بهترین مدل جاروبرقی آب و خاک چه ویژگی ها و کاربرد هایی دارد؟

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

بهترین مدل جاروبرقی آب و خاک چه ویژگی ها و کاربرد هایی دارد؟

جاروبرقی آب و خاک چیست

جاروبرقی آب و خاک چیست و بهترین مدل جاروبرقی آب و خاک چه ویژگی ها و کاربرد هایی دارد؟ جاروبرقی ها به منظور جمع آوری ذرات از روی سطوح کف در محیط های خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. بعضی از آلودگی های سر سخت و همچنین آب یا مایعات دیگر توسط جاروبرقی های معمولی قابل جمع شدن نیستند. در این مواقع، بکارگیری دستگاه جاروبرقی آب و خاک ضرورت پیدا می کند. این جاروبرقی ها به منظور جمع آوری جامدات و مایعات از روی سطوح کف و فرش و موکت استفاده می گردد. انتخاب بهترین مدل جاروبرقی آب و خاک باید با در نظر گرفتن معیار هایی انجام شود تا بتوان از هدر رفت سرمایه جلوگیری نمود. در ادامه جزئیات بیشتری در مورد این دستگاه نظافتی بیان خواهد شد.

ساختار جاروی آب و خاک

جاروی آب و خاک، از سه بخش اصلی موتور، مخزن و خرطومی تشکیل شده است. موتور دستگاه در بالای مخزن قرار گرفته و وظیفه به راه انداختن پمپ مکش را بر عهده دارد. پمپ مکش، ذرات را به همراه هوا از طریق خرطومی به مخزن انتقال می‌دهد. ذرات ریز پس از ورود به دستگاه از طریق خرطومی بر روی فیلتر قرار گرفته و جذب می شوند. مایعات بدون تماس با فیلتر به سمت مخزن می روند. اتصالات و نازل های مورد استفاده در این دستگاه ها، برس ساینده آلودگی از روی سطح قبل از مکش آن و یا نازل های باریک برای گوشه ها و کناره‌ها هستند. بهترین مدل های جاروبرقی آب و خاک با برخورداری از ابعاد فشرده، حجم مخزن زیاد و جابجایی آسان، امور نظافتی را تسهیل می نمایند.

طرز کار جاروبرقی آب و خاک

مطالعه دفترچه راهنمای جاروبرقی صنعتی بهترین و اصولی ترین روش برای استفاده صحیح از این دستگاه می باشد. با این حال طرز کار جاروبرقی آب و خاک تفاوت چندانی با سایر جاروبرقی ها نداشته و تنها کاربرد و ساختار آن متفاوت است. عایق بندی مناسب دستگاه یک ویژگی برجسته در ساختار آن بوده تا رطوبت مکش شده، نتواند به بخش های مهم یعنی پمپ و موتور سرایت کند.

همچنین مکش آب خطر برق گرفتگی برای کاربر نخواهد داشت. با توجه به سهولت تخلیه مخزن بعد از هر بار استفاده نیز، بوی نامطبوعی در داخل جارو ایجاد نمی شود. همچنین سیستم فیلتراسیون دستگاه جاروبرقی آب و خاک باعث شده تا دستگاه بطور موثر آب و مواد جامد را در کنار هم جمع نماید. بهترین مدل جاروبرقی نیمه صنعتی دارای سیستم فیلتراسیون قوی و جداگانه برای مایعات و جامدات می باشد.

ویژگی های بهترین مدل جاروبرقی آب و خاک

استفاده نمودن از جاروبرقی آب و خاک یکی از بهترین جایگزین ها برای روش های سنتی می باشد. این مدل از جاروبرقی ها شباهت بسیار زیادی به جاروبرقی های معمولی دارند، با این تفاوت که امکان جمع آوری مایعات در کنار آلودگی های جامد بوسیله این جاروبرقی فراهم شده است. از مهمترین و اصلی ترین ویژگی‌های بهترین مدل جارو برقی آب و خاک می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

 • • تطبیق پذیری بسیار بالا با امور نظافتی
 • • بالا بودن قدرت موتور جاروبرقی
 • • جا به جایی بسیار راحت به دلیل داشتن چرخ های روان
 • • منسجم بودن ابعاد جاروبرقی
 • • راحت بودن فرایند تخلیه مخزن جاروبرقی
فیلتر مکش آب دستگاه جاروبرقی صنعتی

استفاده از چرخ های بسیار مقاوم در بهترین مدل دستگاه جاروبرقی آب و خاک سبب شده است تا شما بدون نیاز به بلند کردن آن، جا به جایی راحتی را داشته باشید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد کاربرد و مزیت های استفاده از این دستگاه توضیحات بیشتری را برای شما ارائه دهیم.

طرز کار جاروبرقی آب و خاک

طرز کار استفاده از دستگاه جاروبرقی آب و خاک ، چندان سخت و دشوار نمی باشد. ابتدا دستگاه را به محل مورد نظافت ببرید و سپس آلودگی های جامد و حتی خیس و مرطوب را جمع آوری کنید. همچنین می توانید کف حمام را در صورت سر ریز شدن آب نظافت کنید. در صورتی که جاروبرقی شما دارای فیلتر کارتریجی نباشد، می توانید بدون وقفه جامد و مایع را با هم جمع آوری کنید. در غیر این صورت برای جمع آوری مایعات باید فیلتر کارتریجی را تعویض کنید. برای جلوگیری از انباشت بوی ناخوشایند نیز بهتر است مخزن دستگاه را بعد از هر بار استفاده تخلیه نمایید. برای نظافت فرش و موکت توسط این جاروبرقی ها ، تنها نیاز به نازل مخصوص فرش دارید.

انواع جاروبرقی آب و خاک

جاروبرقی های آب و خاک از نظر نوع کاربرد، به چند دسته خانگی، تجاری، نیمه صنعتی و صنعتی تقسیم می‌گردند. این دستگاه ها از نظر ابعاد در مدل های کوچک تا بزرگ طراحی می شوند. مدل های بزرگ تر دارای عملکرد سریع تر و ظرفیت بیشتر هستند، هرچند حجیم بوده و وزن بالایی دارند. در نقطه مقابل جاروبرقی های با ابعاد کم، قدرت و ظرفیت پایینی داشته و کاملا مناسب محیط های خانگی هستند.

اروبرقی های آب و خاک از نظر نوع کاربرد، به چند دسته خانگی، تجاری، نیمه صنعتی و صنعتی

کاربردهای بهترین مدل جاروبرقی آب و خاک

دستگاه جاروبرقی آب و خاک تقریبا همه کاره هستند، بطوری که آلودگی‌های سخت، ذرات ریز گرد و غبار و حتی مایعات را جمع آوری می‌نمایند. کاربردهای دستگاه جاروبرقی آب و خاک در محیط های خانگی و صنعتی شامل موارد زیر هستند:

 • • تخلیه آب داخل یک مخزن یا جمع آوری آب سر ریز شده در محیط هایی چون رختکن استخر ها
 • • مکش ذرات ریز، خاکستر و پودر ها
 • • جمع آوری زباله و گرد و خاک از روی سطوح کف، فرش و موکت و پرده ها
 • • تمیز کردن سریع شومینه و جمع آوری خاکستر، خرده چوب و گرد و خاک
 • • مکش برف انباشته شده بر روی سطح زمین در ورودی خانه
 • نظافت صنعتی داخل لوله های نفتی
 • • جمع آوری ذرات ریز پودری، کنستانتره آهن، آرد و دیگر ذرات ریز در خطوط تولید و کارگاه های صنعتی
 • • انتقال جامدات و مایعات
 • • جداسازی مواد جامد از مایع و بازگردانی مواد سودمند به چرخه خط تولید

مزایای خرید بهترین مدل جاروبرقی آب و خاک

کاربردهای متنوع دستگاه جارو برقی آب و خاک و انعطاف پذیری آن با انواع مختلف امور نظافتی از مزایای مهم و اصلی این دستگاه می باشد. میان جاروبرقی تجاری و جاروبرقی آب و خاک تفاوت هایی وجود دارد. ساختار بدنه و قدرت موتور جاروبرقی های مکش آب و مواد جامد به گونه ای است که بتوانند حجم بالایی از آب و مواد جامد را از سطوح تمیز کنند.

مزایای خرید بهترین مدل جاروبرقی آب و خاک و مکش آب توسط جاروبرقی آب و خاک

فیلترهای استفاده شده در این دو دستگاه نیز با یک دیگر متفاوت بوده اند و شما نیز می توانید با توجه به نیز خود، یکی از بهترین و مناسب ترین این محصولات را تهیه و خریداری کنید. جاروبرقی آب و خاک دارای دو فیلتر جداگانه برای مواد جامد و آب می باشد که در جاروبرقی های تجاری شاهد تنها یک نوع فیلتر هستیم.

مقاومت مخزن این دستگاه در برابر خوردگی بعلت مکش مایعات از مزیت های دیگر این جاروی آب و خاک می باشد. جاروبرقی آب و خاک صنعتی ساختار حرفه ای تر و مجهز تری دارد، به گونه ای که امکان جدا نمودن مواد جامد و مایع از یکدیگر فراهم شده است. مزیت استفاده از این جاروبرقی صنعتی در صنایع امکان بازیابی مواد اولیه و ارزشمند و جدا نمودن آنها از مایعات جمع آوری شده از سطح ماشین آلات می باشد.

انتخاب و خرید بهترین مدل جاروبرقی آب و خاک

انتخاب بهترین مدل جاروبرقی آب و خاک در وهله اول به نوع کاربرد خانگی یا صنعتی بستگی دارد. حجم کار و حجم زباله های موجود در محیط، فاکتور دیگری است که می بایست در انتخاب این دستگاه به آن توجه نمود. خرطومی دستگاه با توجه به وسعت محیط باید به گونه ای باشد که دچار گرفتگی نشود. ظرفیت مخزن این جاروبرقی صنعتی نیز به گونه ای باید باشد که پاسخگوی نیاز فرد باشد، به گونه‌ای که تعداد دفعات تخلیه مخزن را به حداقل برساند. سهولت کاربری، ابعاد مناسب با محیط، نوع فیلتر و قدرت مکش بالا از دیگر موارد مهم در انتخاب این دستگاه ها هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما