اهمیت استفاده از جاروبرقی صنعتی یا هتلی در نظافت هتل ها

هتل ها و مراکز اقامتی در تمام طول سال به ویژه ایام تعطیلات با مراجعه  تعداد کثیری از مسافران مواجه هستند. با توجه به اینکه در سال های خیر رقابت در این بخش اقتصادی رشد بسیاری یافته است،‌ جذب نظر مراجعان و مسافران به منظور انتخاب و اقامت در یک مجموعه،از جمله اصلی ترین دغدغه ها و چالش های مدیران و صاحبان این مجموعه ها می باشد. از این رو مدیران و صاحابان این گونه کسب و کار ها سعی دارند تا با ارائه بهترین خدمات رفاهی، اقدام موثری در جلب رضایت مسافران انجام دهند. یکی از خدمات رفاهی مهم در این مجموعه ها ارائه محیطی تمیز، بهداشتی و عاری از آلودگی می باشد. با توجه به اقامت و سکونت موقت افراد در این محیط ها ایجاد آلاینده ها امری طبیعی و اجتناب ناپذیر می باشد. استفاده از تجهیزات مکایزه و صنعتی چون جاروبرقی صنعتی یا هتلی راهکار مناسب وایده الی برای نظافت این محیط ها می باشد.

 

ساز و کار دستگاه جاروبرقی صنعتی یا هتلی

جاروبرقی صنعتیجاروبرقی صنعتی یا هتلی شباهت بسیار بسیار نزدیکی به دستگاه های جاروبرقی خانگی دارد این دستگاه ها همانند مدل های مشابه خانگی دارای موتور و پمپ مکش بوده و در نتیجه با ایجاد فشار منفی در مخزن دستگاه یا به عبارت دیگر خلا در داخل مخزن دستگاه، موجب مکش هوا و به طبع آن انتقال آلاینده ها به داخل مخزن دستگاه می گردند. در نتیجه، آلاینده ها از محیط به داخل مخزن منتقل شده و در نتیجه از محیط حذف می شوند. هر دستگاه مکنده یا جاروبرقی دو فاکتور اصلی دارد که به نوعی بیان کننده توان نظافتی دستگاه می باشد. دو فاکتور مهم دستگاه جاروبرقی شامل، قدرت مکش دستگاه مکنده است که هر چه بیشتر باشد، توان دستگاه در مکش آلاینده های چگال از فاصله دور تر بیشتر می باشد. همچنین هر چه سرعت مکش دستگاه جاروبرقی صنعتی بیشتر باشد، سرعت عملیات نظافت بیشتر بوده و در نتیجه عملیات نظافت در زمان کوتاه تری انجام می شود.

 

ویژگی های دستگاه های جاروی صنعتی یا هتلی

یکی از مهم ترین ویژگی های دستگاه های جاروبرقی صنعتی یا هتلی توان نظافتی بالای این دستگاه ها می باشد. با توجه به اینکه حجم کاری و آلاینده های موجود در محیط هایی همانند هتل ها و مراکز اقامتی بسیار بالاتر از محیط های مسکونی می باشد، نیازمند استفاده از دستگاه های سخت کار می باشند. به عبارت دیگر، این دستگاه هابه منظور سازگاری با شرایط سخت کاری، مجهز به موتور ها و پمپ های تقویت شده بوده و از این رو از توان بالاتری برای انجام عملیات به صورت پیوسته برخوردار می باشد. از دیگر ویژگی های برتر این دستگاه ها به در مقایسه با نمونه های خانگی می توان به قدرت فیلتراسیون بالای آنها اشاره نمود. دستگاه های جاروبرقی صنعتی یا هتلی به منظور ممانعت از بازنشر مجدد آلاینده ها به فضای بیرون مجهز به سیستم های فیلتراسیون کارآمد بوده و همین امر ضامن کیفیت بالای نظافتی این مدل از مکنده ها می باشد.

 

مزایای استفاده از دستگاه های جاروبرقی صنعتی در هتل ها و مراکز اقامتی

جاروبرقی صنعتیانباشت آلاینده ها در بخش های مختلف مجموعه در گام اول با کاهش جلوه های بصری محیط، تاثیر نامطلوبی در رضایت مشتریان داشته و همین امر موجب کاهش تمایل افراد به اقامت در مجموعه گردیده و در گام بعدی،‌ به واسطه فراهم نمودن محیطی مناسب جهت رشد و تکثیر باکتری ها و عوامل بیماری زا، سطح بهداشت محیط را کاهش داده و در نتیجه موجبات بیماری افراد را فراهم می نماید. علاوه بر این سطح صدای پایین مکنده های هتلی امکان نظافت 24 ساعته محیط را بدون ایجاد مزاحمت برای افراد ساکن در مجموعه فراهم می نماید. استفاده از دستگاه های جاروبرقی صنعتی در محیط های هتلی به واسطه حذف آلاینده های انباشته در محیط، فضای دلپذیر و آرام بخشی را برای افراد فراهم نموده و در نتیجه با جلب نظر مشتریان،  موجب افزایش بهره وری و سود آوری کسب و کار می گردد.

 

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: