دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

آشنایی با انواع برس های اسکرابر

همانطور که در مقاله های پیشین در مورد اسکرابر ها و وظیفه اصلیشان که شامل برس زدن سطوح با آب و مواد شوینده و خشک کردن آن می باشد ، صحبت کردیم. در این مقاله می خواهیم در رابطه با بررسی انواع مدل های اسکرابر باتوجه به فضای عملیاتی ، کاربرد ، جنس سطح مورد نظافت ، متراژ و علاوه بر آن اندازه ، مدل و جنس برس ها و پدها نیز در کاربردهای مختلف صحبت می کنیم.

مدل های عرضه شده اسکرابر

اسکرابر ها مدل های مختلف با کاربردهای متفاوتی دارند که شامل مواارد زیر می باشد :

مدل با سرنشین و بدون سرنشین

اسکرابر ها دارای دو مدل هستند ، یکی مدل با سرنشین که اپراتور جهت هدایت دستگاه ، بر روی دستگاه می نشیند و همانند یک خودرو دستگاه را کنترل می کند. مدل دیگر ، مدل بدون سرنشین یا دستی می باشد که اپراتور پشت دستگاه قرار گرفته و دستگاه را رو به جلو هدایت می کند.

مدل باطری یا کابلی

منبع تغذیه اسکرابر ها به دو صورت تامین می شود که باتوجه به نوع کاربرد و محل استفاده انتخاب می شوند. یک مدل دارای باطری های شارژی بوده و مدل دیگر کابلی می باشد که با برق شهری کار می کنند. البته تنها مدل های دستی در دو مدل برقی یا باطری ارائه می شوند و مدل های با سرنشین تماما به وسیله باطری های شارژی کار می کنند.

انواع برس ها

پد های دیسکی

بهترین انتخاب برای نظافت انواع سطوح استفاده از پدهای دیسکی می باشد. این پدها در مدل های مختلف برای کاربردهای گوناگون تهیه می شوند ، به طوری که از نظافت آلودگی های خشن گرفته تا پولیش زدن سطح مورد استفاده قرار می گیرند. به دلیل مصرف بیشتر نسبت به برس و هزینه نسبتا بالا تر ، از پد برای نظافت عمومی کمتر استفاده می شود.

برس دیسکی

برس های دیسکی پر کاربردترین برس مورد استفاده در اسکرابر های می باشند. این برس ها تقریبا می توانند هر سطحی را نظافت کنند و محدودیت خاصی برای استفاده ندارند. البته باید توجه داشته باشید که این برس ها مدل های مختلف دارند که جنس آن ها باتوجه به نوع سطح و میزان آلودگی انتخاب می شوند.

001

برس رولی یا سیلندری

برس های رولی یا سیلندری نوع دیگری از برس های پرکاربرد در اسکرابر می باشند که عموما در اسکرابرهایی با سایز بزرگ تر استفاده می گردند. این برس ها علاوه بر نظافت و شستشوی می تواند به عنوان یک سوئیپر کوچک عمل کرده و خرده آشغال های سطح زمین را جمع آوری کند.

002

برس اوربیتال

نوع دیگری از برس ها ، برس اوربیتال یا ویبره ای می باشد که در بعضی از مدل دستگاه ها با کاربردهای خاص مورد استفاده قرار میگیرد. این برس همانند تیغ های یک ماشین ریش تراش به صورت ویبره ای عمل کرده و نظافت مطلوبی را ارائه می دهد.

003

انواع کف

جنس کف مجموعه ها عامل مهم در انتخاب نوع و جنس برس می باشد. انتخاب درست آن باعث می شود بهترین نظافت را بودن آسیب دیدن کف داشته باشید.

متناسب با برس دیسکی

بهترین استفاده از برس های دیسکی در سرامیک ، موزاییک ، سیمان ، سنگ مرمر ، سنگ گرانیت و… می باشد. در سطوحی که نقش و نگار نقاشی شده است می بایست در استفاده از برس های دیسکی دقت عمل داشت ، چرا که احتمال رنگ رفتن آن ها وجود خواهد داشت.

متناسب با برس رولی

برس رولی معمولا در کفپوش هایی استفاده می شود که جنس محکم تری نسبت به بقیه کفپوش ها داشته تا کفپوش دچار آسیب نشود. برای مثال کفپوش های فلزی ، کفپوش های بتنی ، کفپوش های سیمانی و…. برس های رولی می توانند همزمان با شستشو ، خرده اشغال ها را از سطح زمین جمع آوری کنند.

متناسب با برس ویبره ای

برس ویبره ای مناسب کفپوش های خاص و حساس بوده می خواهد کف سطح خود را پولیش بزنند. برس های ویبراتور در عملیات فینیشینگ استفاده می گردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما