در حذف آلاینده های چسبنده و روغنی میزان نیاز به مواد شوینده رابه میزان بسیار زیادی کاهش داده و همین امر به واسطه کاهش در حجم مواد شوینده مصرفی موجب سازگاری بالای دستگاه با محیط زیست می گردد. سازگاری بالای این دستگاه ها با محیط زیست موجب محبوبیت این دستگاه ها در بین کاربران گردیده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما