حفظ درخشندگی سطوح کف مراکز تجاری با پولیشر

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

حفظ درخشندگی سطوح کف مراکز تجاری با پولیشر

پولیشر فرش

گشت و گذار در مجتمع های تجاری یکی از مفرح ترین تفریحات برای افراد جامعه می باشد. علاوه بر این مراجعه کنندگان به این مراکز، اغلب اقلام مورد نیاز زندگی خود را که مشتمل بر پوشاک، کیف و کفش می باشد را از چنین مراکزی تامین می نمایند. مسلما آراستگی و زیبایی یک مجتمع تجاری در کنار ارائه محصولات با کیفیت، تاثیر بسزایی در جلب نظر و ترغیت مشتریان دارد. از آنجایی که هر چه حجم آمد و شد ها در یک مرکز تجاری بیشتر باشد میزان سود آوری کسبه ساکن بیشتر می شود، رسیدگی به ظاهر و آراستگی محیط اهمیت بیشتری می یابد. دراین میان سطوح کف یکی از اولین بخش های مجتمع می باشد که در بدو ورود، نظر افراد را به خود جلب می نماید،‌ از این رو شستشو و نظافت آنها به منظور حفظ درخشندگی و جلا حائز اهمیت می باشد. یکی از کاربردی ترین تجهیزات که تاثیر بسزایی در حفظ درخشندگی و جلادهی به سطوح کف دارد، دستگاه پولیشر می باشد.

 

ساز و کار دستگاه پولیشر

پولیشرپولیشر یک دستگاه مکانیزه برای جلادهی و لایه بر داری از روی سطوح کف می باشد. این دستگاه ها مجهز به برس یا پد بوده و چرخش پر سرعت برس دستگاه موجب لایه برداری از روی سطوح می شود. قرار گیری موتور دستگاه بر روی برس و در نتیجه اعمال ف۵شار رو به پایین بر روی برس دستگاه موجب افزایش سطح تماس موثر برس یا پد با سطح زمین شده و در نتیجه موجب افزایش توان نظافتی و لایه بر داری دستگاه می شود. البته لازم به ذکر است که برس و پد این دستگاه ها با درجات زبری متفاوتی عرضه می شود. در هنگام تهیه این دستگاه به منظور حفاظت از کفپوش ها و همچنین دستیابی با بالاترین سطح درخشندگی توجه به جنس کفپوش ها و تناسب برس یا پد انتخابی با کفپوش ها مهم می باشد.

 

لزوم استفاده از دستگاه پولیشر

تردد بالای افراد و ترولی ها بر روی سطوح ضمن اینکه حجم بالایی از آلاینده ها را بر روی سطوح کف منتقل می نمایند، باعث ایجاد خط و خش بر روی کفپوش ها نیز می گردد. خط و خش ایجاد شده بر روی سطوح کف نه تنها موجب کدر شدن سطوح می شود بلکه فضای مناسبی را نیز برای انباشت آلاینده ها فراهم می نماید. در نتیجه به منظور حفظ درخشندگی و همچنین فراهم نمودن سطح بالاتری از بهداشت برای محیط حذف خط و خش های ایجاد شده بر روی سطوح امری لازم و ضروری می باشد. با توجه به نوع عملیات، حذف خش های ایجاد شده بر روی سطوح با استفاده از شیوه های سنتی مقدور نبوده و از این رو نیازمند استفاده از دستگاه های تحخخصصی چون پولیشر می باشد. چرخش پر سرعت برس یا پد دستگاه پولیشر و نیروی رو به پایین اعمالی بر روی برس دستگاه عملکردی همانند سمباده داشته و در نتیجه خط و خش ایجاد شده بر روی سطوح را حذف می نماید. حذف خط و خش ها، کدری سطوح را از بین برده و مجددا ظاهر درخشان کفپوش ها را به آنها باز می گرداند.

 

استفاده از پوشش واکس بر روی کفپوش ها

جلادهی با پولیشررسیدگی به کفپوش ها یکی از امور مهم می باشد. چراکه هر گونه آسیب وارد آمده بر کفپوش ها، می تواند هزینه های هنگفتی، بر دوش صاحبان و مدیران مجموعه ها وارد نماید. از این رو حفاظت از آنها امر مهمی می باشد. استفاده از پوشش واکس بر روی کفپوش ها یکی از شیوه های مناسب جهت حفاظت از کفپوش ها می باشد. استفاده از پوشش واکس همراه با دستگاه کف ساب یا پولیشر با ایجاد لایه ای محافظ بر روی کفپوش ها نه تنها،‌ از آنها محافظت می نماید بلکه، ضریب آلودگی مجدد آنها را کاهش می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما