آشنایی با جارو برقی صنعتی کارخانه آرد

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

آشنایی با جارو برقی صنعتی کارخانه آرد

جارو برقی صنعتی کارخانه آرد
جارو برقی صنعتی کارخانه آرد یکی از ابزارهای مکانیزه و پیشرفته نظافت می باشد که با کاربردهای متفاوت، بسیار کارآمد است. این جارو برقی در مخزن خود با ایجاد یک فشار منفی، سبب مکش بسیار قوی انواع آلودگی های جامد، غبارگیری و انتقال ذرات می شود. این دستگاه در مکان های مختلف صنعتی از جمله کارخانه آرد کاربردهای زیادی دارد. با توجه به اینکه فرایند تبدیل گندم به آرد در کارخانه دارای مراحل مختلفی است و نظر به اینکه آرد در محصولاتی نظیر نان، بیسکوییت، شیرینی و…. استفاده می شود، می بایست محیط کارخانه آرد از سطح بهداشت و نظافت بسیار بالایی برخوردار باشد.

همچنین با در نظر گرفتن وسعت زیاد کارخانه آرد، و تجهیزات درون محیط کارخانه که در معرض نفوذ مواد پودری حاصل از گندم می باشند عملا نظافت آن به صورت سنتی کاری طاقت فرسا، طولانی مدت و دشوار است، و ممکن است این ذرات وارد موتورهای تجهیزات شده و در فعالیت و عملکرد مناسب کارخانه اختلال ایجاد کند. به همین دلیل استفاده از جارو برقی صنعتی کارخانه آرد برای تمیز کردن و رعایت اصول بهداشتی محیط کارخانه امری ضروری است که قابل چشم پوشی نمی باشد.

ضرورت نظافت با جارو برقی صنعتی کارخانه آرد

مکنده صنعتی با قابلیت مکش بسیار قوی، نقش موثری در نظافت و بهداشت محیط کارخانه آرد ایفا می کند. زیرا ذرات و گرد و غبار و سایر آلودگی ها را با قدرت مکش کرده و با تجهیز به فیلتر مناسب از طریق فرایند فیلتراسیون، از ورود مجدد به محیط جلوگیریمی نماید و سبب سلامتی افراد و ارتقا سطح بهداشت می شود. از آنجایی که تجهیزات مختلفی از جمله دستگاه های بوجاری، کامیناتور، فیلتر هوا، دستگاه نم زن، دستگاه پوست گیر، الواتور، والس، سرند، کورپا، تایفون، کاروسل و… در کارخانه آرد برای اختلاط و خرد کردن گندم به منظور تولید آرد استفاده می شود، و هزینه هر کدام از این دستگاه ها بسیار گران است، بدین منظور جارو برقی صنعتی کارخانه آرد برای جلوگیری از نفوذ ذرات و گرد و غبار به سیستم داخلی از جمله موتور این تجهیزات، اهمیت بسزایی دارد.

نظافت محیط های صنعتی با جاروبرقی صنعتی

نظافت محیط های صنعتی با جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی مناسب برای نظافت کارخانه آرد

با توجه به ماهیت شیمیایی آرد، این ماده قابلیت اشتعال زایی داشته و در صورت جمع شدن این ذرات در یک محل، خطر اشتعال وجود خواهد داشت. انبار آرد که محل دپوی آرد است یک مکان مستعد اشتعال بوده و از این رو باید از جارو برقی صنعتی کارخانه آرد استفاده کرد. به علاوه دقت کافی در انتخاب و خرید جاروبرقی مناسب از میان انواع مختلف دستگاه های موجود در بازار بسیار ضروری است. مناسب ترین جارو برقی صنعتی برای نظافت محیط کارخانه آرد، جارو برقی صنعتی ضد انفجار است. این جاروها به واسطه داشتن مخزن ضد انفجار از جنس آلیاژهای خاص، در هنگام جمع شدن ذرات آرد در مخزن خود، از ایجاد انفجار جلوگیری می نمایند.

مزایای جارو برقی صنعتی کارخانه آرد

برخی از این مزایا عبارتند از:

 • نظافت عمومی و جمع آوری ضایعات
 • کار کردن مداوم و بدون وقفه
 • صرفه جویی در زمان نظافت
 • ایمنی بالا در کار کردن
 • ارتقا سطح بهداشت و سلامتی افراد
 • مقاومت بالای بدنه جارو برقی
 • وزن مناسب
 • تجهیز به موتور مکنده قوی
 • کارایی بسیار مفید در جهت محافظت و افزایش طول عمر تجهیزات
 • امکان بازیابی مواد قابل استفاده
 • انعطاف پذیری بالای خرطوم ها و لوله های مکش جارو برقی صنعتی کارخانه آرد
 • کنترل و حذف موثر گرد و غبار موجود در محیط و بهینگی نظافت؛ جلوگیری از ورود مجدد ذرات به محیط با عملکرد مناسب فرایند فیلتراسیون

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما