مزیت اسکرابر در نظافت نسبت به روش‌های سنتی

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

مزیت اسکرابر در نظافت نسبت به روش‌های سنتی

مزیت اسکرابر در نظافت نسبت به روش‌های سنتی

اسکرابر یک دستگاه بسیار کاربردی است که برای نظافت و از بین بردن لکه‌ها از روی سطوح مختلف به کار می‌رود. اسکرابر توسط متصدی نظافت، هدایت و کنترل می‌شود؛ این دستگاه به راحتی و سریع آلودگی‌ها و لکه‌ها را از روی کف سالن پاک می‌کند. امروزه در بسیاری از صنایع و مراکز تجاری برای تمیز کردن و برق‌انداختن سطوح از دستگاه‌های اسکرابر استفاده می‌شود. مخصوصا برای محیط‌های بزرگ و وسیع این دستگاه‌ها بسیار کاربردی هستند زیرا روش‌ سنتی برای تمیز کردن سطوح (استفاده از سطل آب و تی کشیدن سطوح) دیگر جوابگو نخواهد بود.

استفاده از اسکرابر چه مزیت‌های دارد؟

همان طور که در بالا اشاره شد، اسکرابر یا زمین شوی برقی، وسیله‌ای است که کار نظافت را سریع‌تر و راحت‌تر می‌کند زیرا روش سنتیِ تی کشیدن، زمان و تلاش بیشتری را می‌طلبد و همچنین برای محیط‌های بزرگ‌تر نیروی انسانی بیشتری مورد نیاز است تا کار نظافت به خوبی انجام شود.

مزایای نظافت با اسکرابر در مراکز خرید و پاساژها

به نظر می‌رسد که برای نظافت مراکز خرید و مراکز تجاری بزرگ استفاده از اسکرابر کاملا ضروری است. زیرا این مراکز بسیار پر ازدحام و پر رفت‌ و آمد هستند و تمیزی و ظاهر مرکز خرید برای مشتریان بسیار اهمیت دارد. تمیزی و بهداشت مرکز خرید در جذب مشتری و حفظ مشتریان دائمی، تاثیر زیادی دارد؛ بنابراین استفاده از زمین‌شوی برقی هوشمندانه و کاملا ضروری به نظر می‌رسد. با خرید اسکرابر باکیفیت که برای نظافت فروشگاه‌ها و مراکز خرید طراحی شده است، می‌توان به این هدف مهم دست یافت.

مزایای نظافت با اسکرابر در مراکز خرید و پاساژها

نظافت سریع‌تر: با استفاده از کف‌شوی برقی کار نظافت سریع‌تر و موثر‌تر انجام می‌شود و لکه‌ها به طور کامل از روی کف سالن پاک می‌شود.

کاهش هزینة نیروی انسانی: با استفاده از ماشین نظافت برقی، یک ماشین با مکانیزم بسیار کارآمد، به کمک نیروی انسانی می‌آید و کار نظافت را راحت‌تر می‌کند برای همین به نیروی انسانی کمتری نیاز است.

خشک شدن سریع سطوح: دستگاه نظافت صنعتی یا زمین‌شوی برقی دارای مکانیزمی است که تمیز کردن و خشک کردن سطوح به طور همزمان انجام می‌شود. سیستم مکش و خشک‌کن سطوح، طوری طراحی شده که آب کثیف و رطوبت از روی سطوح جمع‌آوری و به مخزن مخصوص منتقل می‌شود بنابراین هیچ لکه و آلودگی روی کف سالن باقی نمی‌ماند. در واقع با استفاده از اسکرابر، آلودگی‌ها و لکه‌ها به طور کامل طی فرآیند شستشو و مکش‌آب‌های کثیف از روی سطوح پاک می‌شود و از انتشار آن به محیط اطراف جلوگیری می‌شود.

سازگار بودن با محیط زیست: دستگاه نظافت صنعتی طوری طراحی شده است که در طی نظافت، به میزان قابل توجهی در مصرف آب، مواد شوینده و انرژی صرفه‌جویی می‌شود.

مزایای نظافت با اسکرابر در فرودگاه‌ و ترمینال‌ها

کاملا واضح است که برای نظافت سطوح در فرودگاه‌ها و ترمینال‌ها به ماشین نظافت برقی نیاز است. به دلیل آمد و شد بی‌وقفة مسافران در این مکان‌ها، گرد و خاک، آلودگی‌ و میکروب‌ زیادی وارد محیط فرودگاه و ترمینال‌ها می‌شود بنابراین باید کف سالن‌ دائما نظافت شود.

برای اینکه آلودگی‌ها به طور موثر از روی کف سالن پاک شود متصدیان نظافت به تجهیزات مناسب از جمله دستگاه نظافت صنعتی نیاز دارند.

با استفاده از دستگاه نظافت صنعتی، سطوح سریع نظافت شده‌ و آلودگی‌ها و لکه‌ها برطرف می‌شود بنابراین در وقت و هزینة نیروی انسانی صرفه‌جویی می‌شود. تمیز کردن یک محیط وسیع مانند فرودگاه که به صورت شبانه روزی، مسافران در آن رفت و آمد می‌کنند کاری بسیار دشوار و زمان‌بر است. در اینجا است که لزوم استفاده از دستگاه نظافت صنعتی کاملا مشخص می‌شود.

استفاده از زمین‌شوی برقی در فرودگاه‌ و ترمینال‌ها، اقتصادی و مقرون به صرفه است زیرا با به کارگیری دستگاه نظافت صنعتی، تعداد نیروی انسانی موردنیاز برای نظافت به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

از نظر حفظ ایمنی و سلامت مسافران نیز دستگاه نظافت صنعتی بسیار کاربردی هستند زیرا در شیوه‌های سنتی برای نظافت ممکن است رطوبت روی سطوح باقی بماند و احتمال لغزش و آسیب مسافران وجود خواهد داشت.

مزایای نظافت با اسکرابر در بیمارستان‌ها

یکی دیگر از مکان‌هایی که استفاده از زمین‌شوی برقی برای نظافت آن، ضروری به نظر می‌رسد، مراکز درمانی و بیمارستان است. تمیزی و نظافت هر ساختمانی مهم است اما در بیمارستان و مراکز درمانی این مسئله از اهمیت بیشتری برخورداراست. بیمارستان‌ها مکان‌های پر رفت وآمدی هستند و اکثر مراجعان، افراد بیمار هستند که برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی به این مراکز می‌آیند بنابراین نظافت و بهداشت سطوح بسیار مهم است. نظافت سطوح در سلامت و رفاه بیماران تاثیر بسزایی دارد و همچنین از انتشار عوامل بیماری‌زا بین بیماران و کارکنان بیمارستان تا حد قابل‌توجهی می‌کاهد.

در یک محیط تمیز، بیماران احساس راحتی بیشتری دارند؛ در نتیجه دستگاه نظافت صنعتی برای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بسیار کاربردی است. ماشین نظافت برقی برای نظافت قسمت‌های مختلف بیمارستان از جمله ورودی بیمارستان، سالن انتظار، راهروها، سرویس‌های بهداشتی، آشپزخانه و… قابل استفاده است.

از آنجا که سطوح ممکن است با انواع میکروب‌ها و عوامل بیماری‌زا آلوده شده باشد، استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی مانند زمین‌شوی برقی، کاملا ضروری است. با استفاده از روش سنتی نظافت و تی کشیدن، در محیط‌هایی مانند بیمارستان‌ها احتمال انتشار میکروب‌ها و عوامل بیماری‌زا از یک سطح به سطوح دیگر وجود دارد؛ در صورتی که با استفاده از اسکرابر، سطح آلوده به طور کامل و موثر نظافت می‌شود. پس از نظافت، با سیستم مکش، سطوح به سرعت خشک می‌شود که خطر لغزش و زمین خورن به حداقل می‌رسد در نتیجه ایمنی بیماران، همراهان و کادر درمان تامین خواهد شد.
صرفه‌جویی در زمان، صرفه‌جویی در هزینة نیروی انسانی، صرفه‌جویی در مصرف آب و مواد شوینده، جلوگیری از انتقال آلودگی از یک سطح به سطوح دیگر، خشک شدن سریع سطوح، پاک کنندگی کامل و موثر از جمله مزیت‌های استفاده از زمین‌شوی برقی است.

نکتة مهم دیگر است که اسکرابرهای جدید، هنگام نظافت سطوح، صدای کمی ایجاد می‌کنند که برای محیط‌هایی مانند بیمارستان مناسب هستند و مزاحمتی برای بیماران و همراهان نخواهند داشت.

مزایای نظافت با اسکرابر در سالن‌های ورزشی

امروزه به دلیل تاثیر ورزش بر سلامت و تناسب اندام، افراد زیادی ترجیح می‌دهندکه در سالن‌های ورزشی و تحت نظر مربی، فعالیت بدنی داشته باشند. به دلیل حضور افراد زیاد و فعالیت بدنی ورزشکاران، سالن‌های ورزشی به نظافت مستمر و روزانه نیاز دارند. از سوی دیگر سالم بودن کف‌پوش‌ها در سالن‌های ورزشی از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین استفاده از اسکرابر بهترین راه برای نظافت سطوح است. زمین‌شوی برقی ضمن اینکه به خوبی سطوح را پاک می‌کند عمر کف‌پوش‌ها را نیز تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

این ور به نظر می‌رسد که برای نظافت بسیاری از مکان‌ها، دستگاه‌های نظافت صنعتی ضروری هستند. هر کسب‌‌وکار و سازمانی باید برحسب نیازهای خود، بهترین دستگاه را با حداکثر کارایی خریداری کند. در هنگام خرید باید همة موارد را در نظر گرفت تا مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کرد.    

هنگام خرید زمین شوی برقی برای بیمارستان به چه نکاتی باید توجه کرد؟

انتخاب سایز مناسب: هنگام خرید به سایز دستگاه و نیازهای بیمارستان توجه کنید. دستگاهی را انتخاب کنید که کارایی لازم را برای تمیز کردن سطوح داشته باشد.

توجه به صدای دستگاه: محیط بیمارستان باید تا حد امکان آرام باشد تا بیماران بتوانند استراحت کنند بنابراین از بین مدل‌های مشابه، دستگاهی را انتخاب کنید که صدای کمتری ایجاد می‌کند.

توجه به ارگونومی: برای افزایش ایمنی و راحتی کارکنان، دستگاهی را انتخاب کنیدکه کاربر (متصدی نظافت) بتواند کار نظافت را به راحتی و با ایمنی بیشتر انجام دهد.

حمل و نقل و نگهداری آسان: در هنگام خرید زمین شوی برقی برای بیمارستان و مراکز درمانی باید دستگاهی را انتخاب کرد که حمل و نقل آن برای کاربر آسان باشد.

تخلیة آسان مخزن آب کثیف: چون در محیط بیمارستان در مقایسه با سایر مکان‌ها آلودگی بیشتری وجود دارد بهتر است مدل‌هایی برای خرید انتخاب شوند که تخلیة آب کثیف و رفع آلودگی‌ها به راحتی قابل انجام باشد.

خرید اسکرابر فرنام صنعت

استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی مثل اسکرابرها و زمین‌شوی‌های برقی برای نظافت سطوح مختلف سیار کارآمد است. این دستگاه‌ها نظافت را آسان می‌کند و هزینه خدمات مجموعه‌ها را کاهش می‌دهد. اسکرابرها به عنوان یک راه‌حل مناسب برای پاک کردن لکه‌های چربی و سخت از سطوح مختلف باشد. استفاده از ماشین‌های نظافت صنعتی مثل اسکرابر و کفشی برقی برای نظافت سطوح به شرطی که به طور صحیح و اصولی آن را انجام دهید، در وقت و هزینه شما صرفه‌جویی می‌کند و کیفیت مطلوب و بسیار خوبی را به شما ارائه می‌دهد.

شما می‌توانید برای دریافت مشاوره و خرید اسکرابر با شرکت فرنام صنعت تماس بگیرید و مشاوره رایگان از کارشناسان فروش این مجموعه دریافت کنید. شرکت فرنام صنعت ارائه دهنده انواع دستگاه‌های نظافت صنعتی در ایران از مشاوره تا تست دستگاه در محل در خدمت شماست.

برای مشاوره خرید و بازدید رایگان از مجموعه شما
با ما در ارتباط باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما