ویژگی های متمایز کننده کفشوی اماکن مذهبی

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

ویژگی های متمایز کننده کفشوی اماکن مذهبی

کفشوی اماکن مذهبی

مساجد، حرم های امامزادگان و امامان و سایر اماکن مذهبی با حجم قابل توجهی از مسلمانان جهت دعا و مناجات روبرو هستند. تردد افراد و حضور آنها در بخش های مختلف این اماکن در ساعات مختلف شبانه روز باعث شده در نظافت منظم و پیوسته محیط اهمیت ویژه ای پیدا کند. تمیز و زیبا بودن محیط حس خوبی را به افراد منتقل کرده و زیارت و مناجات را برای آنها دلچسب تر می نماید. از طرفی وسعت محیط در صحن ها و بخش های داخلی بسیاری از این اماکن به قدری است که استفاده از روش های سنتی نظافت زمانبر بوده و مشکل گشا نیست. یکی از بخش های مهمی که در چنین اماکنی نیاز به نظافت و شستشوی منظم دارد، سطوح کف می باشد. استفاده از زمین شوی صنعتی بهترین و سریع ترین راهکار برای شستشوی سطوح کف به شمار می آید که مشکلات و معایب روش های سنتی را ندارد. در این مقاله نکاتی در ارتباط با ویژگی ها و مزایای دیگر این کفشوی اماکن مذهبی ارائه می کنیم.

قیمت دستگاه کفشور صنعتی و مشاوره با کارشناسان فرنام صنعت

مشکلات نظافت سنتی سطوح کف در اماکن مذهبی

به طور کلی می توان گفت که در اماکن مذهبی به دلیل رفت و آمد بسیار زیاد در طول روز و به خصوص در ساعاتی که نماز برگزار می شود، نظافت باید به صورت کاملا منظم و دقیق انجام شود. در این صورت به این دلیل که وسعت اماکن مذهبی غالبا زیاد است، باید حتما از ابزاری استفاده شود که در رفت و آمد مردم تاثیرگذار نبوده و همچنین مشکلاتی مانند کیفیت پایین نظافت دستی را نداشته باشد. در نظافت سنتی آب آلوده در محیط انتشار یافته و همراه با تی به بخش های دیگر منتقل می شود. این موضوع را می توان یکی از مهم ترین مشکلات و نقص های روش نظافت و شستشوی دستی دانست. با وجود مشکلات ذکر شده در فرآیند شستشوی سنتی سطوح کف و با توجه به پیشرفت تکنولوژی، امروزه دستگاه های نظافتی مکانیزه همانند زمین شوی برقی یا کفشوی صنعتی برای شستشوی چنین محیط های وسیعی بسیار کاربردی تر و موثرترند. کفشوی اماکن مذهبی با برخورداری از سیستم مکانیزه و قدرت نظافتی بالا، با یکبار حرکت بر روی سطح، آلودگی ها را بر طرف می نماید. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در مورد مزایای استفاده از کفشوی اماکن مذهبی ارائه دهیم.

کفشوی صنعتی حرم رضوی

کفشوی صنعتی حرم رضوی

این مطلب را از دست ندهید
نظافت اماکن مذهبی با جاروبرقی نیمه صنعتی

معرفی کفشوی اماکن مذهبی

کفشوی اماکن مذهبی از برس، تی، موتور مکش، موتور برس، مخازن آب، کلید های کنترلی و … تشکیل شده است. این دستگاه به صورت مکانیزه برای شستشوی صحن ها و محوطه های بیرونی مورد استفاده قرار گیرد و یکی از بهترین راهکار ها برای نظافت محیط های وسیع به شمار می رود. با استفاده از این دستگاه، مخازن آب جداگانه در اختیار قرار می گیرد تا آب آلوده در محیط انتشار نیابد. این دستگاه با زدن کلید پاشش محلول شستشو و سیستم برس زنی توسط کاربر، فرآیند حذف آلودگی ها از سطح را با چرخش سریع برس فراهم می کند. یکبار حرکت کفشوی صنعتی بر روی سطح کافیست تا آلودگی ها از سطح برطرف شوند. با پایین آوردن تی بوسیله اهرم تعبیه شده روی دستگاه نیز تی مکنده پایین می آید. با زدن کلید موتور مکش می توانید در حین برس زنی، آب آلوده را جمع آوری نموده و سطح را کاملا خشک نمایید. بسته به مدل دستگاه یعنی باطری دار یا کابلی و دستی یا خودرویی بودن، بخش های مختلف دیگری مانند بخش میزان شارژ باطری، بخش تنظیم فشار برس بر سطح و پیچ تنظیم سرعت حرکت بر روی کفشوی اماکن مذهبی تعبیه شده است.

مزایای استفاده از کفشوی اماکن مذهبی

زمانیکه از دستگاه کفشوی اماکن مذهبی استفاده می کنید، بسیاری از مزایا نصیب شما خواهد شد. این دستگاه تمامی مشکلات روش های سنتی را حذف نموده و مزایای دیگری را نیز فراهم نموده است. با استفاده از این دستگاه شما دیگر دغدغه انتشار آب آلوده به سایر بخش های نظافت را نخواهید داشت. این موضوع به دلیل جدا بودن مخازن آب تمیز و کثیف کفشوی اماکن مذهبی است. سرعت نظافت سطوح کف نیز با استفاده از دستگاه کفشوی صنعتی چند برابر روش دستی می باشد. کیفیت شستشو با این دستگاه نیز چندین برابر شده و قدرت برس زنی دستگاه به مراتب بهتر از روش دستی نظافت است. ضمن اینکه دستگاه کفشوی اماکن مذهبی در مصرف آب صرفه جویی می نماید. با توجه به سیستم برس زنی اسکرابر صنعتی و قدرت بالای دستگاه، مصرف مواد شوینده با این دستگاه به حداقل ممکن می رسد. به طور کلی می توان گفت که سرعت شستشو با استفاده از کفشوی اماکن مذهبی بسیار بالا می رود و همچنین می توانیم با نیروی انسانی کمتری را برای تمیزکاری داشته باشیم. همچنین کاهش زمان تلف شده در این شیوه از شستشو و در کنار آن کیفیت بالا در شستشو را می توان از دیگر مزایای دانست که در صورت استفاده درست از کفشوی سرنشین دار یا دستی اماکن مذهبی می توانیم داشته باشیم.

زمین شوی سرنشین دار

زمین شوی سرنشین دار

انتخاب بهترین کفشوی محیط های مذهبی

در استفاده از کفشوی اماکن مذهبی باید به پارامترهای مختلفی توجه داشته باشید و بر این اساس نسبت به خرید این محصول اقدام کنید. برای مثال بر اساس وسعتی که یک محیط مذهبی دارد می توانید برای انتخاب کفشوی دستی و خودرویی (سرنشین دار) اقدام کنید. بیشتر محوطه های اماکن مذهبی وسیع هستند و بنابراین به کفشوی صنعتی سرنشین دار نیاز دارند. اسکرابر صنعتی Jumbo یکی از این دستگاه هاست که برای اماکن مذهبی پیشنهاد می شود. البته بعضی دیگر از این محیط ها با وسعت کمتر از ۱۰۰۰ مترمربع با استفاده از دستگاه کفشوی دستی شستشو می شوند. در بین مدل های دستی بعلت تردد بالا در اماکن مذهبی، استفاده از مدل باطری دار به مدل کابلی ارجحیت دارد. کابل دستگاه اسکرابر برقی می تواند در رفت و آمد اختلال ایجاد نموده و باعث کاهش قدرت مانور آن شود. هریک از مدل های دستی یا خودرویی اسکرابر با توجه به کیفیت ساخت و تناسب کارایی عملی آن با مساحت محیط بایستی انتخاب شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما