نگهداری از کفپوش ها با استفاده از دستگاه اسکرابر

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

نگهداری از کفپوش ها با استفاده از دستگاه اسکرابر

اسکرابر خودرویی

سطوح کف به واسطه تردد بالای افراد و انتقال آلاینده ها از فضای بیرون به داخل ساختمان ها و همچنین ریزش انواع مواد شیمیایی و خوراکی مستعد انواع آلودگی ها می باشد. مسلما ماندگاری و نشست بلند مدت آلاینده ها بر روی سطوح کف نه تنها جلوه های بصری و زیبایی محیط را کاهش می دهد بلکه به واسطه ماندگاری بالا و ترکیبات شیمیایی که اغلب خاصیت اسیدی و خورنده دارند موجب آسیب به کف پوش ها گردیده و هزینه های گزاف تعمیر و یا تعویض را بر دوش صاحبان و مدیران مجموعه ها تحمیل می نمایند از این رو شستشو و نظافت سطوح کف و حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها از روی سطوح نقش موثری در کاهش هزینه ها دارد. بی شک استفاده شیوه های دستی و سنتی نظافت که با استفاده تی و یک سطل آب عملیات شستشو و نظافت را انجام می دهند توان لازم و کافی برای حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها را نداشته و نمی تواند نیاز های نظافتی محیط را تامین نماید. از این رو استفاده از شیوه های نوین و به کار گیری تجهیزات مکانیزه و تخصصی مانند اسکرابر صنعتی که با هدف ارتقا کیفیت نظافت تولید و به بازار عرضه شده اند، گزینه ای مناسب برای شستشو و نظافت آلاینده ها از روی سطوح کف می باشد.اساس عملکرد دستگاه اسکرابر

اسکرابر و شستشوی سطوحاسکرابر یا کف شوی صنعتی دستگاهی مکانیزه و کاربردی برای شستشو و حذف آلاینده ها از روی سطوح می باشد که با استفاده از سیستم برس زنی و پاشش آب تمامی آلودگی ها را از خلل فرج و شیار های کف پوش ها بیرون کشیده و نظافت می نماید. همزمانی عملیات شستشو و خشک نمودن سطوح یکی از مهم ترین ویژگی ها ی دستگاه های اسکرابر می باشد. کف شوی های صنعتی به منظور جمع آوری مایعات آلوده از روی سطوح مجهز به موتور مکنده و لاستیک تی می باشند.


ویژگی های دستگاه اسکرابر

اسکرابر صنعتیاسکرابر ها به منظور شستشو و نظافت موثر و با کیفیت سطوح مجهز به دو مخزن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف بوده و از این رو همواره از پاشش آب تمیز برای شستشو و نظافت استفاده می نمایند. تجهیز این دستگاه ها به موتور حرکتی نقش موثری در کاهش خستگی کاربر داشته و از این موجب افزایش راندمان کاری می گردد. علاوه بر این فشار رو به پایین اعمال شده بر روی برس اسکرابر موجب افزایش سطح تماس موثر برس با سطوح کف و در نتیجه نظافت بهتر و با کیفیت تر آلاینده ها می گردد. شاسی فولادی تی نیز نقش به سزایی در افزایش سطح تماس تی و در نتیجه جمع آوری کامل مایعات ایفا می نماید.


دسته بندی دستگاه کف شور

اسکرابر یا کف شویاسکرابر ها بر اساس نوع هدایت دستگاه به دو دسته اسکرابر های سرنشین دار و دستی تقسیم بندی می شوند. نمونه های سرنشین دار اسکرابر مجهز به صندلی بوده و کاربر با قرار گرفتن بر روی صندلی دستگاه را هدایت می نماید. در حالیکه نمونه های دستی مجهز به دسته بوده و کاربر با قرار گرفتن در پشت دستگاه اسکرابر آن را هدایت می نماید.

 

تفاوت های اسکرابر دستی و سرنشین دار

اسکرابر صنعتیاسکرابر سرنشین دار در مقایسه با نمونه های دستی پهنای کاری بالاتر، ظرفیت مخازن آب بیشتر و ابعاد بزرگتری داشته و از این رو برای شستشو و نظافت سطوح کف اماکن وسیع گزینه ای مناسب می باشد. این در حالیست که دستگاه زمین شوی صنعتی دستی به واسطه ابعاد کوچک و فشرده کارآیی بالایی در نظافت و شستشوی معابر باریک و متراکم دارد. توجه به ابعاد محیط نظافتی و هم چنین عرض درب ها و راهرو ها راهنمای مناسبی برای انتخاب دستگاه مناسب می باشد. ظرفیت بالای مخازن در اسکرابر سرنشین دار با کاهش در دفعات لازم برای تعویض و پر نمودن مجدد مخازن موجب کاهش چشم گیر در زمان لازم برای نظافت می گردد. از سوی دیگر تجهیز اسکرابر خودرویی به صندلی با کاهش در خستگی کاربر موجب افزایش بهره وری می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما