اسکرابر و مبارزه با چالش‌های زیست محیطی

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

اسکرابر و مبارزه با چالش‌های زیست محیطی

کفشوی صنعتی انبار

فرآیند نظافت و مراقبت از سطوح کف یک فرآیند مهم است و باید روش، مواد شوینده و تجهیزاتی به کار گرفته شود که با اطمینان اهداف مورد نظر نظافتی را پاسخگو باشد. نظافت و شستشوی سطوح کف به محیط خاصی محدود نمی شود و همه محیط های مسکونی، تجاری، درمانی، آموزشی، اداری، صنعتی و دیگر محیط های کاری نیاز به نظافت و رسیدگی دارند. تولید انبوه، انبارداری اصولی و به طور کلی یک کسب و کار موفق به ویژه در رده های بزرگ و صنعتی، به جنبه های مختلفی بستگی دارد که ایمنی محیط کار و ایجاد شرایط سالم برای کارکنان یکی از مهم ترین گام ها در راستای کسب موفقیت در کار می شود. در حال حاضر مدیران و صاحبان مشاغل در تلاش هستند برای مراقبت از سطوح کف و حفظ بهداشت و تمیزی آن محصولاتی را به کار گیرند که هم برای کارکنان و هم برای محیط زیست مناسب باشد. دستگاه های مکانیزه نظافتی از جمله اسکرابر مصداقی برای این معیارها به شمار می آیند.

چالش های نظافتی در مراکز صنعتی و غیرصنعتی

در کارخانه ها، انبارها، مراکز تجاری و هر محیط دیگری که عملیات نظافت و شستشوی سطح زمین در آن ها اهمیت ضرورت دارد، شیوه انتخاب شده و هم چنین دفع پسماندهای به جا مانده به عنوان چالش های نظافتی مطرح می گردند. این بدان معنا است که جداسازی آلاینده های سطح خود یک چالش بوده و چالش بعدی حذف این آلاینده ها از محیط می باشد. دفع صحیح ضایعات برای حفاظت از محیط زیست و حفظ بهداشت و تمیزی محیط کار ضروری خواهد بود.

مشکلات شیوه های سنتی شستشوی زمین

وقتی برای تمیز کردن کف یک کارخانه، انبار، بیمارستان، پاساژ و به طور کلی یک محیط سرپوشیده از تی رشته ای استفاده شود، حال این سوال پیش می آید که آلودگی تنها از سطح زمین جدا شده و هم چنان در محیط باقی است. به این ترتیب کارکنان با یک زحمت مضاعف رو به رو هستند. در برخی مواقع زهکشی و آبراه هایی برای هدایت آب به بیرون از محیط ساخته می شود اما همیشه نمی تواند کارآمد باشد، از همین رو نیروهای انسانی همواره به دنبال روش هایی هستند که هنگام شستشوی ضایعاتی در محیط به جا نگذارد. دستگاه اسکرابر یا کف شوی صنعتی با در نظر گرفتن نیازهای نظافتی طراحی و تولید شده اند و بنابراین هم زمان با شستشوی سطح می توانند آلودگی های باقی مانده را جمع آوری نمایند.

شستشوی سطوح سخت با اسکرابر صنعتی

دستگاه اسکرابر یک کفشوی صنعتی است که سطوح سخت را به صورت کاملاً مکانیزه و بدون دخالت کاربر شستشو می دهد و کاربر تنها به هدایت و کنترل دستگاه می پردازد. سالیان زیادی است که استفاده از دستگاه های اسکرابر صنعتی طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده و تقریباً همه صنایع، مجتمع های تجاری، بیمارستان ها، اداره ها و … به منظور تامین بهداشت و تمیزی در محیط خود از این تجهیزات بهره می برند. سطوح بتنی، سنگ، سرامیک، سیمان، مرمر و … به وسیله اسکرابر قابل شستشو هستند و آلودگی هایی مانند گرد و خاک، چربی، دوده و سیاهی، پارافین و سایر آلاینده های مشابه آن را از سطح زمین حذف می گرداند. این ماشین آلات مکانیزه به سیستم مکش تجهیز شده اند که هم زمان با انجام پروسه شستشو آب و آلودگی های باقی مانده را جمع آوری می نماید و بدین ترتیب دیگر نیازی به احداث آبراه و یا استفاده از نیروهای بیشتر برای خشک نمودن سطح زمین نخواهد بود.

حفاظت از محیط زیست با دستگاه اسکرابر

کف شوی صنعتی یک ابزار بسیار مفید و سودمند است که نه تنها عملیات شستشوی سطوح زمین را سریع و آسان می سازد، بلکه با معیارهای زیست محیطی سازگاری دارد یعنی میزان آسیب های وارد شده به محیط زیست را به حداقل کاهش می دهد. این ویژگی دو دلیل دارد:

کاهش مصرف آب و مواد شوینده

همه دستگاه های اسکرابر صنعتی دارای سیستم برس زنی مکانیزه هستند و به واسطه چرخش سریع برس یا برس های کفشوی آلودگی ها از سطح زمین جدا می شوند. آب تمیز یا محلول شوینده بر روی برس پاشش شده و فرآیند شستشو را تسهیل می بخشد. به همین دلیل برای این که یک سطح با آلودگی زیاد تمیز گردد، دیگر نیازی نیست آب و ماده شوینده زیادی مصرف شود و این نیروی بالای حاصل از سیستم برس زنی است که به تمیزی باکیفیت سطح منجر می شود.

سیستم تخلیه مناسب

آب آلوده جمع آوری شده درون مخزن آب کثیف اسکرابر توسط شیلنگ مخصوص تخلیه می شود. می توان این شیلنگ را در محل مناسبی قرار داد تا آب آلوده به محیط راه پیدا نکند. به عنوان مثال می توان آب آلوده را مستقیماً به شبکه فاضلاب هدایت نمود تا از ورود آن به محیط کار و ورود به فضای سبز و … جلوگیری نمود.

 

جهت مشاهده فهرست محصولات بر روی لینک زیر کلیک فرمایید:

اسکرابر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما