دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

مقایسه کارایی واترجت آب سرد و آب گرم

دستگاه کارواش صنعتی

شستشوی فشار قوی با دستگاه واترجت یک ایده بسیار مناسب برای رفع آلودگی های سخت در محیط های صنعتی و تجاری است که برای شستشوی پیوسته انواع سطوح هموار و ناهموار کاربرد دارد. بنابراین سرمایه گذاری برای خرید دستگاه های شوینده فشار قوی نتایج ثمربخشی به ارمغان می آورد. استفاده از واترجت صنعتی در فضاهای صنعتی و کارگاهی عملیات یک راهکار مؤثر و کارآمد برای شستشوی سطوح با آلودگی های سخت می باشد. واترجت ها در انواع آب سرد و آب گرم قابل ارائه هستند و برای انتخاب دستگاه مناسب باید نهایت دقت به کار گرفته شود.

سوالات مطرح شده پیرامون انتخاب واترجت

پیش از خرید واترجت صنعتی و سرمایه گذاری بر روی آن، چند پرسش مطرح می گردد:

چه نوع دستگاهی باید تهیه شود؟ واترجت آب سرد بهتر است یا آب گرم؟ آیا می توان از کارواش آب گرم برای ضدعفونی نمودن سطوح بهره گرفت؟ آشنایی با هر دو دستگاه واترجت آب گرم و آب سرد و مقایسه ویژگی های این دو با یکدیگر انتخاب دستگاه مناسب آسان خواهد شد.

 

واترجت آب سرد

شوینده فشار قوی آب سرد از نیروی مکانیکی جریان آب برای جدا سازی آلودگی ها از سطح بهره می برد. قدرت بالای جریان آب پیوندهای مولکولی جرم و آلودگی را شکسته و سبب سست شدن آن ها و در نهایت پاکیزگی سطح می گردد. این رده از دستگاه ها در بسیاری از محیط های تجاری، صنعتی، کارگاهی و دیگر فضاها کاربردهای فراوانی دارد. آب سرد برای از بین بردن آلاینده های چرب و روغنی کافی نیست و لازم است فشار افزایش یابد و یا ماده شوینده به دستگاه افزوده شود. در برخی واحدهای صنعتی شدت آلودگی های روغنی به اندازه ای بالا است که حتی افزایش فشار و ماده شوینده هم کارایی لازم و کافی را ندارد و باید چاره ای دیگر اندیشیده شود. در این شرایط از واترجت آب گرم صحبت به میان می آید.

 

 

واترجت آب گرم

در شستشوی سنتی همواره باور بر این است آب داغ قدرت پاک کنندگی بالاتری دارد و برای حل شدن آلودگی های چرب نیاز به درجه حرارت بالا است. در نظافت صنعتی نیز این باور وجود دارد. چربی های صنعتی مانند روغن، گریس، مواد بر پایه نفت و … تنها با استفاده از کارواش صنعتی آب گرم شستشو شده و از بین می روند. واترجت های آب گرم از توانایی تولید بخار آب هم برخوردار هستند و در شرایطی که حذف آلودگی ها و ضدعفونی شدن سطوح مد نظر باشد، دستگاه واتر جت آب گرم بهترین گزینه به شمار می آید. این دستگاه ها قابلیت تنظیم دما دارند و به عنوان واتر جت آب سرد هم کارایی دارند.

 

 

مقایسه واتر جت آب سرد و آب گرم

واترجت آب سرد نسبت به مدل های آب گرم قیمت کمتر،‌ ساختار ساده تر، ابعاد کوچکتر و هزینه های تعمیر و نگهداری کمتری دارد. بنابراین دستگاه کارواش آب گرم جهت به کارگیری در مراکز صنعتی دارای آلودگی های شدید مناسب خواهد بود و در شرایطی که شدت آلودگی کمتر است و چندان خاصیت روغنی ندارد، واتر جت آب سرد بهترین وسیله نظافتی می باشد.

 

حداکثر دمای ورودی آب به واترجت آب سرد چه قدر است؟

با توجه به هزینه های کمتر واترجت صنعتی آب سرد بسیاری از مشتریان ترجیح دارند چنین دستگاهی را تهیه نمایند. گاهی تصور بر این است که می توان از شوینده فشار قوی آب سرد به عنوان کارواش آب گرم استفاده نمود بدین صورت که دمای آب ورودی به دستگاه افزایش یابد. اما مشتریان واترجت های صنعتی باید این نکته مهم را در نظر گیرند که کارخانه های سازنده هر دستگاه را با ویژگی های خاصی طراحی و تولید می کند و با توجه به نوع دستگاه برای دمای آب ورودی محدودیت هایی وجود دارد. اگر درجه حرارت آب از استاندارد تعریف شده کارخانه سازنده بیشتر باشد به پمپ و سایر اجزای واترجت آسیب وارد می شود. به منظور اطلاع از دمای مجاز آب ورودی به پمپ باید دفترچه راهنمای دستگاه را به دقت مطالعه نمود و یا از کارشناسان باتجربه ای که ارائه دهنده دستگاه هستند، اطلاعات دقیق و کامل کسب نمود. به این ترتیب می توان بهترین واترجت را بر اساس نوع نیاز تهیه نمود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما