ویژگی ها و کاربرد های جاروبرقی صنعتی خودروسازی

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

ویژگی ها و کاربرد های جاروبرقی صنعتی خودروسازی

صنایع خودروسازی و کاربرد جاروبرقی صنعتی

صنایع خودروسازی بعد از صنایع نفت، از بزرگترین صنایع ایران به حساب می آیند. در این صنایع بخش های مختلف خط تولید، بخش های اداری و انبار ها به امور نظافتی نیاز دارند. نظافت به موقع و صحیح این بخش ها علاوه بر حفظ تمیزی و بهداشت باعث افزایش بازدهی تولید می گردد. بکارگیری تجهیزات نظافتی مکانیزه برای انجام چنین اموری افزایش چشم گیر سرعت و کیفیت را به همراه دارد. جاروبرقی صنعتی خودروسازی یکی از این تجهیزات است که برای جمع آوری آلودگی در این صنایع کاربردی است.

مشکلات و آلودگی های خط تولید خودرو

در صنعت خودروسازی آلودگی ها گاهی ممکن است باعث ایجاد خلل در روند تولید شوند و یا حتی باعث کاهش کیفیت محصولات تولید شده شوند. به همین دلیل لازم است به نظافت این صنعت توجه ویژه ای شود. عمده آلودگی هایی که در این صنعت به چشم می خورد شامل تراشه های فلزی، گرد و غبار، روغن و… می باشد که جمع آوری آن ها کار ساده ای نخواهد بود. در صنایع خودروسازی بخش هایی از خطوط تولید و سالن های اداری و غیره نیز به جمع آوری آلودگی ها و نظافت صنعتی نیاز دارند. جاروبرقی صنعتی خودروسازی می تواند در جمع آوری انواع آلودگی های موجود در این صنعت بسیار موثر باشد.

جاروبرقی صنعتی راهکار نظافتی در صنعت خودروسازی

همان طور که گفته شد استفاده از جاروبرقی صنعتی خودروسازی می تواند بهترین گزینه برای آلاینده های این صنعت باشد. بعضی از آلودگی ها مانند مایعات و مواد جامد تیز و برنده با استفاده از جارو برقی بصورت ایمن جمع آوری می شوند. استفاده از جاروبرقی صنعتی خودروسازی به واسطه داشتن مزایای بی شماری که دارد به عنوان یک راهکار مناسب شناخته شده است. از جمله این مزایا می توان به قدرت بالای این دستگاه در جمع آوری گرد و غبار و جمع آوری براده ها و تراشه های فلزی اشاره کرد. این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که از بازگشت دوباره گرد و غبار به محیط جلوگیری می کند و این یکی از مزایای منحصر به فرد آن می باشد. مزیت دیگر جاروبرقی صنعتی خودروسازی را می توان قابل استفاده بودن آن در همه ی بخش های کارخانه از جمله خط تولید، انبار ها، سالن ها و سوله های مختلف دانست. کاهش بروز هرگونه آسیب یا حادثه در محیط، قابلیت جداسازی مواد جامد و مایع بعد از جمع آوری و نظافت نقاط دور از دسترس از مزایای دیگر جاروی صنعتی هستند.

کاربرد های جاروبرقی در صنایع خودروسازی

در صنایع خودروسازی از جاروبرقی صنعتی برای جمع آوری آلودگی های جامد و مایع در بخش های تولید، ساخت قطعه و سالن های مونتاژ استفاده می شود. مکش همزمان جامد و مایع از ویژگی های مهم جاروبرقی صنایع خودروسازی به حساب می آید. همچنین در سالن های رنگ آمیزی قطعات مواد پودری بر روی سطوح بر جای می مانند که با استفاده از این دستگاه می توان آنها جمع آوری نمود. البته با توجه به امکان چسبیدن رنگ به فیلتر جاروبرقی، این دستگاه باید به فیلتر مخصوص مجهز باشد. جمع آوری غبار و دوده حاصل از فرآیند های جوشکاری و فرز کاری با دستگاه جاروی صنعتی از دیگر کاربرد های این دستگاه در صنعت خودروسازی است.

ویژگی های جاروبرقی صنایع خودروسازی

مهم ترین ویژگی مکنده صنایع خودروسازی قابلیت مکش مواد مایع و روغن می باشد. با توجه به این که صنعت خودروسازی دارای محیطی سخت می باشد لازم است تا برای نظافت آن هم از دستگاه هایی سخت و با قدرت بالا استفاده کرد. جاروبرقی صنعتی خودروسازی با داشتن بدنه ای فولادی و مقاوم در کنار ساختاری صنعتی و قدرتمند می تواند کار نظافت را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. یکی دیگر از ویژگی های مهم این دستگاه را می توان امکان استفاده مداوم از آن دانست. با توجه به این که وسعت و میزان آلودگی های کارخانه های خودروسازی بالا می باشد لازم است از دستگاه هایی استفاده کرد که توانایی فعالیت به مدت طولانی را داشته باشند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما