کاربردهای بی نظیر واترجت در صنایع پرورش دام و طیور

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

کاربردهای بی نظیر واترجت در صنایع پرورش دام و طیور

واترجت صنعتی مخصوص دامداری

صنایع دام پروری و مرغداری تأمین کننده بخش قابل توجهی از سبد غذایی خانوارها هستند، از همین رو سلامت و کیفیت بالای محصولات تولیدی این صنایع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. کیفیت و سلامت محصولات ضمن رعایت اصول حرفه ای و تخصصی مربوط به صنعت پرورش دام و طیور، مشروط بر رعایت استانداردهای بالای بهداشتی بوده و به عنوان یکی از گام های مؤثر به سوی نتایج عملیاتی مطلوب به شمار می آید. فضولات حیوانی به شدت آلوده هستند و باقی ماندن آن در محیط عامل تجمع انواع بیماری های قابل انتقال به انسان، میکروب ها و باکتری ها است. تمیز کردن های دائمی و پی در پی محل نگهداری دام و طیور به منظور حفاظت حیوانات از میکروب ها و حشرات مزاحم ضرورت بسیار دارد.

اهمیت نظافت و شستشو در پرورش دام و طیور

سالانه سرمایه گذاری های زیادی در زمینه پرورش دام و طیور انجام می گیرد و برای دست یابی به موفقیت های طولانی مدت باید استانداردهای بالا، مقررات و آیین نامه های تدوین شده مربوط به عملیات نظافت و بهداشت به طور کامل و دقیق رعایت گردد. زمانی که دام ها دچار بیماری می شوند هزینه های زیادی صرف درمان آن ها خواهد شد و در برخی موارد نیز باید معدوم شوند که خود هزینه های گزاف بر جای می گذارد. بنابراین پیشگیری از شیوع بیماری ها در بین دام و طیور بسیار مؤثرتر از درمان آن ها بوده و قبل از آن که دام ها و پرندگان بر اثر کثیفی و عدم رعایت اصول نظافتی مریض شوند، اقدامات پیشگیرانه صورت گیرد.

 

 

کاربرد دستگاه واترجت در صنعت دامپروری و مرغداری

دستگاه های واترجت یا شوینده های فشار قوی برای شستشوی عالی محیط نگهداری دام و تجهیزات و ماشین آلات مربوط به آن ها کاربرد دارند. واتر جت صنعتی یک راه حل خلاقانه و در عین حال سریع، کارآمد، آسان و مقرون به صرفه به شمار می آید. به این ترتیب بهره مندی از سطح بالاتر بهداشت و سلامت نتیجه به کارگیری واترجت های صنعتی می باشد و می تواند از گسترش بیماری ها در میان دام جلوگیری به عمل آورد.

 

 

شستشوی حرفه ای با واترجت

واترجت صنعتی با پاشش پر فشار جریان آب آلودگی های چسبیده به سطوح را جدا نموده و پسماندها را حذف می نماید. هم چنین برای شستشو محوطه نگهداری دام و محل خوراک آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. از طرف واترجت های آب گرم از قابلیت ضد عفونی کنندگی برخوردار هستند و درجه حرارت بالای آب خروجی از دستگاه باعث از بین رفتن درصد زیادی از میکروب ها و باکتری ها شده و به کارگیری آن توصیه می شود.

 

 

 

گاوداری

در گاوداری ها، شوینده فشار قوی ابزاری بسیار ایده آل برای از بین بردن فضولات حیوانی و باقی مانده خوراک در محل نگهداری و استراحتگاه های دام به شمار می آید. شستشوی محیط نگهداری گاو با استفاده از تجهیزات فشار قوی راهکاری ایمن آسان و موثر می باشد.

تولید لبنیات

در هر محیطی که میکروب ها به سرعت انباشته می شوند، رعایت اصول بهداشتی بیش از پیش اهمیت پیدا می کند. از همین رو دستگاه های واتر جت صنعتی آب گرم اولین انتخاب برای شستشوی گاوداری های پرورش دهنده گاو شیری، انبارهای نگهداری شیر، واحدهای دوش چرخشی و تأسیسات فرآوری و انتقال شیر می باشد. شیر دارای چربی بوده و در صورت بر جای ماندن آلودگی چرب در محیط آب داغ پاشش شده از واترجت این آلودگی را از میان بر می دارد.

دامداری و پرورش اسب

دستگاه های جت واش صنعتی برای نظافت عمیق دامداری‌های پرورش دهنده گوسفند و هم چنین انبارها و اصطبل های نگهداری و پرورش اسب کاربرد ویژه دارند و به راحتی می تواند لایه های سخت و ناخوشاند آلودگی را حذف کند.

مرغداری

در مرغداری ها همانند دام پروری ها نباید فرصتی برای رشد و تکثیر باکتری ها، ویروس ها و آفات به وجود آید. راه حل مؤثر برای شستشو و ضد عفونی نمودن محیط و ماشین آلات در بخش های مختلف مرغداری بهره مندی از شوینده های فشار قوی خواهد بود که کارواش آب گرم در اولویت قرار دارد.

 

تمیزی بیشتر با پاشش مواد شوینده

دستگاه های واترجت صنعتی قابلیت پاشش مواد شوینده دارند و به منظور دست یابی به تمیزی بیشتر می توان ماده مناسب را به همراه دستگاه مصرف نمود. در صورتی که شدت آلاینده ها بالا باشد، مواد شوینده این آلودگی ها را نرم و رقیق کرده و سبب تمیزی هر چه بیشتر می شود.

 

 

 

لینک های مفید :

واترجت : فهرستی از محصولات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما