نظافت باشگاه ورزشی با استفاده از تجهیزات مکانیزه

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

نظافت باشگاه ورزشی با استفاده از تجهیزات مکانیزه

نظافت باشگاه با کفشوی صنعتی

نظافت و تمیزی در محیط های بسته مانند باشگاه ها دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. نظافت باشگاه ورزشی مانند باشگاه های بدنسازی، ورزش های رزمی و سایر ورزش ها با چالش هایی پیش رو بوده و از این جهت فرآیند تمیز کردن چنین محیط هایی دشوار می شود. توجه به نظافت اصولی باشگاه با حذف آلودگی ها و عوامل انتقال بیماری بین ورزشکاران، رضایت آنها را به همراه می آورد. بخش های مختلف باشگاه با استفاده از ابزار های نظافتی مختلفی تمیز و نظافت می شوند. در این بین تجهیزات نظافتی مکانیزه با ارائه بهترین کیفیت، سرعت فرآیند های شستشو و تمیز کردن سطوح را تسهیل نموده و برای نظافت باشگاه نیز مناسب هستند. در این مقاله قصد داریم با بررسی چالش های نظافت این محیط ها ، بهترین تجهیزات مکانیزه برای تمیز کردن آنرا پیشنهاد دهیم.

 

اهمیت تمیز و بهداشتی بودن باشگاه ورزشی

نظافت باشگاه برای سلامت افرادی که در باشگاه حاضر هستند و ایجاد یک محیط کاملا تمیز ضرورت دارد. باشگاه ورزشی باید به صورت کامل نظافت شود تا بتوانیم شرایط خوبی را برای ورزشکاران فراهم کنیم تا آنها عملکرد مد نظر خود را داشته باشند. تمیزی محیط برای ورزشکاران دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و شما می توانید با ایجاد محیطی تمیز برای ورزشکاران، شرایط را برای ورزش کردن آن ها بهبود بخشید. همچنین باید در نظر داشته باشید که با توجه به شیوع بیماری کرونا و همچنین اهمیت بیشتر نظافت باشگاه، حتما باید پروتکل های بهداشتی را در این مکان ها رعایت کنید. نظافت این محیط ها بصورت اصولی، از بروز بیماری و رشد آن در میان افراد و ورزشکاران جلوگیری نموده و همچنین شما می توانید محیطی بسیار خوب برای ورزش کردن را ایجاد کنید که برای ورزشکاران جذابیت داشته باشد.

ضدعفونی باشگاه ورزشی به بهترین نحو

ضدعفونی باشگاه ورزشی

 

 

چالش های نظافت باشگاه

یکی از مهم ترین مسائلی که در شستشوی باشگاه باید به آن توجه بسیار زیادی داشته باشید، موانعی است که باعث می شود تا شستشو و نظافت وسایل و کف باشگاه با مشکل مواجه شود. وسعت بالا برای تردد مداومی که ورزشکاران دارند، یکی از این چالش هاست. همچنین نیاز به نظافت منظم در یک باشگاه ورزشی به شدت احساس می شود. در کنار این موارد، محدودیت زمانی و عدم کارایی تجهیزات نظافتی سنتی می توان از دیگر موانعی دانست که برای نظافت و تمیزکاری یک باشگاه دارای اهمیت است. ضمن اینکه همیشه تمیز بودن باشگاه با جلب رضایت ورزشکاران آنها را به مراجعه مجدد ترغیب می کند. در مجموع با توجه چالش های موجود در نظافت باشگاه، استفاده از تجهیزات نظافتی مکانیزه مانند دستگاه کفشوی راهکاری ایده آل با در نظر گرفتن مشکلات ذکر شده است. این تجهیزات زمان نظافت را کم کرده و کیفیت آنرا چند برابر می کنند. تجهیزات مکانیزه مناسب باشگاه ورزشی در ادامه مقاله معرفی می شوند.

کفشوی صنعتی باشگاه

یکی از مهم ترین تجهیزات نظافتی که در خصوص نظافت و شستشوی باشگاه باید در نظر داشته باشید، کفشوی صنعتی است. در واقع این کفشو تنها برای باشگاه های بدنسازی نبوده و برای دیگر باشگاه های ورزشی شامل استخرها و زمین سرپوشیده فوتسال، بسکتبال و غیره نیز مورد استفاده بوده و می تواند کارایی بسیار مناسبی داشته باشد. همچنین بخش های مختلف یک باشگاه و یا استخر را می توانیم با استفاده از کفشوی صنعتی باشگاه تمیز کنیم که در نهایت می تواند باعث افزایش کیفیت کار شود. کف شوی با برس آغشته به آب سطح را شستشو داده و به کمک تی مکنده و موتور مکش رد آبی برجای نمی گذارد. مزیت مهم این دستگاه سهولت استفاده و کار با آن است که موجب شده تا کاربر با یک آموزش ساده بتواند از عهده نظافت بر بیاید. در صورتی که بخواهیم در استفاده از مواد شوینده و آب صرفه جویی داشته باشیم نیز برای نظافت باشگاه استفاده از کفشوی صنعتی می تواند گزینه ای مناسب باشد. مدل های مختلفی از کفشوی صنعتی از جمله دستی، خودرویی، کابلی و باطری دار وجود دارد که باید با توجه به وسعت محیط و دسترسی مناسب به پریز یکی از آنها را انتخاب کنید. ضمن اینکه ابعاد دستگاه باید به گونه ای باشد تا در بین تجهیزات و محیط باشگاه به راحتی عبور کند.

 

کفشوی صنعتی مناسب نظافت باشگاه

کفشوی صنعتی مناسب نظافت باشگاه

 

سایر تجهیزات نظافتی باشگاه

ضدعفونی یکی از مهمترین بخش های نظافتی باشگاه ورزشی است. بنابراین این موضوع را باید در نظر گرفته و بعد از شستشو با استفاده از تجهیزاتی مانند اسپری مکش این فرآیند را انجام دهید. اسپری مکش ترکیبی از دو فرآیند پاشش محلول و آب و مکش آلودگی ها را صورت می دهد. ضمن اینکه دستگاه های کفشوی صنعتی نیز عملیات ضدعفونی سطوح کف را انجام می دهند. جاروبرقی آب و خاک از دیگر تجهیزات نظافتی مکانیزه برای نظافت باشگاه است که فرآیند ها را تسهیل می کند. این دستگاه بخصوص برای بخش های آبی مانند استخر و رختکن ها کاربردی است. مکش آب و آلودگی های جامد با یکدیگر با استفاده از دستگاه جاروبرقی آب و خاک آسان، سریع و بدون مشکل انجام می شود. همچنین باید در نظر داشته باشید که پولیشر برای کفسابی استخر دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. پولیشر صنعتی با برس دارای سرعت چرخش بالا جرم های عمیق سطح را از بین برده و برای جلادهی و آماده سازی سطوح نیز کاربرد دارد. دستگاه کارواش صنعتی نیز می تواند برای شستن بخش های مختلف باشگاه ورزشی مانند سرویس های بهداشتی، محوطه ها، سطوح کف، دیوار ها و … بکار بیاید. دستگاه کارواش صنعتی یک پمپ فشار قوی دارد که باعث افزایش فشار آب و در نتیجه اثربخش تر شدن فرآیند شستشو می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما