دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

بخش های مختلف یک کارواش صنعتی

معرفی اجزای کارواش صنعتی

کارواش صنعتی یا واترجت صنعتی ابزاری کارآمد برای شستشو و نظافت انواع سطوح هموار و ناهموار افقی و عمودی می باشد. واترجت صنعتی با استفاده از پاشش پر فشار آب بر آلاینده ها نیرو اعمال کرده و موجب جداسازی آنها از سطح می شود. دستگاه های واترجت صنعتی به واسطه استفاده از پاشش پر فشار آب در مقایسه با شیوه های سنتی حجم کمتری از آب را برای شستشو و نظافت استفاده نموده و از این رو موجب صرفه جویی در مصرف آب می شوند. علاوه بر این استفاده از تجهیزات مکانیزه و تخصصی در مقایسه با شیوه های سنتی نظافت از کیفیت و سرعت عمل بالاتری برخوردار هستند. طراحی ویژه و منحصر به فرد دستگاه واترجت صنعتی این دستگاه را به گزینه ای ایده آل برای عملیات های سنگین نظافتی تبدیل نموده است. در این مقاله اجزای کارواش صنعتی را مورد بررسی قرار می دهیم.

معرفی اجزای کارواش صنعتی

کارواش صنعتیتوجه به فاکتور های مهم در دستگاه واترجت صنعتی نقش مهم و کلیدی در انتخاب دستگاه مناسب دارد. دو فاکتور مهم و کلیدی در اجزای کارواش صنعتی سیار عبارتند از فشار پاشش و سرعت پاشش آب. هر چه فشار آب پاشش شده بیشتر باشد، توان دستگاه در حذف لایه های عمیق آلودگی بیشتر شده و هر چه دبی آب یا سرعت پاشش آب بیشتر باشد، سرعت عملیات شستشو و نظافت بیشتر می شود.

 

پمپ فشار قوی

پمپ کارواش صنعتیپمپ فشار قوی به عنوان قلب دستگاه کارواش صنعتی بوده و وظیفه افزایش فشار آب وارد شده به داخل دستگاه و پاشش آب پر فشار بر روی سطوح هدف را بر عهده دارد. از آنجایی که پمپ های به کار رفته در دستگاه واترجت صنعتی در تماس مستقیم با آب قرار دارند، از مواد مقاوم در برابر خوردگی ساخته شده اند. ساختار ویژه این پمپ ها موجب افزایش توان آنها در تولید آب پر فشار گردیده و از این رو موجب سازگاری بالای دستگاه با عملیات های سنگین نظافتی می گردد. علاوه بر این استفاده از سامانه های محافظ نقش مهم و کلیدی در حفاظت از پمپ دستگاه دارد.

 

شیلنگ فشار قوی

واترجت صنعتی یا کارواش صنعتیشیلنگ فشار قوی، یکی از اجزای اصلی در دستگاه واترجت صنعتی می باشد که به منظور تحمل فشار آب خروجی ساختار متفاوتی با شیلنگ های معمولی دارد. شیلنگ فشار قوی فولاد بافت بوده و از این رو به راحتی می تواند فشار آب خروجی را تحمل نماید. اگر چه در ساخت شیلنگ فشار قوی از توری فولادی استفاده شده است اما این شیلنگ بسیار انعطاف پذیر بوده و روند نظافت و شستشو را تسهیل می نماید.

 

لنس ها

لنس واترجت صنعتی لنس ها یکی از قابل اهمیت ترین اجزای کارواش صنعتی هستند، لنس ها بخش از اجزای کاربردی در دستگاه واترجت صنعتی می باشند که به عنوان یک رابط بین شیلنگ فشار قوی و نازل ها عمل می نمایند. علاوه بر این لنس ها، با داشتن ساختار های متفاوت، امکان دسترسی و شستشوی نقاط دور از دسترسی چون سطوح زیرین خودرو ها را به راحتی برای کاربر مهیا می نماید. با توجه به اینکه، لنس ها در ارتباط مستقیم با آب می باشند، از فولاد ضد زنگ در ساخت آنها استفاده می شود.

 

نازل ها

نازل کارواش صنعتینازل ها به عنوان یکی از اجزای کارواش صنعتی ، ابزاری در جهت دهی به آب پر فشار خروجی از دستگاه واترجت، نقش مهم و کلیدی در میزان توان دستگاه در حذف آلاینده ها ایفا می نمایند. با توجه به اینکه مدل پاشش آب در نازل ها متفاوت می باشد، توجه به نوع عملیات شستشو و تناسب آن با نوع نازل نقش مهمی در کیفیت و سرعت عملیات شستشو ایفا می نماید. نازل ها معمولا قادر به پاشش آب با زوایای متفاوتی می باشند. هر چه زاویه پاشش کمتر و نزدیک تر به صفر باشد، قادر به شستشوی لایه های عمیق تر و تثبیت شده می باشد. البته همین کاهش در زاویه آب خروجی سطح مقطع آب را کاهش داده و از این رو می تواند تاثیر مستقیمی بر افزایش زمان لازم برای شستشو و حذف آلاینده ها داشته باشد. از این رو توجه به نوع عملیات و تناسب آن با نوع نازل نقش مهم و کلیدی در چگونگی انجام عملیات دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما