کاربرد های متنوع و گسترده دستگاه واترجت صنعتی

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

کاربرد های متنوع و گسترده دستگاه واترجت صنعتی

کاربرد واترجت صنعتی در صنایع

با افزایش اهمیت نظافت در مکان های مختلف، دستگاه ها و تجهیزات این حوزه به طور چشم گیری دچار پیشرفت شده است. یکی از دلایل مهم پیشرفت این نوع دستگاه ها را می توان معایب استفاده از روش های سنتی دانست. استفاده از روش های سنتی مشکلاتی مانند هدر رفت بالای آب، صرف انرژی بالا، استخدام تعداد بالای نیروی خدماتی، افزایش هزینه ها و … را به دنبال دارد. در واقع تولید دستگاه های نظافتی مکانیزه گام بزرگی در جهت افزایش کیفیت و سرعت نظافت در محیط های مختلف به حساب می آید. واترجت ها یا شوینده های پر فشار از جمله دستگاه هایی شناخته شدند که برای شستشوی انواع سطوح با انواع آلودگی استفاده می گردند. کاربرد واترجت حوزه های گسترده ای را به خود اختصاص می دهد در این مقاله قصد داریم شما را با مهم ترین آنها آشنا کنیم.

شوینده پرفشار چیست؟

شوینده پر فشار دستگاه نظافتی مکانیزه است که برای شستشوی سطوح مختلف با انواع آلودگی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه از آب پر فشار برای از بین بردن آلودگی ها بهره می برد. در واترجت صنعتی ، آب با فشار معمولی وارد این دستگاه ها می شود. پمپ تعبیه شده در دستگاه، آب را با فشار بالا از آن خارج میکند. این فشار بالای آب در نتیجه منجر به از بین بردن آلودگی ها می شود. کاربرد واترجت را می توان با معیار های مختلفی از جمله میزان فشار آب خروجی، نوع نازل و نوع آلودگی بررسی کرد.

 

کاربرد واترجت صنعتی

کاربرد واترجت صنعتی

 

کاربرد واترجت و مزایای آن

دلایل متعددی را می توان برای افزایش کاربرد واترجت در محیط های مختلف بیان کرد. واترجت ها به عنوان شوینده پرفشار می توانند کار نظافت را با بهترین کیفیت انجام می دهند. از دیگر مزیت های استفاده از واترجت ها می توان به سرعت بالای آن ها اشاره کرد که باعث صرفه جویی در زمان می شوند. واترجت نیاز به نیروی خدماتی را کاهش می دهد و فقط با به کار گیری یک اپراتور می توان فضای وسیعی را در زمان کوتاهی نظافت کرد. این موضوع مزیت و برتری دستگاه کارواش صنعتی نسبت به روش های سنتی می باشد. علاوه بر این مسائل نظافت با این دستگاه ها باعث افزایش طول عمر تجهیزات در صنایع مختلف می شود. چرا که واترجت ها با فشار بالایی که دارند تمام آلودگی ها را از روی سطح تجهیزات حذف نموده و از این طریق به حفظ آن ها کمک می کنند. در ادامه چند مورد از مهم ترین موارد کاربرد واترجت در صنایع و سایر بخش ها اشاره می شود.

 

 

کاربرد واترجت صنعتی در صنایع مختلف

همان طور که گفته شد در صنایع مختلفی می توان موارد کاربرد واترجت را مشاهده کرد. با توجه به این که واترجت ها توانایی نظافت انواع سطوح را دارند در بیشتر صنایع می توان شاهد کارایی آن ها بود. از جمله صنایعی که کاربرد واترجت در آن ها بیشتر است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

دامداری و کشاورزی

قوانین سخت گیرانه نظافتی و بهداشتی در دامداری ها باعث شده تا شستشوی سطوح در این محیط ها دارای اهمیت زیادی باشد. فشار بالای آب دستگاه واترجت بهترین راهکار برای جدا کردن انواع آلودگی ها در دامداری هاست. فضولات، چربی، خاک و کود های حیوانی با استفاده از آب پر فشار به راحتی از بین می روند. شستن اصطبل ها و جلوگیری از انتشار بیماری ها نیز به کمک این دستگاه قابل انجام است. مدل های آب گرم و آب سرد واترجت برای شستن تجهیزات و سطوح در دامداری ها قابل استفاده هستند. ضمنا کاربرد واترجت در دامداری ها، مرغداری ها باعث شده تا انتقال بیماری از حیوان به انسان به حداقل برسد. در صنایع کشاورزی نیز از دستگاه واترجت برای شستن ماشین آلات و ابزار های مورد استفاده بهره می برند.

کاربرد واترجت در حذف آلودگی های عمیق

کاربرد واترجت در حذف آلودگی های عمیق

 

آشپزخانه های صنعتی

در آشپزخانه های صنعتی بعد از پایان پخت و پز و فرآیند های شستشوی ظروف، سطوح کف و تجهیزات بزرگ مانند دیگ ها نیازمند شستشوی عمیق تر و مناسب تری هستند. به دلیل دشواری ها و زمانبر بودن روش های سنتی، استفاده از واترجت صنعتی بهترین راه برای تمیز کردن دیگ ها، شستن سایر تجهیزات و سطوح کف در آشپزخانه می باشد. استفاده از کارواش آب گرم در مقایسه با کارواش آب سرد مزیت بیشتری در این محیط ها دارد.

 

ناوگان ریلی

واگن های قطار با استفاده از دستگاه های واترجت صنعتی به نحو عالی و سریع شستشو می شوند. جت واش ها به کمک آب و در برخی موارد محلول شوینده، هرگونه روغن و آلودگی های عمیق را از سطح واگن ها از بین می برند. در ناوگان ریلی استفاده از واترجت صنعتی آب گرم نتیجه بسیار موثر تر و بهتری را نسبت به مدل های آب سرد به همراه دارد. همچنین لوکوموتیو ها با استفاده از این دستگاه ها به سهولت تمیز می شوند.

 

کاربرد واترجت در صنایع غذایی

عمده کاربرد واترجت در صنایع غذایی را می توان در شستشوی مخازن و سطوح دانست که به دلیل نوع آلودگی های موجود در این صنعت بهتر است از واترجت های آب گرم استفاده شود. واترجت های آب گرم این توانایی را دارند که آلودگی های عمیق و سخت مانند لکه های روغنی و چرب را به راحتی از بین ببرند. لزوم بالا بودن سطح بهداشت، حفظ سلامت کارکنان و تولید محصول با بهترین کیفیت باعث شده تا استفاده از واترجت گزینه ایده آلی باشد.

 

کارواش صنعتی صنایع غذایی

کارواش صنعتی صنایع غذایی

 

محیط شهری

کاربرد واترجت به بخش های صنعتی محدود نمی شود. خدمات نظافت و شستشوی سطح شهر بصورت روزانه و شبانه بوسیله متولیان خدمات شهری شهرداری ها انجام می گیرد. این امور شامل جمع آوری زباله و شستشوی کامل معابر و جدول ها و سطل های زباله می باشد. معابر تمیز و پاکیزه در شروع روز حس خوبی را به افراد و شهروندان منتقل می نماید. استفاده از واترجت صنعتی برای شستن این سطوح یک راهکار بهینه و موثر است. این دستگاه آلودگی ها سطوح موزاییک، آسفالت، سطل های زباله، جدول ها، پارک ها و سایر سطوح در سطح شهر را با آب پر فشار از بین می برد.

عملیات زنگ بری

در بسیاری از صنایع از قطعات فلزی در بخش های مختلف استفاده می شود. این قطعات به مرور دچار زنگ زدگی می گردند. بنابراین زنگ بری به موقع آنها می تواند از پیشرفت زنگ زدگی قطعات فلزی جلوگیری کند و افزایش طول عمر آنها را در پی داشته باشد. کاربرد واترجت در عملیات زنگ بری یکی دیگر از کاربرد های این دستگاه است. زنگ بری با واترجت با انتخاب نازل مناسب با فشار کاری بالا در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ بار قابل انجام است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما