حذف ذرات آزبست از محیط‍‌های صنعتی و ساختمان‌سازی با جاروبرقی صنعتی

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

حذف ذرات آزبست از محیط‍‌های صنعتی و ساختمان‌سازی با جاروبرقی صنعتی

قدرت مکش جاروبرقی صنعتی

آزبست یک کانی معدنی است که به دلیل داشتن مقاومت بالا در برابر دمای بالا و آتش به عنوان یک ماده نسوز و مقاوم در صنعت ساخت و ساز، تولید لنت ترمز و کلاچ و دیگر صنایع … به کار می رود. اما در هنگام رویارویی با آزبست با یک مشکل بزرگ مواجه هستیم؛ این ماده بسیار سمی است و سلامت افرای را که با آن در ارتباط هستند به مخاطره می اندازد. استنشاق ذرات نامرئی آزبست با گذر زمان سبب بیماری هایی مانند سرطان ریه، سرطان حنجره، مزوتلیوما و آزبستوز می شود. هر چند در زمینه مصرف آزبست در صنایع ساختمان سازی و … یا اعمال محدودیت و حتی ممنوعیت همراه است اما هنوز در برخی موارد استفاده می شود. هنگام تخریب کلی یا بخشی از ساختمان ها، بازسازی، کفسابی و سایر عملیات مشابه حجم بالایی از آزبست در فضا آزاد خواهد شد و باید توسط تجهیزات مناسب همانند جاروبرقی صنعتی با این آلاینده خطرناک مبارزه شود.

استفاده از آزبست در ساخت و ساز

با توجه به این که آزبست یک عایق قوی به شمار می آید، با سیمان مخلوط شده و در ساخت انواع ساختمان های مسکونی و غیر مسکونی به کار می رود، هرچند که دارای ترکیبات سمی می باشد. در چنین شرایطی باید قوانین سخت‌گیرانه وضع شود و اصول ایمنی به طور کامل رعایت گردد. محیط کار باید دارای تهویه مناسب باشد و کارکنان و کارگران لباس عایق مناسب به تن داشته باشند و تجهیزات و ماشین آلات مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

 

مقابله با آزبست با جاروبرقی صنعتی

مهم ترین و اثربخش ترین راه برای حذف ذرات آزبست جاروبرقی صنعتی می باشد و هر تجهیز دیگری که برای مبارزه با آزبست تولید شده باشد به گونه ای طراحی شده به کمک جاروبرقی صنعتی عمل می نماید. به کارگیری جاروبرقی صنعتی در محیط های دارای آزبست یک ضرورت است و در حقیقت تجهیزاتی حیاتی به شمار می آیند. جاروبرقی صنعتی با هدف اطمینان از سلامت و ایمنی کارکنان و حفاظت از محیط زیست به کار می رود. با کمک این دستگاه پرکاربرد آلاینده های سمی را جمع آوری نموده و گرد و غبار را فیلتر می سازد و پس از آن با ایمنی مواد جمع آوری شده دفع می گردد.

 

جاروبرقی صنعتی مناسب برای حذف آزبست

به منظور از میان برداشتن بسیاری از آلاینده های صنعتی طیف گسترده ای از دستگاه های مکنده صنعتی یا جارو برقی صنعتی طراحی و تولد شده و در اختیار کاربران قرار گرفته است. این جاروها از سیستم فیلتراسیون قدرتمند با استانداردهای بالا برخوردار می باشند و برخی به فیلترهای ثانویه نیز تجهیز گردیده اند. مکنده ای که برای حذف آزبست به کار گرفته می شود باید شاخصه های زیر را دارا باشد:

 

 

 

 

سیستم فیلتراسیون کارآمد

سیستم فیلتراسیون نقش بسیار مهمی در کیفیت عملکرد یک جاروی صنعتی دارد و برای جمع آوری زباله ها و ضایعات حاوی آزبست باید جاروی به کار گرفته شده مجهز به سیستم فیلتراسیون قوی و کارآمد باشد تا ذرات به محیط باز نگردند و برای مقابله با گرد و غبار ریز فیلتر ایمنی هپا بر روی دستگاه نصب گردد.

 

کیسه یک بار مصرف

جمع آوری ایمن آلاینده های حاوی آزبست با استفاده از کیسه های یک بار مصرف فراهم می شود. این کیسه جایگزین مخزن مکنده خواهد شد و هنگام کار جاروبرقی مواد به طور مستقیم درون این کیسه جمع آوری می گردند. در پایان کیسه بدون آن که کاربر تماسی با آلودگی داشته باشد، کیسه مستقیماً دفع می گردد.

 

سرعت مکش بالا

گرد و غبار آزبست ذرات سبکی هستند که برای جمع آوری آن ها لازم است حجم بالایی از هوا در واحد زمان مکش شود. دستگاه های جاروبرقی صنعتی دارای سرعت مکش بالا از این توانایی برخوردار می باشند و جهت جمع آوری ذرات آزبست ابزارهای مناسب و ایده آل به شمار می آیند.

 

اتصال مستقیم مکنده به تجهیزات

دستگاه های مکنده صنعتی به بسیاری از تجهیزات صنعتی از جمله دستگاه های کف ساب اتصال می یابند و ذرات گرد و غبار حاوی آزبست را به طور مستقیم از محل تولید مکش می کنند. با مکش مستقیم آزبست حجم آلاینده های وارد شده به محیط به شدت کاهش یافته و سطح ایمنی محیط کار برای کارکنان و کارگران ارتقا می یاید.

 

 

لینک های مفید :

جاروبرقی صنعتی : فهرستی از محصولات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما