دستگاه اسکرابر صنعتی چگونه کار می کند؟

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

دستگاه اسکرابر صنعتی چگونه کار می کند؟

کفشوی صنعتی

شستشوی سطوح کف در بسیاری از محیط های صنعتی ، تجاری و اداری دارای اهمیت است. انجام منظم این امر بوسیله یک ابزار کارآمد ، سبب بالا رفتن سطح بهداشت و زیبایی محیط می شود. روش دستی شستشو با آب ، ماده شوینده و تی ممکن است در یک محیط کوچک جوابگو باشد ، اما نمی تواند نیاز های یک محیط نظافتی با وسعت متوسط تا وسیع را تامین نماید. برای حل این مشکل و رفع معایب روش دستی ، تکنولوژی به کمک بشر آمده تا دستگاه های اسکرابر صنعتی طراحی و تولید شوند. کفشوی صنعتی ، بوسیله سیستم مکانیزه خود عملیات شستشو را در یک مدت زمان کم و با کیفیت بالا به انجام رسانده و هزینه های نظافتی و استخدام نیروی کار را به حداقل می رساند.

ضرورت بکارگیری دستگاه کفشوی صنعتی

صنعتیدستگاه کفشوی به کمک سیستم مکانیزه خود ، سطوح کف را شستشو و سپس خشک می نماید. نحوه عملکرد زمین شوی به گونه ای است که با یک بار عبور دستگاه از یک مکان ، آلودگی ها به خوبی بر طرف شده و نیازی به حرکت دوباره دستگاه بر روی آن سطح نیست. برای از بین بردن آلودگی های عمیق نیز کافی است فشار بیشتری از طرف برس به سطح وارد شود یا اینکه از ماده شوینده در کنار آب استفاده گردد. هدایت آسان کفشوی نیز موجب شده تا کاربر به راحتی از پس عملیات های طولانی مدت بر آید. بعلاوه بعلت وجود سیستم مکش آب، محیطی که توسط اسکرابر تمیز می شود ، لغزنده نبوده و افراد دچار حادثه نمی گردند.

 

بخش های مختلف اسکرابر

بخش های مهم اسکرابر صنعتی شامل مخازن آب تمیز و کثیف جداگانه، سامانه پاشش آب، برس شستشو ، موتور مکنده ، تی مکش و کلید ها و اهرم های کنترلی می شود.

مخازن آب

کفشوی کفشوی صنعتی دارای دو مخزن جداگانه به منظور نگهداری آب تمیز و کثیف است. حجم این مخازن دارای رنج گسترده ای بوده بطوریکه اسکرابر دستی دارای مخازن عمدتا کوچکتر و اسکرابر خودرویی دارای مخازن بزرگ تر هستند. مخزن آب تمیز معمولا در بخش داخلی بدنه دستگاه و بالای محفظه برس قرار گرفته است. اغلب اسکرابر ها به یک فیلتر داخلی بر روی ورودی مخزن آب تمیز و یا خروجی آن بر روی برس ها مجهز شده اند. مخزن آب کثیف کفشوی نیز معمولا در پشت دستگاه قرار گرفته و دارای یک شلنگ تخلیه می باشد. بعد از پایان هر مرحله عملیات، می بایست مخزن آب کثیف تخلیه و داخل آن به خوبی شستشو شود.

 

سامانه پاشش محلول شستشو

برای شستشوی سطوح کف با اسکرابر از آب تمیز و یا محلول شستشو شامل آب و درصد معینی از ماده شوینده استفاده می شود. میزان پاشش محلول شستشو بوسیله یک کلید کنترلی تنظیم می گردد. این کلید دارای چند حالت بوده که با قرار گرفتن کلید در هر موقعیت ، میزان مشخصی محلول شستشو به سطح پاشیده می شود. تنظیم میزان ماده شوینده در بعضی کفشوی ها بصورت خودکار به انجام می رسد.

واحد مکش

واحد مکش کفشوی درون یک محفظه بسته قرار داشته و بوسیله یک سنسور در برابر آب حفاظت می شود. این سنسور در صورتیکه حجم آب کثیف داخل مخزن به حد ماکسیمم برسد، عملیات مکش را بطور خودکار غیر فعال می نماید. ورودی واحد مکش کف شوی به تی مکش متصل شده تا آب کثیف از طریق آن به مخزن منتقل شود.

تی مکش

کفشوی صنعتیتی مکش دستگاه اغلب در بخش انتهایی ان قرار دارد و عرض آن یک و نیم برابر پهنای دستگاه است. تی مکش با روشن شدن دستگاه پایین آورده شده تا آب کثیف را از اطراف جمع نماید. این بخش از دستگاه بوسیله یک بست قابل تنظیم متصل شده تا بتواند با قدرت مانور بالا بر روی سطح حرکت نماید. تی مکش دارای دو لبه لاستیک تی بوده که به خوبی در تماس با سطح قرار دارند. تیغه لاستیک تی ، در صورت فرسوده شدن می بایست سریعا تعویض یا جابجا شود.

 

سیستم کنترلی

تنظیم عملیات شستشو و عملکرد های مختلف اسکرابر بوسیله کلید ها و اهرم های تعبیه شده در آن ، صورت می گیرد. بالا و پایین بردن تی مکش و برس های شستشو معمولا بوسیله یک اهرم دستی انجام می شود. پنل کنترلی دستگاه نیز بر روی دسته یا فرمان آن قرار گرفته است. کلید روشن و خاموش دستگاه، سامانه مکش و سامانه برس زنی ، کلید تنظیم سرعت دستگاه ( در مدل های خودرویی ) و کلید تنظیم میزان پاشش آب از جمله کلید هایی هستن که بر روی این پنل قرار دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما