کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع ساخت و ساز

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع ساخت و ساز

در واحدهای ساخت و ساز همواره آلودگی های شدیدی از جنس گرد و خاک و دیگر ضایعات ساختمانی تولید می شود. عملیات تخریب، حفاری، برش سنگ، خرد کردن مواد، بارگیری میکسر سیمان، تخریب سازه های بتنی و … تنها نمونه هایی از فعالیت های ساختمانی هستند که مقادیر بالایی از آلودگی ها و گرد و خاک را به وجود می آورند. ترمیم کننده های بیرونی و درونی نیز نتایج مشابهی دارند؛ به این معنا که استفاده از پوشش های پلی اتیلنی جهت حفاظت از محیط زیست کافی نبوده و حتی ذراتی به مراتب ریزتر تولید می گردد که به راحتی به درزها و شکاف ها نفوذ پیدا می کند. استفاده از جاروبرقی صنعتی در سایت های ساخت و ساز شیوه ای کارآمد برای حذف قابل توجهی از آلودگی ها می باشد. به کارگیری جاروبرقی صنعتی مناسب به منظور جلوگیری از تجمع مواد و اثرات جانبی آن ها اهمیت بسیار زیادی دارد که مزیت های فراوانی را به همراه خواهد داشت.زیان های آلودگی های ساختمانی

به مخاطره افتادن سلامتی کارکنان به دلیل قرار گرفتن در معرض استنشاق گرد و غبار

افزایش حجم عملیات نظافتی و در نتیجه صرف زمان، انرژی و هزینه مضاعف

احتمال بروز صدمه به تجهیزات و ماشین آلات حاضر در محل به علت انباشت گرد و غبار

بالا رفتن سطح نارضایتی و شکایات بر اثر شدت آلودگی های تولید شده

کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع ساخت و ساز

گرد و غبار ناشی از انجام فعالیت های ساختمانی به ویژه ذرات حاوی سیلیس دارای خطرات جدی هستند و اگر افراد در معرض این مواد قرار گیرند، آسیب های بسیار جدی و جبران نا پذیری به سلامت آنان وارد خواهد شد. این نوع از گرد و غبار در حین عملیات حفاری، تفکیک گرانیت، شن، ماسه سنگ، ماسه سایشی و … تولید می شوند. به منظور کاهش خطرات ایجاد شده ناشی از انباشت گرد و غبار مناسب ترین و سریع ترین راه حل استفاده از دستگاه های مکنده یا جارو برقی صنعتی می باشد. جاروها و مکنده های صنعتی قابلیت جا به جایی آسان دارند و علاوه بر آن امکان نصب آن ها به صورت ثابت نیز وجود دارد، بنابراین با بهره مندی از تجهیزات پیشرفته فرآیند مکش ذرات به طور پیوسته انجام می گردد. دستگاه های جارو برقی و مکنده صنعتی از سیستم کارآمد نظافت فیلتر برخوردار گردیده اند که از طریق آن نظافت فیلتر سریع و با قدرت صورت می پذیرد. علاوه بر آن تنوع در طراحی و ساخت جاروهای صنعتی و هم چنین وجود سیستم های نظافت فیلتر گوناگون این امکان را فراهم آورده است تا هر نوع از گرد و غبار و ضایعات تولید شده جمع آوری گردد. به طور معمول دستگاه های مکنده و جاروبرقی صنعتی دارای سطح فیلتراسیون در کلاس M هستند و در صورتی که ذرات گرد و غبار خطر بیشتری داشته باشند، امکان افزودن فیلتر کلاس H به عنوان فیلتر ایمنی بر روی دستگاه وجود داشته و استفاده از آن ضرورت پیدا می کند.


نتایج حاصل از به کارگیری جارو برقی صنعتی

جارو برقی صنعتی با مکش ذرات آلاینده و جلوگیری از تجمع آن ها، سطح ایمنی و سلامت محیط کار را بهبود ارتقا می دهد و علاوه بر آن مکش مواد سبب می گردد آلودگی ها به محیط های اطراف نفوذ پیدا نکنند و از بروز عوارض جانبی نامطلوب جلوگیری به عمل آید. یکی دیگر از مزایای بهره مندی از مکنده های صنعتی محافظت از بخش هایی از ساختمان می باشد که نیازی به تخریب و یا بازسازی نیازی ندارند. با استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی آلاینده ها بر روی دستگاه ها و ماشین آلات انباشته نشده و در نتیجه آن طول عمر و کارایی این ابزارها افزایش می یابد.


کاربرد جاروبرقی آب و خاک در صنعت ساختمان

گرد و خاک تنها آلودگی صنایع ساختمانی نبوده و به علت استفاده از آب در فرآیند ساخت و ساز، آلودگی های تر تولید می شود. حذف آلودگی های مایع با استفاده مکنده های آب و خاک در محیط های کاری مختلف و به ویژه در صنایع ساخت و ساز امری ضروری تلقی می گردد که در حقیقت عملی حرفه ای و راه کاری عملیاتی برای دست یابی به محیطی تمیز و ایمن می باشد. دستگاه های جاروبرقی صنعتی از توانایی مکش مواد مایع نیز برخوردار هستند و با جمع آوری مواد گوناگون سبب صرفه جویی در هزینه ها، وقت و انرژی خواهند شد.

 

 

 

لینک های مفید :

جاروبرقی صنعتی : فهرستی از محصولات

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما