نحوه نگه داری و افزایش طول عمر اسکرابر

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

نحوه نگه داری و افزایش طول عمر اسکرابر

دستگاه اسکرابر یک ابزار بسیار مؤثر و کارآمد می باشد که برای نظافت تخصصی و حرفه ای محیط گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد و دشواری های ناشی از فعالیت های نظافتی را از میان برداشته است به صورتی که فرآیند شستشوی سطوح سخت بدون فشار و زحمت انجام می گیرد. پس از انتخاب یک کف شوی صنعتی مناسب مراقبت از آن و این که دستگاه چگونه در شرایط خوب کاری نگه داری شود، حائز اهمیت خواهد بود. کاربران اسکرابر همواره تمایل دارند که دستگاه همانند روز اول کار کند و کیفیت اولیه خود را حفظ کند. به منظور حفظ و نگه داری دستگاه های زمین شوی صنعتی چند نکته وجود دارد که این نکات هر چند ساده هستند اما تأثیر به سزایی در بهبود عملکرد اسکرابر دارند و کاربران به آسانی می توانند این اصول را رعایت کنند. ادامه به توضیح برخی از آن های می پردازیم.بررسی لاستیک تی اسکرابر

در بخش انتهایی دستگاه کفشوی تیغه ای هلالی شکل از جنس لاستیک تعبیه گردیده است که وظیفه جمع آوری آب و آلودگی های باقی مانده را بر عهده دارد و در حقیقت نقشی مؤثر در خشک شدن سطح زمین ایفا می کند. پیش از استفاده از اسکرابر باید از تمیز بودن تی لاستیک اطمینان حاصل نمود تا در هنگام کار کردن دستگاه آب به طور کامل جمع آوری شود و بر روی سطح زمین اثر و خراشی ایجاد نشود. در پایان هر بار استفاده از اسکرابر بهتر است تی لاستیکی نظافت شده و آلودگی های چسبیده به آن از میان برداشته شود. تی دستگاه از دو صفحه لاستیکی تشکیل شده که باید در حالت صاف قرار داشته باشند؛ در صورتی که دچار خمیدگی و فرسایش شده باشد زمان تعویض آن فرا رسیده است. تی فرسوده و خراب نمی تواند آب را از روی زمین جمع آوری کند.

بررسی شلنگ مکش

آب و آلودگی های جمع آوری شده توسط تی لاستیکی، به وسیله شلنگ مکش یا وکیوم به داخل مخزن آب کثیف هدایت می شود، بنابراین این شلنگ و اتصالات آن باید کاملاً در شرایط سالم باشند و هیچ گونه پارگی و زدگی در آن ها وجود نداشته باشد. در صورتی که به نظر برسد شلنگ مکش کثیف و دچار گرفتگی شده است، باید آن را خارج کرده، با دقت تمیز نمود و دوباره در جای خود قرار داد. هم چنین تعویض شلنگ پاره و فرسوده ضرورت دارد.

 

بررسی وضعیت فیلتر

با باز کردن درب مخزن آب کثیف دستگاه کفشوی فیلتری دیده می شود که در خروجی موتور وکیوم قرار دارد. این فیلتر برای جلوگیری از ورود ذرات جامد آلودگی به موتور و دیگر اجزای داخلی دستگاه تعبیه گردیده و جزئی بسیار مهم به شمار می آید. بری استفاده از دستگاه اسکرابر همواره باید اطمینان حاصل نمود که فیلتر تمیز است و گرفتگی ندارد. اگر فیلتر خراب و فرسوده باشد تعویض آن ضروری خواهد بود. بیشتر انواع دستگاه های کف شور صنعتی در مخزن آب تمیز خود نیز فیلتر دارند که می بایست همواره در شرایط مطلوب قرار داشته باشد.

 

بررسی مقدار آب مخزن

پس از بررسی اصول اولیه نگه داری از اسکرابر نوبت به راه اندازی دستگاه فرا می رسد. یکی از مشکلات رایج در استفاده از دستگاه زمین شوی صنعتی نبود مقدار آب کافی درون مخزن می باشد که توانایی حذف آلودگی ها را کاهش می دهد. برای دانستن این که آب و ماده شوینده به اندازه کافی وجود دارد، کافی است لاستیک تی را در وضعیت غیر فعال قرار داده تا مشخص گردد در هنگام شستشو چه مقدار محلول پاک کننده روی زمین دیده می شود.

 

بررسی وضعیت برس

سامانه برس زنی اسکرابر یکی از بخش های مهم آن می باشد و در واقع نقش اصلی را در نظافت سطوح ایفا می کند زیا حرکت دورانی و سریع برس یا برس های اسکرابر آلودگی ها را از سطح زمین جدا می کند. تمیز کردن برس و تعویض آن در صورت لزوم می تواند گام بزرگی در بهبود عملکرد کف شور صنعتی به شمار آید.


لینک های مفید :

اسکرابر : فهرستی از محصولات

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما