راهنمای انتخاب بهترین دستگاه زمین شوی برقی

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

راهنمای انتخاب بهترین دستگاه زمین شوی برقی

اگر هنوز از روش‌های سنتی برای نظافت  محیط‌های تجاری، اداری و صنعتی استفاده می‌کنید و قصد دارید خود را بروز کنید و از تجهیزات مکانیزه و مدرن نظافتی استفاده کنید، این مطلب مناسب شماست.

زمان آن رسیده که برای نظافت از زمین شوی‌های برقی یا اسکرابر سرمایه‌گذاری کنید. دستگاه زمین‌شوی ابزاری سریع و راحت برای تمیز کردن سطوح نسبت به یک جاروی معمولی است. نظافت با این دستگاه‌ها نیاز به استفاده از وسایل دیگر ندارد و می‌تواند به تنهایی سطح مورد نظر را کاملا براق و تمیز کند. دستگاه‌های زمین‌شوی در مدل‌ها، اندازه‌ها و قیمت‌های مختلفی عرضه می‌شوند. برای مثال برخی از مدل‌ها سرنشین‌دار هستند و برخی به صورت دستی کار می‌کنند، همچنین منبع تغذیه هم می‌تواند در نمونه‌های مختلف، متفاوت باشد، برخی مدل‌ها شارژی هستند برخی دیگر انرژی خود را مستقیماً از پریز برق کسب می‌کنند.

دستگاه زمین شوی برقی چگونه کار می‌کند؟

ماشین‌های اسکرابر برای انجام دو نوع تمیز کردن به طور همزمان طراحی شده‌اند، شستشو و خشک کردن! زمین‌شوی در ابتدا کثیفی سطح را پاک کرده و سپس رطوبت زمین را گرفته و سطح را خشک می‌کند و به افراد امکان می‌دهد بلافاصله روی آن راه بروند. این عملکرد باعث می‌شود که دستگاه‌های اسکرابر برای تأسیسات عمومی و تجاری که ترافیک سنگین انسانی و آلودگی بیشتری دارند و همچنین رطوبت کف می‌تواند باعث بروز مشکلات ایمنی شود، بسیار مناسب باشد.

اکثر دستگاه‌های کف شوی از اجزای زیر ساخته می شوند: مخزن آب تمیز، یک واحد خلاء، اسکاج، مخزن جمع‌آوری و یک کنترل پنل. زمین‌شوی ابتدا آب را به برس توزیع می‌کند و سپس از طریق مخزن، محلول شوینده را به آن می‌رساند. همچنین به دلیل استفاده از سیستم مکش، بلافاصله کف را خشک می‌کند.

روش استفاده از زمین شوی برقی

قبل از استفاده از اسکرابر، ابتدا باید چندین مرحله را انجام دهید تا بهترین نتایج را در تمیز کردن کف و همچنین کاهش هر گونه آسیب احتمالی به دستگاه داشته باشید. ابتدا باید مطمئن شوید که اسکرابر شما شارژ کافی داشته باشد. دوم، توصیه می‌شود که زباله‌های بزرگ را کف را جارو کنید.

پس از تکمیل این مراحل، مخزن محلول اسکرابر را پر کنید سپس دستگاه را روشن کرده و آن را تنظیم کنید. سپس براش را وصل کرده و در مرحله بعد شروع به کار کنید. شما معمولاً می‌توانید با یک بار عبور دادن کف شوی، سطح را تمیز کنید اما برای سطوح کثیف‌تر ممکن است لازم باشد دو بار این کار را انجام دهید.

اسکرابر یا زمین شوی برقی دستی

زمین شوی دستی نیاز به هدایت کاربر دارد و همزمان با حرکت باید نیروی به سمت جلو به آن وارد کرد. درواقع نیروی محرکه این دستگاه به دو طریق هدایت کاربر و چرخش برس‌ها انجام می‌شود. این مدل برای استفاده در محیط‌های کوچک مانند مراکز آموزشی و رستوران‌ها، راهروها و … بسیار عالی و کاربردی است. البته می‌توان از آن‌ها برای تکمیل فرایند شستشو نیز استفاده کرد.

کف‌شوهای صنعتی معمولاً مخازن کم‌حجم‌تر و وزن سبک‌تری دارند تا فشار کمتری به کاربر وارد آورد و حرکت آن راحت‌تر باشد. همچنین پهنای شستشو و برس آن مساحت کمتری نسبت به انواع سرنشین‌دار دارد.

اسکرابر یا زمین شوی برقی سرنشین‌دار (خودرویی)

زمین شوهای صنعتی سرنشین‌دار دارای مخزن و برس بزرگ‌تری هستند و یا ممکن است دارای تعداد بیشتری برس باشند. همچنین در این مدل‌ها پهنای شستشوی نیز بیشتر است، به همین دلیل برای نظافت محیط‌های بزرگ مانند کارخانه‌ها، سالن‌های ورزشی و … بسیار کاربردی می‌باشند. یک مزیت زمین شوی برقی، کارایی بالا و مدت زمان نظافت کمتر است و به دلیل طراحی مهندسی امروزه طرفداران بیشتری نسبت به نمونه‌های دستی پیدا کرده است.

این کف‌شوها به وسیله یک سرنشین یا راننده هدایت می‌شوند، به همین دلیل فشار زیادی به کاربر وارد نمی‌آورند و سرنشین تنها وظیفه راندن آن را بر عهده دارد. دلیل سرنشین داشتن این مدل نیز، افزایش وزن آن در پی افزایش ظرفیت و اندازه دستگاه است، به همین دلیل امکان هدایت دستی آن وجود نداشته و باید به طریقی دیگر یعنی راندن، هدایت شود.
البته باید توجه داشته باشید که مدل‌های سرنشین‌دار باید در فضاهای بزرگ که امکان مانور وجو دارد استفاده شوند.

همچنین منبع تغذیه آن‌ها، باتری می‌باشد تا بتوانند به طور آزاد در محیط حرکت کنند.

فاکتورهای مهم برای خرید زمین شوی

قبل از خرید زمین شوی بهتر است به چند فاکتور مهم دقت کنید تا خرید بهتر و متناسب با نیاز خود داشته باشید:

کابلی یا شارژی

نیروی کار کف شوها از دو طریق کابل مستقیم برق یا باتری تامین می‌شود. نمونه‌های سیمی به طور مستقیم به پریز برق وصل می‌شوند بنابراین برای استفاده از آن‌ها نیاز به شارژ باتری وجود ندارد و دستگاه همیشه کار می‌کند. اما باید توجه داشت که وجود سیم متصل به دستگاه، آزادی حرکت را محدود کرده و ممکن است برای فضاهای بزرگ از قدرت مانور دستگاه بکاهد.

ظرفیت مخزن

هرچه ظرفیت مخزن آب یک زمین شوی بیشتر باشد، مساحت بیشتری را می‌شود با آن تمیز کرد. البته دقت داشته باشید که وزن بیشتر به خصوص در زمین‌شوی‌ها دستی، وزن دستگاه را هم بیشتر کرده و به انرژی بیشتری برای کار نیاز دارد.

اندازه دستگاه

یکی دیگر از فاکتورهای مهمی که باید قبل از خریدن زمین شوی به آن دقت کنید، وزن دستگاه است. وزن بالا شاید برای نمونه‌های خودرویی، تفاوت چندانی ایجاد نکند اما در نمونه‌های دستی باید به میزان توان کاربر در حمل و هدایت دستگاه توجه کرد. زیرا هرچه وزن زمین شوی بیشتر باشد فشار بیشتری به فرد هدایت‌کننده وارد می‌شود و انرژی بیشتری هم برای هدایت لازم دارد.

پهنای نظافت

اگر شما قصد دارید از اسکرابر برای نظافت محیط‌های بزرگ استفاده کنید، بهتر است مدل‌های سرنشین‌دار ار خریداری کنید که قدرت مانور بیشتری دارند. همچنین این مدل‌ها به نیروی هدایت کاربر احتیاجی ندارند و می‌توان تنها با راندن آن به امر نظافت پرداخت، بنابراین خستگی و زحمت زیادی را به بار نمی‌آورند. در ضمن مخزن و برس نمونهای خودرویی بزرگتر است، به همین دلیل برای نظافت فضاهای وسیع کاربردی‌تر می‌باشند.

اما اگر فضای نظافت شما محدود و کوچک است، باید خرید نمونه‌های دستی را در برنامه خود قرار بدهید. این مدل‌ها به علت اندازه کوچکی که دارند برای حذف آلودگی از فضاهای کوچک مانند راه‌پله، گوشه‌های دیوار، کافه، کلاس درس و … عملکرد بهتری دارند.

جنس کفپوش

هرچه جنس کف‌پوش سخت‌تر باشد، نیاز به برس‌های سخت‌تر دارد تا به طور کامل آلودگی را از سطح زمین پاک کند. بنابراین هنگام خرید زمین شوی به این نکته توجه کنید که آیا به همراه دستگاه، برس‌های سخت نیز وجود دارد یا خیر. اما در مورد کف‌پوش‌هایی مانند چوب و سرامیک این‌گونه نیست و باید از برس‌های نرم استفاده کرد.

فضای نظافت

برای فضاهای کوچکی مانند کلاس، رستوران، مغازه، محل کار و غیره، بهترین انتخاب مدل‌های دستی هستند اما برای فضاهای بزرگ مانند کارخانه، کارگاه، بیمارستان و پاساژ بهتر است از کف شوهای خودرویی استفاده کنید.

زمین‌شوی برقی یکی از بهترین و کاربردی‌ترین وسایل نظافت صنعتی است زیرا با داشتن این دستگاه هم امکان شستشو و نظافت سطوح مختلف وجود دارد و هم می‌توان به خشک کردن آن پرداخت. زمین شوها دارای مخازن بزرگ برای قرار دادن آب تمیز و مواد شوینده هستند، به همین دلیل عملکرد بهتری در نظافت و ضدعفونی کردن سطوح به خصوص سطوح آلوده مانند بیمارستان و محیط‌های پر رفت و آمد هستند.

شما می‌توانید انواع تجهیزات نظافتی از جمله اسکرابر برقی متناسب با نیاز خود را در کمترین زمان ممکن و با بهترین قیمت از وبسایت فرنام صنعت خریداری کنید. البته قبل از خرید، بهتر است ابتدا در مورد نیازها و توانایی‌های موردنظرتان بررسی کنید که در این مورد نیز کارشناسان ما آماده ارائه راهنمایی های لازم به شما عزیزان می‌باشند.

مشاوره و خرید اسکرابر برای نظافت صنعتی
برای مشاوره با ما در ارتباط باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما