اسکرابر کابلی چیست و چه مزایایی دارد؟

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

اسکرابر کابلی چیست و چه مزایایی دارد؟

دستگاه اسکرابر برقی

یکی از نمونه های پر کاربرد اسکرابر ها، اسکرابر برقی می باشد که در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر بخواهیم تعریفی از کفشوی برقی ارائه دهیم، باید بگوییم اسکرابری را که دارای اتصال کابل برق باشد، اسکرابر کابلی می گویند. به عبارتی باید گفت نیروی محرکه لازم برای عملکرد این نوع دستگاه ها از طریق اتصال دستگاه به برق شهری تامین می شود. معمولا برای اسکرابر های نوع دستی از کابل استفاده می کنند و برای نمونه های خودرویی از باتری یا سوخت فسیلی بهره می برند.

ساختار اسکرابر کابلی

در ساختار اسکرابر کابلی از دو مخزن استفاده شده که یکی برای آب تمیز و دیگری برای آب کثیف می باشد. بخش دیگری که در ساختار این دستگاه وجود دارد سیستم برس زنی می باشد. برس ها در انواع مختلفی موجود می باشند و هر یک متناسب با یک محیط خاص مورد استفاده قرار می گیرند. این برس ها با نفوذ به داخل شیار کفپوش ها تمام آلودگی های موجود را از بین می برند. بعلاوه سیستم مکش یکی دیگر از بخش های مهم دستگاه کفشوی می باشد. این بخش برای جمع آوری آب کثیف حاصل از شستشو در نظر گرفته شده است. در این دستگاه ها از یک موتور استفاده شده است که قدرت این موتور بر روی عملکرد دستگاه تاثیر مستقیم دارد. به عبارتی هر چه قدرت موتور بالاتر باشد، عملکرد دستگاه بهتر خواهد بود.

 

دستگاه کفشوی برقی سالن ورزشی

دستگاه کفشوی برقی سالن ورزشی

مزایای اسکرابر کابلی نسبت به مدل های باتری دار

اسکرابر صنعتی با توجه به نوع منبع تغذیه اغلب در دو نوع برقی و باتری دار به بازار عرضه می شو. اولین مزیتی که برای اسکرابر کابلی نسبت به نوع باتری دار می توان بیان کرد قدرت نظافتی بالاتر بدلیل اتصال به برق مستقیم شهری می باشد. در دستگاه های اسکرابر باطری دار به دلیل این که باتری ها شارژ محدودی دارند نمی توان از آن ها به مدت زیادی استفاده کرد و باید بعد از مدتی استفاده دوباره آن ها را شارژ کرد. موضوع دیگری که در این حوزه می توان به آن اشاره کرد وزن کمتر و سهولت جابجایی در اسکرابر کابلی می باشد. هزینه اولیه و نگهداری پایین تر نکته ی دیگر در رابطه با مزایای اسکرابر های برقی نسبت به اسکرابر های باتری دار می باشد. نکته قابل تامل دیگر در رابطه با این نوع از اسکرابر ها مساحت محیط مورد نظافت است.

کاربرد های اسکرابر کابلی

دسته بندی هایی که برای اسکرابر ها در نظر می گیرند معمولا بر اساس کاربرد آن ها می باشد. کفشوی برقی معمولا در محیط هایی که دسترسی مناسب به پریز برق وجود داشته باشد مناسب خواهد بود. علاوه بر این در محیط های خلوت، فروشگاه های کوچک و مراکز آموزشی کوچک که وسعت بالایی ندارند، می توان از اسکرابر دستی کابلی به راحتی استفاده کرد. این موضوع به دلیل طراحی این نوع کفشوی ها بصورت دستی است. همچنین در سالن های تولید و بخش های مشابه که تردد کمی در محیط وجود دارد، می توان از دستگاه کفشوی برقی استفاده نمود.

 

دستگاه اسکرابر برقی سالن پذیرایی

دستگاه اسکرابر کابلی سالن پذیرایی

نگهداری کفشوی برقی

دستگاه اسکرابر کابلی به مانند هر دستگاه نظافتی دیگر بایستی بطور منظم نگهداری و مراقبت شود. بنابراین هنگام استفاده از کفشوی برقی لازم است به یک سری نکات مهم توجه کرد تا دستگاه دچار مشکل نشود و از این طریق بتوان طول عمر مفید دستگاه را افزایش داد. از جمله کار هایی که برای نگه داری این دستگاه ها می توان انجام داد، شستن روزانه مخازن می باشد تا مخزن برای استفاده بعدی آماده باشد. باقی ماندن آب کثیف در دستگاه می تواند باعث بو گرفتنمخزن شود. علاوه بر این تمیز کردن تی اقدام دیگر در جهت نگهداری کفشوی برقی می باشد. تعویض به موقع لاستیک تی فرسوده و تعویض برس فرسایش یافته اقدام دیگر در این باره می باشد. چرا که اگر این بخش ها به موقع تعویض نشود، دستگاه کارایی لازم در نظافت محیط را نخواهد داشت و از کیفیت فرآیند کاسته می شود. علاوه بر این تعویض نکردن به موقع آن ها ممکن است هزینه های تعمیر اسکرابر را به طرز چشم گیری افزایش دهد. کابل برق دستگاه با توجه به خطر الکتریسیته بایستی به خوبی مراقبت شود. بنابراین در صورت مشاهده آسیب جزئی یا خراش بر روی کابل آنرا تعویض کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما