پارامتر های مهم در انتخاب واترجت صنعتی مناسب

ایجاد آلاینده ها در محیط کسب و کار به ویژه در صنایع و کارخانه ها امری اجتناب ناپذیر می باشد. اما انچه که مسلم است حذف به موقع و موثر آلایند ها از روی انواع سطوح می باشد. چراکه ماندگاری دراز مدت آنها،‌ موجب سفت و سخت شدن آنها شده و در نتیجه  شستشو و حذف آنها را با شیوه های متداول دشوار می نماید. در چنین شرایطی دستگاه های مکانیزه و صنعتی ننظافت راهکار مناسب تری برای حذف آلاینده ها می باشند. از جمله دستگاه های مکانیزه و صنعتی نظافت که از توان بسیار بالایی در حذف آلاینده ها از روی سطوح برخوردار می باشد، دستگاه واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی می باشد.

 

ساز و کار دستگاه واترجت صنعتی

واترجت صنعتیدستگاه واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی دستگاهی مکانیزه و کاربرید برای شستشو و حذف لایه های عمیق آلودگی می باشد. این دستگاه ها عملیات شستشو و حذف آلاینده ها را با استفاده از پاشش آب پر فشار انجام می دهند. در نتیجه بر خلاف بسیاری از تجهیزات و ابزار ها،‌ به راحتی قادر به شستشو و نظافت انواع سطوح هموار و ناهموار افقی و عمودی می باشند. نیوری وارد شده توسط آب با غلبه بر پیوند های ایجاد شده بین آلاینده ها و سطوح، آنها را از روی سطح جدا نموده و حذف می نماید.


ویژگی های دستگاه های کارواش صنعتی

واترجت های صنعتی عملیات شستشوی آلودگی ها، را با استفاده از پاشش آب پر فشار انجام می دهد. این دستگاه ها به منظور افزایش فشار آب، مجهز به پمپ فشار قوی هستند. با توجه به اینکه تمامی اجزای داخلی دستگاه واترجت صنعتی در تماس مستقیم با آب قرار دارد، از مواد مقاوم در برابر خوردگی در ساخت این دستگاه ها استفاده می شود. دو شاخصه مهم دستگاه کارواش صنعتی، فشار پاشش و دبی آب خروجی می باشد. هر چه فشار پاشش دستگاه واترجت صنعتی بیشتر باشد، توان دستگاه در حذف لایه های عمیق آلودگی بیشتر شده و هر چه دبی آب بالاتر باشد، سرعت عملیات شستشو و نظافت بیشتر می شود. از دیگر ویژگی های این دستگاه ها می توان به توان پاشش مواد شوینده همراه با آب اشاره نمود. علاوه بر این برخی از مدل های دستگاه های کارواش صنعتی که با نام واترجت صنعتی آب گرم شناخته می شوند، به منظور افزایش دمای آب پر فشار خروجی، مجهز به سیستم گرمکن می باشند.


پارامتر های موثر در انتخاب دستگاه واترجت صنعتی

کارواش صنعتیبا توجه به اینکه دستگاه های واترجت صنعتی در مدل ها و فشار کاری های متنوعی طراحی و تولیدمی شوند،‌ انتخاب دستگاه مناسب و متناسب با نیاز های نظافتی می تواند دشوار باشد. در این میان توجه به نیاز های نظافتی و همچنین ویژگی های محیطی می تواند راهنمای خوبی برای انتخاب دستگاه کارواش صنعتی مناسب باشد.

 

نوع آلاینده ها

به طور کلی در یک دسته بندی می توان آلاینده ها را به دو دسته آلاینده های چرب، روغنی و چسبنده و آلاینده های غیر روغنی دسته بندی نمود. اگر چه فشار کاری دستگاه های واترجت صنعتی برای حذف لایه های آلودگی غیر روغی ن کافی می باشد اما به منظور حذف موثر و با کیفیت آلودگی های چرب و روغنی ، استفاده از دستگاه واترجت صنعتی آب گرم راهکار مناسب تری بوده و در نتیجه نظافت ارائه شده از کیفیت مناسب تری برخوردار می باشد.


جنس سطوح

کارواش صنعتیاز دیگر پارامتر هایی که در حین انتخاب دستگاه کارواش صنعتی به آن توجه می شود، جنس سطوح می باشد. استفاده از فشار های بالا بر روی سطوح حساس می تواند صدمات پر هزینه و بعضا جبران ناپذیری را به سطوح وارد نماید. از این رو انتخاب واترجت صنعتی با فشار کاری متناسب با مقاومت سطوح، نه تنها هیچ گونه آسیبی به سطح وارد نمی کند، بلکه کیفیت نظافت را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می دهد.

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: