شستشو و مراقبت از کفپوش لینولئوم با دستگاه اسکرابر

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

شستشو و مراقبت از کفپوش لینولئوم با دستگاه اسکرابر

شستشوی سطوح- کف سالن ورزشی

کفپوش لینولیوم یکی از کفپوش های بسیار متداول است که ترکیبی از روغن، کتان؛ چوب، چوب پنبه، خاک اره و رنگ و رزین می باشد. این نوع از کفپوش ها دارای زیبایی ظاهری هستند و در محیط های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. نخستین بار شخصی به نام فردریک والتون اختراع کفپوش لینولیوم را به ثبت رسانید و پیش از به پایان رسیدن سده ده ها کارخانه تولیدی در کشورهای اروپایی شروع به فعالیت نمودند. همانند کفپوش های وینیل یا لاستیکی که در سال های اخیر تولید شده اند، کفپوش لینولیوم دارای ویژگی هایی است که آن را به یک راهکار مهم و معتبر برای بسیاری از سالن های ورزشی، بیمارستان ها، اداره ها، رستوران ها، مدارس، مراکز آموزشی و … تبدیل نموده است. شستشوی کفپوش به وسیله دستگاه اسکرابر انجام می پذیرد.

حفظ و نگه داری کفپوش لینولئوم

به طور معمول این کفپوش با استفاده از واکس های مخصوص حفظ و نگه داری شده و مقاومت آن در برابر سایش افزایش می یابد و نباید فراموش کرد که نظافت و شستشوی منظم و اصولی یکی دیگر از مراحل مراقبت از لینولیوم می باشد. گرد و غبار و آلودگی همواره از عوامل سایش و تخریب کفپوش به شمار می آید و اگر در زمان مناسب به روش درست نظافت و شستشو نشود سطح فرسوده، خراب و نازیبا می شود. ترمیم یک کفپوش به خودی خود فرآیندی وقت گیر و پرهزینه است، حال آن که با یک شستشوی ساده از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری به عمل خواهد آمد.

خصوصیات کفپوش لینولئوم

عایق حرارتی و صوتی با کارایی بسیار بالا

دارای خواص ضد باکتریایی

چه کارهایی نباید انجام شود؟

کفپوش لینولئوم نباید با مواد قلیایی قوی مانند سود سوز آور شستشو شود.

برای شستشو نباید از آب زیاد استفاده شود.

راهکارهای مراقبت از کفپوش لینولئوم

در هر محیطی بنا به نوع کاربری و میزان رفت و آمد سرعت و شدت تولید آلودگی تفاوت دارد، ولی برای از بین بردن گرد و غبار و زباله هایی در ابعاد بزرگ تر در هر شرایطی، می توان از دستگاه های جاروبرقی تجاری، نیمه صنعتی یا صنعتی بهره گرفت.

پس از بین بردن زباله های درشت، زمان شستشو و صیقل دادن کفپوش فرا می رسد که با استفاده از دستگاه های اسکرابر صنعتی و هم چنین پولیشر انجام می پذیرد.

کاربرد اسکرابر برای شستشوی کفپوش ها

دستگاه اسکرابر یا کفشوی صنعتی با هدف شستشوی حرفه ای و اصولی انواع مختلفی از کفپوش های سخت طراحی و تولید شده اند و بنابراین برای شستشوی کفپوش های لینولئوم هم کاربرد دارند. اسکرابر یک ماشین مکانیزه نظافتی، ترکیبی از سیستم شستشو و سیستم مکش است که می تواند یک سطح را به طور هم زمان شستشو داده و خشک نماید. دستگاه های اسکرابر یا کف شوی صنعتی در اندازه ها و مدل های متنوعی ساخته شده اند، از همین رو در فضاهای مختلف قابل به کارگیری هستند.

اهمیت استفاده از اسکرابر برای شستشوی لینولئوم

همان طور که به این موضوع اشاره شد، کفشوهای صنعتی دارای سیستم مکش می باشند که آب و آلودگی را هم زمان از محیط جمع آوری نموده و به مخزن آب کثیف که جدا از مخزن آب تمیز است، انتقال می دهد. این فرآیند سبب خواهد شد آب بر روی زمین باقی نماند و تنها مقدار جزئی رطوبت روی سطح باشد که طی چند دقیقه خشک می گردد. با توجه به این که آب زیاد به کفپوش لینولئوم آسیب می رساند، استفاده از دستگاه اسکرابر که اجازه نمی دهد آب روی سطح باقی بماند، بهترین گزینه برای شستشوی این کفپوش به حساب می آید.

اسکرابر دستی یا خودرویی؟

انتخاب نوع دستگاه از لحاظ اندازه، نحوه هدایت، گنجایش و سایر مزیت ها به محیط مورد نظر بستگی دارد؛‌ وسعت، شدت آلودگی، میزان رفت و آمد و مانور پذیری محیط از جمله ویژگی هایی هستند که تعیین می کند چه نوع دستگاه کفشویی برای محیط انتخاب شود. هر یک از اسکرابرهای دستی و خودرویی می توانند برای شستشوی لینولئوم کاربرد داشته باشند و متناسب با شرایط آن فضا به کار گرفته خواهند شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما