دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

انواع پد شستشو در دستگاه اسکرابر

دستگاه اسکرابر

دستگاه اسکرابر یکی از تجهیزات نظافتی در حوزه شستشوی کف و نظافت آن می باشد. این دستگاه ها به کمک برس های دیسکی و تی مکنده به نظافت و خشک نمودن سطوح زمین می پردازند. افزون بر برس ها می توان از پدهای شستشو در کفشوی صنعتی جهت کاربردهای نظافتی خاص و گوناگون استفاده نمود. پد شستشو در انواع مختلفی ارائه می شود که در ادامه این مقاله به معرفی و شرح کامل آن پرداخته خواهد شد.

 

پدهای شستشو در یک نگاه

دستگاه اسکرابرپدهای شستشو عموما به صورت دایره ای و زبر تولید می شوند که تفاوت اصلی این تجهیزات نظافتی در حداکثر سرعت چرخش و زبری سطح می باشد. دسته بندی پدها به دو گروه سرعت پایین و سرعت بالا تقسیم بندی می شود. دستگاه اسکرابر و کفشوی معمولا از پدهای سرعت پایین و در حدود ۲۰۰ دور بر دقیقه استفاده می کنند و در دستگاه های پولیشر از سرعت های بالا در حدود ۱۰۰۰ دور بر دقیقه استفاده می گردد. پدهای سرعت بالا به گونه ای طراحی می شوند که تحت فشار و نیروهای چرخشی استحکام کافی را داشته باشند و دچار تغییر شکل یا پارگی نشوند.

 

تخمین عمر و کارایی

کفشوی صنعتیعمر این پدها مدت مشخصی دارد و مانند هر تجهیز مکانیکی دیگری پس از گذر زمان و مصرف دچار کرنش و استهلاک می گردد. کارایی این پدهای شستشو پس از کار با دستگاه اسکرابر کاهش می یابد و قدرت پاک کنندگی و اثربخشی خود را از دست می دهد، در این هنگام باید به تعویض پد اقدام گردد حتی اگر از لحاظ ظاهری کاملا سالم باشد. این تجهیزات نظافتی قابل شستشو نیست و نمی توان آن را تعمیر کرد.

 

ابعاد پد های دستگاه اسکرابر

زمین شوی صنعتیضخامت استاندارد پدهای شستشوی ۲ سانتی متر است اما در برخی از پدهای خشن با کاربری سنگین تر از ضخامت های ۱.۲ سانتی متری استفاده می گردد. در اکثر پدها در مرکز یک حفره با قطر ۸ سانتی متر وجود دارد تا بتوان به راحتی پد را بر روی دستگاه اسکرابر نصب کرد.

 

 

انواع پد و کاربرد های آن

پد شستشومتناسب با کاربری های گوناگون، پدهای شستشو در انواع مختلف ارائه می شوند. انتخاب پد متناسب با سطح مورد نظر باید به دقت انجام شود زیرا امکان آسیب دیدن سطح و خراشیدگی آن وجود ندارد. برخی خراش های سطحی به دلیل چرخش ذرات کوچک حبس باقی مانده در زیر سطح پد ایجاد می شود. به همین منظور، جمع آوری و نظافت ذرات ریز و درشت جامد پیش از شروع کار با دستگاه اسکرابر و پد الزامی می باشد. پدها بر اساس نوع به رنگ های مختلفی دسته بندی می شوند.

 

 

رنگ مشکی یا قرمز دارای زبرترین سطوح هستند و برای حذف لکه های ماندگار کاربرد دارند. رنگ سبز به عنوان پدهای براق کننده شناخته می شوند و طراحی این این رنگ به گونه ای است که منجر به لایه برداری سطح نگردد. دسته رنگ آبی به پدهای شستشو معروف هستند و که مناسب استفاده در زمین شوی ها و نظافت روزانه می باشد. در نهایت، رنگ سفید به عنوان نرم ترین پدها ارائه می گردند و صرفا مناسب شستشوی روزانه هستند.

 

پدهای مستطیلی

اسکرابرعلاوه بر انواع استاندارد پد های شستشو، از پدهای مستطیلی نیز استفاده می شود. این پدها قابلیت گوشه زنی و نظافت سطوحی که به وسیله هندسه دایروی قابل دسترس نباشد، کاربرد دارند. این پدها به دستگاه اسکرابر مخصوص نیاز دارد به همین سبب به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما