دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

انتخاب جاروی صنعتی یا جاروی تجاری

جاروبرقی یکی از کارآمد ترین تجهیزات در نظافت بوده و به واسطه استفاده از سامانه مکش و ایجاد خلا نسبی در مخزن دستگاه موجب انتقال و جمع آوری آلاینده ها می گردد. استفاده از سامانه مکش در دستگاه های جاروبرقی مانع از انتشار ذرات ریز گرد و غبار در فضای پیرامون شده و از این رو سلامت افراد حاضر و شاغل در محیط را تضمین می نماید. دستگاه های جاروبرقی به واسطه تامین نیاز های نظافتی محیط های گوناگون در مدل های متنوع و با ویژگی های مختلفی طراحی و تولید می شوند. اگر چه ساز و کار تمامی دستگاه های جاروبرقی بر پایه مکش و ایجاد خلا در مخزن دستگاه استوار است اما میزان خلا نسبی ایجاد شده متغییر بوده و همین امر موجب می شود که دستگاه در مدل های خانگی، تجاری و صنعتی تولید گردد. مسلما داشتن شناخت کافی از نوع عملیات نظافتی، ماهیت آلاینده ها و زمان لازم برای نظافت راهنمای مناسبی برای انتخاب دستگاه جاروبرقی مناسب می باشد. دستگاه های مکنده به واسطه کارایی بالا در طیف گسترده ای از محصولات از جاروبرقی های خانگی، دستگاه های جاروی صنعتی طراحی و تولید می شوند. مسلما شناخت دقیق از اجزای اصلی دستگاه مکنده و همچنین توان کاری دستگاه می تواند راهنمای مناسبی برای انتخاب دستگاه مناسب باشد.

 

موتور مکنده

جاروی صنعتیموتور مکنده یکی از بخش های اصلی در دستگاه جاروبرقی می باشد که در دو مدل کلکتوری و توربینی به بازار عرضه می گردد. موتور های کلکتوری با توجه به ساختار شان بر روی نمونه های خانگی و تجاری نصب می شوند. در حالیکه نمونه های توربینی به واسطه قابلیت کارکرد مداوم و پیوسته بر روی دستگاه های جاروی صنعتی نصب شده و از این رو امکان کارکرد ۲۴ ساعته دستگاه ها را به راحتی مقدور می نماید. از این رو توجه به نوع عملیات نظافتی و ویژگی های محیط، امری ضروری در انتخاب جاروی صنعتی یا جاروی تجاری می باشد.

 

پمپ مکنده

جاروی صنعتیپمپ مکنده به عنوان قلب دستگاه بوده و نقش اصلی در ایجاد خلا داخل مخزن بر عهده دارد. از آنجایی که آلاینده های ایجاد شده در محیط های صنعتی دارای ماهیت بسیار متفاوتی با آلاینده های محیط های تجاری می باشند، به خلا و قدرت بیشتری برای مکش آلاینده ها نیاز دارند. از این رو پمپ های به کار رفته در جاروی صنعتی از نوع ساید چنل بوده و با فراهم نمودن بالاترین میزان خلا نسبی، جمع آوری موثر و با کیفیت آلاینده ها را برای جاروی صنعتی امکان پذیر می نماید. نمونه های تجاری جاروبرقی به واسطه نوع عملکرد و با توجه به ماهیت و حجم آلاینده های موجود در محیط های تجاری و اداری مجهز به پمپ های سانتریفیوژال می باشند.

 

فیلتر

فیلتر جاروبرقیفیلتر ها یکی از بخش های اصلی در دستگاه های مکنده می باشند. فیلتر ها با به دام انداختن و ممانعت از خروج ذرات ریز گرد و غبار ضامن سلامت هوای محیط و حفظ کیفیت آن می باشند. با توجه به اینکه حجم آلاینده های ایجاد شده در محیط های صنعتی بسیار بالا بوده در اغلب مواقع ذرات ریز گرد و غبار موجود در این محیط ها سمی و اشتعال زا می باشند، جاروی صنعتی نیازمند استفاده از سیستم های فیلتراسیون قدرتمند می باشد. استفاده از فیلتر های کارآمد در جاروی صنعتی ضامن سلامت محیط می باشد.

 

مخزن دستگاه جاروبرقی

جاروی صنعتی یا مکنده صنعتیبا توجه به حجم بالای آلاینده ها در محیط های صنعتی و تولیدی دستگاه جاروی صنعتی به مخازنی با ظرفیت بالا مجهز می باشد. تجهیز مخزن دستگاه جاروی صنعتی به چرخ و دسته حمل و نقل و جا به جایی آن را به منظور تخلیه برای کاربر تسهیل نموده است. این در حالیست که مخزن نمونه های تجاری جارو برقی با توجه به حجم آلاینده های انباشته در محیط ظرفیت پایین تری از نمونه های صنعتی دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما