دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

آشنایی با انواع فیلتر جاروبرقی صنعتی

فیلتر جاروبرقی صنعتی

عملکرد سیستم فیلتراسیون در دستگاه های جارو برقی صنعتی به شکلی است که ذرات و گرد و غبار انتقال یافته از هوای ورودی به جارو برقی را جدا کرده و مانع از ورود مجدد آن ها به محیط و ورود به بخش های مهم مانند موتور و پمپ می‌شود.

انواع فیلتر جاروبرقی صنعتی مورد استفاده در صنایع بسیار حائز اهمیت می باشد. گرد و غبار در محیط های مختلف به خصوص محیط های حساس، می تواند برای سلامتی افراد بسیار مضر باشد، علاوه بر آن سبب خراب شدن و کوتاهی عمر تجهیزات محیط نیز می شود. بر همین اساس اگر فیلتراسیون جارو برقی صنعتی به شکل مطلوبی عمل نکند و گرد و بار به محیط باز گردد و پراکنده شود، مشکلاتی را در پی دارد.

راهنمای خرید جاروبرقی نیمه صنعتی

فیلتر چه نقشی در جارو برقی دارد؟

هنگام تمیز کردن و نظافت محیط به خصوص محیط های گوناگون صنعتی، ذرات و مواد ریز و درشتی توسط جارو برقی مکش می‌شود، که لازم است از ورود این ذرات به محیط و بخش های مختلف جارو برقی ممانعت به عمل آید.

برای این کار انواع فیلتر جاروبرقی صنعتی طراحی شده است که با به کارگیری آن ها، مواد و ذرات مکش شده ریز از هوا جداسازی و مجزا خواهند شد، بطوری که این ذرات را در خود نگه می‌دارند. بر همین اساس در صورتی که برای جداسازی این ذرات در جاروبرقی از یک فیلتر نامناسب یا بدون فیلتر استفاده شود، ذرات و مواد پراکنده به درون موتور دستگاه و دیگر بخش‌های جارو برقی ورود می‌کنند و آسیب‌های جدی را به دنبال خواهد داشت.

اروبرقی های آب و خاک از نظر نوع کاربرد، به چند دسته خانگی، تجاری، نیمه صنعتی و صنعتی

بنابراین اهمیت انتخاب انواع فیلتر جاروبرقی صنعتی مناسب، کمتر از انتخاب صحیح دستگاه نیست. امروزه با پیشرفت فناوری، فیلترهای جاروبرقی صنعتی نیر ارتقا پیدا کرده اند و امکان پالایش انواع ذرات در اندازه های بسیار ریز را دارا می باشند، که با محبوس کردن ذرات محیط موجب افزایش سطح بهداشت محیط و حفظ سلامت افراد می شوند.

انواع فیلتر جاروبرقی صنعتی کدامند؟

به منظور فرایند فیلتراسیون، انواع فیلتر جارو برقی صنعتی تولید و طراحی می‌شوند، که در ادامه به بررسی مهم‌ترین فیلترها از جمله فیلتر ستاره ای، کارتریجی و کیسه ای پرداخته می‌شود.

فیلتر ستاره ای

فیلتر ستاره ای جاروبرقی از جنس پلی استر است که به طور متداول برای فیلتراسیون در جارو برقی کاربرد دارد. یک فیلتر منسجم است که از مساحت بالایی برخوردار بوده و عمل فیلتراسیون را به خوبی انجام می دهد.

فیلتر ستاره ای با داشتن طراحی خاص و چین های متعدد، بیشترین سطح فیلتراسیون ممکن را فراهم می کند و بازده فیلتر را افزایش می‌دهد. نظافت این نوع از فیلتر به صورت تکاندن عمودی یا با استفاده از جریان هوای کمپرسور انجام می‌شود.

فیلتر کارتریجی

این فیلتر از جنس سلولز یا پلی استر تولید می‌شود و از کیفیت و کارکرد بهتری در فرایند فیلتراسیون نسبت به فیلترهای معمولی برخوردار است.

این فیلتر به عنوان یکی از انواع فیلتر جارو برقی صنعتی به شکل مخروطی یا استوانه می‌باشد که گرد و غبار در فیلتر مخروطی بهتر ته نشین می‌شود و گرد و غبار جدا شده مستقیما به مخزن دستگاه وارد می شود. نظافت آن نیز توسط کمپرسور با ایجاد جریان هوای معکوس و تکاندن صورت می پذیرد.

فیلتر کیسه ای

این فیلتر جاروبرقی از ساده‌ترین نوع فیلترهایی از جنس پلی استر است که در جارو برقی استفاده می شود و در مقایسه با سایر فیلترها از سطح فیلتراسیون کمتری برخوردار است.

این فیلترها قابلیت فیلتر جریان هوا در نرخ شار بسیار بالا را دارا می باشند که این ویژگی از مزایای آن نسبت به سایر فیلتر ها می باشد. فیلتر کیسه ای انتخابی کارآمد و کم هزینه برای جارو برقی می باشد.

کدام فیلتر بهتر است؟

انتخاب فیلتر مناسب و صحیح برای جارو برقی صنعتی بسیار حائز اهمیت است. از آن جایی که ظرافت و بافت فیلتر می تواند روی کارایی انواع فیلتر جاروبرقی صنعتی تاثیر گذار باشد، فیلتر را باید با توجه به محیط مورد استفاده، اندازه ذرات و نوع آلودگی انتخاب کرد. امروزه در اغلب جاروهای صنعتی از فیلترهای ستاره ای و برخی از فیلترهای کارتریجی استفاده می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما