معیار های انتخاب دستگاه اسکرابر صنعتی کدامند؟

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

معیار های انتخاب دستگاه اسکرابر صنعتی کدامند؟

اسکرابر نمایشگاه ماشین

تمیز نمودن سطوح کف در مراکز اداری، محیط های تجاری، مراکز صنعتی و … یک ضرورت است. آلوده بودن سطوح کف محیط را نا زیبا جلوه داده و بر روی سلامت افراد تاثیر گذار می باشد. در همه کارخانه ها، بخش های صنعتی و مراکز تجاری ملاحظات ایمنی و بهداشتی ویژه ای وجود دارد و به این معنا است که زمین نه تنها باید تمیز شوند بلکه باید به درستی و به شکل اصولی نظافت و شستشو گردند. روش های قدیمی به اندازه کافی پاسخگوی نیازهای نظافتی نیستند و زمان زیادی به طول می انجامد تا یک فضای مشخص با این ابزار ها تمیز شود. مؤثرترین روش برای شستشوی سطوح سخت دستگاه اسکرابر می باشد که هم زمان با شستشو، زمین را خشک می نماید. در این مقاله قصد داریم تا چند معیار انتخاب اسکرابر صنعتی را شرح دهیم.

 

کارایی اسکرابر جهت شستشوی سطوح کف

دستگاه اسکرابر صنعتی یک دستگاه مکانیزه برای شستشوی تخصصی سطح زمین است که با استفاده از برس مکانیکی آلاینده های کف را از میان بر می دارد. نیروی مکانیکی برس توسط موتور برس تولید می شود و بنابراین نیروی انسانی هیچ دخالتی در فرآیند شستشو ندارد و کاربر اسکرابر تنها به هدایت و کنترل دستگاه می پردازد. علاوه بر شستشوی مکانیزه، اسکرابر به سیستم مکش تجهیز گردیده که به کمک آن آب یا محلول شوینده مصرف شده در حین شستشو جمع آوری و به مخزن نگهداری آب کثیف منتقل می شود. این مکانیزم، سطوح کف را به اندازه کافی برای رفت و آمد در محیط خشک می نماید.

 

کارایی دستگاه اسکرابر صنعتی

کارایی دستگاه اسکرابر صنعتی

انواع گوناگون دستگاه اسکرابر

دستگاه های اسکرابر یا همان کف شور صنعتی در مدل ها و پیکربندی های مختلفی طراحی و تولید شده اند، از دستگاه های کوچک با هدایت دستی برای نظافت محیط های کوچک و محدود گرفته تا اسکرابرهای بزرگ خودرویی که جهت شستشوی سطوح کف در محیط های بزرگ و وسیع مورد استفاده قرار می گیرند. هر یک از این دستگاه های زمین شوی صنعتی دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند و هزینه های متفاوتی دارند. به منظور انتخاب تجهیزات مناسب هماهنگ با شرایط پیش روی مشتریان، از جانب کارشناسان راهنمایی هایی به درخواست کنندگان ارائه می گردد.

 

چند معیار انتخاب اسکرابر

مساحت چه قدر است؟ این پرسش نخستین گام در انتخاب اسکرابر به شمار می آید و تعیین می کند که به یک کف شوی کوچک نیاز است یا دستگاهی بزرگ و با ظرفیت بالا. دسترسی به پریز برق یکی دیگر از ملاک های انتخاب زمین شوی می باشد و این که آیا در یک محیط استفاده از اسکرابر کابلی امکان پذیر است و یا محدودیت به کارگیری تجهیزات برقی وجود دارد؟ در ادامه چند معیار انتخاب اسکرابر با جزئیات تشریح می شود.

 

اسکرابر دستی

اسکرابر دستی

منبع تغذیه

یک معیار انتخاب اسکرابر این است که باید بدانیم منبع تغذیه در دسترس چیست؛ آیا امکان استفاده از انشعاب برق در محیط وجود دارد یا خیر. با توجه به نیازها و امکانات مشتریان، اسکرابر ها در دو نوع باتری دار و برقی عرضه شده اند. اسکرابر های باتری دار دارای قدرت مانور بیشتری در محیط هستند زیرا مشکلات مربوط به سیم برق و حمل آن را ندارند اگر چه باید به نحوه نگهداری و استفاده صحیح از باتری اسکرابر توجه شود. اسکرابر باتری دار صدای کمتری تولید می کند اما از نظر مدت زمان تا زمانی قابل استفاده است که باتری شارژ داشته باشد. دستگاه کف شور باتری دار نسبت به دستگاه کف شوی برقی گران تر می باشد. از سوی دیگر باید بدانیم که اسکرابر برقی فاقد مشکلات مربوط به مراقبت از باتری است و وزن کمتری دارد. اسکرابر برقی محدودیت زمان استفاده ندارد و برای استفاده های طولانی تر به کار گرفته می شود.

 

مساحت محیط

مساحت محیط مورد نظر دیگر معبار انتخاب اسکرابر می باشد. اندازه مساحت محیطی که نیازمند نظافت است، باید با دقت محاسبه شود. هم چنین باید به اندازه درهای ورودی و خروجی، اندازه درب آسانسور و ظرفیت آن و هم چنین اندازه عرض راهرو ها محاسبه شود برای این که مشخص شود آیا اسکرابر توانایی ورود به آن مکان را دارد. اقدام دیگری که می تواند مشتریان را در انتخاب کف شور مناسب راهنمایی کند، مقایسه زمان نظافت یک سطح معین توسط نیروهای انسانی و زمان نظافت همان سطح توسط اسکرابر می باشد. البته این مقایسه تنها یک تخمین است و استفاده از تجربیات کارشناسان و کارشناسی آن ها از ملزومات انتخاب یک دستگاه زمین شوی می باشد. برای محیط های کوچک و محیط هایی مانند انبارها که ازدحام وسایل در آن زیاد است، اسکرابر های با کاربر از پشت و برای محیط های بزرگ تر اسکرابر های سرنشین دار پیشنهاد می گردد. پهنای شستشوی کف شوی و هم چنین دانستن حجم مخزن های آب تمیز و آب کثیف در انتخاب آن موثر است. اسکرابر ها در انواع متنوع برای کاربردهای سبک و سنگین مختلف مثل استفاده در محیط های تجاری و محیط های صنعتی طراحی شده اند. به طور قطع اگر یک انتخاب نامتناسب با محیط مورد نظر انجام گیرد، اسکرابر هم پاسخ گوی نیازهای مشتری نخواهد بود و هم از طول عمر دستگاه کاسته می شود.

 

معبار انتخاب اسکرابر سرنشین دار

معبار انتخاب اسکرابر سرنشین دار

 

نوع آلودگی

نظافت محیط های تجاری، درمانی، صنعتی و … هر کدام با یکدیگر تفاوت می کند. نوع آلودگی موجود در سطح از نکات مورد توجه می باشد، ممکن است آلودگی یک محیط کمتر باشد و نظافت صرفا به خاطر بهداشت و درخشندگی صورت می گیرد و در یک محیط دیگر امکان دارد آلودگی ها بیشتر و عمیق تر باشد که در این صورت یک عامل مهم دیگر در گزینش دستگاه زمین شور مناسب می باشد. اسکرابر برای انواع سطوح از جنس سنگ و سرامیک، کف پوش ، سیمان و … قابل استفاده می باشد و با توجه به جنس کف و میزان حساسیت آن، اسکرابر هماهنگ با کف انتخاب می شود. کفشور باید به صورتی باشد که حمل و جا به جایی آن برای کاربران آسان باشد و هم چنین صدای نا هنجار تولید نکند. برای پر کردن مخزن آب تمیز و تخلیه مخزن آب کثیف دستگاه نیاز به یک مکان مناسب می باشد تا آب های آلوده جمع آوری شده دوباره وارد محیط تمیز شده نشود.

 

سطح صدا

اگر یک دستگاه نظافت صنعتی در یک کارخانه پر سر و صدا به کار گرفته شود، سطح صدای دستگاه چندان اهمیتی ندارد، اما اگر قرار باشد همان دستگاه در یک مرکز خرید، یک بیمارستان، محیط آموزشی، فضای اداری و سایر اماکن مشابه به کار رود، میزان سطح صدا به یک مسئله مهم تبدیل خواهد شد. بنابراین سطح صدای دستگاه بعنوان معیار مهم انتخاب اسکرابر شناخته می شود. بدون تردید موتور مکنده همه دستگاه های اسکرابر صنعتی به دلیل انتقال هوا صدایی تولید می کنند، اما نکته ای که اهمیت دارد دقت ساخت این ماشین آلات می باشد به طوری که هر چه دقت ساخت موتور مکنده بیشتر باشد، سطح صدای تولید شده کمتر خواهد بود. تولیدکنندگان با سابقه و معتبر دستگاه های اسکرابر همواره طراحی دستگاهی با کمترین سطح صدای ممکن را مد نظر قرار می دهند.

 

کفشوی دستی باطری دار

کفشوی دستی باطری دار

 

طراحی ارگونومیک

تجهیزات نظافتی با هدف ساده سازی و سرعت بخشیدن فرآیند نظافت و شستشو ساخته شده اند و اگر یک دستگاه فاقد این ویژگی باشد استفاده از آن فایده ای ندارد. بنابراین هنگام انتخاب اسکرابر باید به طراحی کاربر پسند و حفظ و نگهداری آسان آن توجه گردد. طراحی و ساختار اسکرابر باید به گونه ای باشد که کاربر طی یک آموزش ساده بتواند بدون احساس ناراحتی و خستگی به کار با دستگاه بپردازد.

 

خدمات پس از فروش

دسترسی قطعات و لوازم جانی و تعمیر و نگهداری دستگاه یک موضوع مهم و معیار انتخاب اسکرابر بصورت اصولی می باشد. اسکرابر مانند هر دستگاه مکانیزه ای باید رسیدگی و مراقبت شود و قطعات مصرفی آن همانند برس، تی لاستیکی، شیلنگ ها و … هنگام خرابی تعویض می گردند. پیش از خرید اسکرابر بررسی نمایید شرکت ارائه دهنده تا چه میزان در تأمین قطعات و ارائه خدمات پس از فروش توانمند است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما