مزایا استفاده از واترجت در شستشوی خودرو ها

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

مزایا استفاده از واترجت در شستشوی خودرو ها

دستگاه کارواش صنعتی

خودرو ها و وسایل نقلیه به واسطه حضور بلند مدت و مستمر در سطح خیابان ها و جاده ها بسیار آلوده و کثیف می باشند. نشست و ماندگاری بلند مدت آلاینده هایی چون بقایای حشرات، فضولات پرندگان، نزولات جوی و ذرات ریز شن و ماسه و قیر که اصلی ترین عوامل آلوده کننده سطوح بدنه خودرو ها می باشند با از بین بردن پوشش رنگ بدنه می تواند خسارات پر هزینه ایی را بر دوش صاحبان خودرو ها وارد نماید. از این رو شستشو و نظافت سطوح بدنه خودرو ها به منظور حفاظت از پوشش محافظ بدنه و همچنین ارتقا جلوه های بصری محیط امری لازم و ضروری می باشد. اگر چه استفاده از شیوه های دستی و سنتی نظافت تا حدودی آلودگی ها را بر طرف می سازد اما توانایی لازم و کافی برای حذف موثر و کارآمد آلاینده ها را نداشته و نمی تواند نیاز های نظافتی را به نحو مناسبی تامین نماید، در حالیکه استفاده از دستگاه های واترجت صنعتی راه حل مناسبی برای شستشو و نظافت سطوح بدنه خودرو ها می باشند.اساس عملکرد دستگاه واترجت صنعتی

واترجت صنعتیواترجت یا کارواش صنعتی دستگاهی مکانیزه برای شستشو و نظافت سطوح افقی و عمودی می باشد که با استفاده از پاشش پر فشار آب تمامی آلودگی های چسبیده به سطوح را شستشو داده و نظافت می نمایند. اجزای اصلی دستگاه واترجت یا کارواش دستی شامل، موتور، پمپ فشار قوی، شلنگ فولاد بافت، لنس و نازل می باشد. فشار آب ورودی به داخل دستگاه توسط پمپ فشار قوی افزایش یافته و در نهایت آب پر فشار از طریق شیلنگ فشار قوی، لنس ها و نازل ها بر روی سطوح هدف پاشش می شود. فشار آب خروجی و سرعت پاشش آب دو فاکتور مهم در دستگاه های واترجت صنعتی می باشند . هر چه فشار آب خروجی بیشتر باشد توان دستگاه واترجت به منظور شستشو و حذف لایه های عمیق آلودگی بیشتر شده و هر چه دبی یا سرعت آب بیشتر باشد، سرعت عملیات نظافت افزایش می یابد.

دسته بندی واتر جت ها

واترجت صنعتی یا کارواش دستیواترجت های صنعتی بر اساس دمای آب خروجی به دو دسته واترجت های آب سرد و واترجت های آب گرم تقسیم می شوند. نمونه های آب گرم دستگاه کارواش به منظور افزایش دمای آب مجهز به سیستم گرم کن بوده و همین امر موجب افزایش ابعاد و قیمت دستگاه گردیده است. واترجت های آب گرم به واسطه استفاده از حرارت های بالای آب توانایی ویژه ایی در شستشو و حذف آلاینده های روغنی دارند.

مزایای استفاده از واترجت صنعتی در شستشوی سطوح بدنه خودرو ها

کارواش صنعتی یا واترجتدستگاه های کارواش دستی به منظور شستشو و حذف آلاینده ها از پاشش پر فشار آب استفاده می نمایند. آب پر فشار خارج شده از دستگاه با وارد نمودن ضربه به آلاینده های چسبیده به سطوح، موجب جداسازی آنها از روی سطح می شوند. با توجه به وسعت سطوح خودرو ها و ماهیت آلاینده های چسبیده بر روی بدنه آنها استفاده از شیوه های سنتی و دستی برای شستشو و نظافت بسیار زمان بر بوده و به حجم بالایی از آب و مواد شوینده نیاز دارد. در حالیکه استفاده از دستگاه های کارواش دستی برای حذف آلاینده ها به واسطه استفاده از فشار بالای آب حجم کمتری از آب و مواد شوینده را مصرف نموده و از این رو سازگاری بالایی با محیط زیست دارد. استفاده از تجهیزات جانبی چون لنس های زیر شوی امکان دسترسی به نقاط دشواری چون سطوح زیرین و شاسی ها را برای کاربر فراهم می نماید. لازم به ذکر است که انتخاب فشار کاری مناسب با نوع سطوح و هم چنین استفاده از تجهیزات جانبی نقش موثری در ارتقا کیفیت شستشو و هم چنین حفاظت از سطوح هدف ایفا می نماید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما