دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

اسکرابر دستی یا با سرنشین ؟

با پیشرفت تکنولوژی و افزایش ساخت و ساز در شهرها و ایجاد فضاهای بزرگ ، امر نظافت به یک معزل بزرگ تبدیل شد و عملا نظافت در این مجمومه ها به کاری پرهزینه و زمان بر تبدیل شده بود که حتی از کیفیت مطلوبی هم برخوردار نبود. با آمدن دستگاه های مکانیزه شستشو که به آن اسکرابر می گوند ، نظافت مجموعه های بزرگ تبدیل به آسان ترین و به صرفه ترین بخش از فعالیت های یک مجموعه تبدیل شده. در مقالات گذشته در مورد مزایای استفاده از اسکرابر و چگونگی انتخاب اسکرابر مناسب صحبت کردیم و دریافتیم که انتخاب اسکرابر به عنوان جایگزین برای نظافت باعث صرفه جویی در وقت و هزینه خواهد شد. انتخاب درست نوع اسکرابر علاوه صرفه جویی در وقت و هزینه باعث می شود تا از بلا استفاده و یا مصطحلک شدن دستگاه جلوگیری شود.

 

فضای نظافت مجموعه

تقریبا مهمترین عامل انتخاب بین اسکرابر دستی یا با سرنشین میزان فضای نظافت مجموعه مورد نظر می باشد. طبعتا هر چقدر میزان فضای نظافت بیشتر باشد می بایست به همان نسبت از دستگاه های بزرگتر و یا با سرنشین استفاده کدر. با توجه به اینکه اسکرابر ها را با مدل های مختلف و متنوع از نظر حجم مخزن و پهنای شستشو و نظافت تولید می کنند ، لذا انتخاب را برای استفاده کنندگان آسان تر کرده.

 

چیدمان فضا

دومین فاکتور مهم در انتخاب اسکرابر درست با توجه به فضای نظافت ، چیدمان فضا می باشد. ممکن است در یک فضای ۳۰۰۰ متری چیدمان طوری باشد که عملا استفاده از دستگاه های بزرگ که مخصوص نظافت فضای ۳۰۰۰ متر است ، امکان پذیر نباشد. در اینجا مجبور به استفاده از دستگاه های کوچک تر می شویم.

 

تعداد طبقات

ممکن است در در یک مجتمع ۶ طبقه ای ، مجموعه فضای نظافت برابر با ۳۰۰۰ متر شود و اپراتور مجبور باشد پس از هربار استفاده دستگاه را بین طبقات جابجا کند. در اینجا می بایست دستگاهی انتخاب شود که دارای حجم مخزن مناسب و عمر باطری طولانی تری باشند تا حین کار دچار مشکل نشده و کمبود نشوند.

 

محدودیت فضا

یکی دیگر از مسائلی که می بایست در انتخاب اسکرابر دقت کرد ، توانایی مانور دادن با اسکرابر می باشد. در صورتی که فضای کوچکی در اختیار داشته باشیم و امکان دور زدن با اسکرابر نباشد عملیات شستشو با مختل مواجه شده و حتی ممکن است به دستگاه آسیب برسد. بدین صورت باید در انتخاب درست اسکرابر دقت کرد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما