دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

نگهداری و سرویس دستگاه واترجت صنعتی

دستگاه واترجت صنعتی

دستگاه کارواش صنعتی دستگاهی کاربردی و تخصصی برای شستشو و حذف لایه‌های عمیق آلودگی از روی انواع سطوح افقی و عمودی می‌باشد که با استفاده از پاشش پر فشار آب تمامی آلاینده‌های چسبیده بر روی سطوح را از محیط حذف نموده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، سطوحی تمیز و عاری از آلودگی ایجاد می‌نماید.

راهنمای خرید و مشاوره با کارشناسان فرنام صنعت پاکسا

توان بالای این دستگاه‌ها در حذف طیف وسیعی از آلاینده‌ها موجب افزایش محبوبیت و کارایی دستگاه واترجت صنعتی در محیط‌های خانگی، تجاری و صنعتی گردیده است. مسلما این دستگاه نیز همانند تمامی تجهیزات مکانیزه و صنعتی به منظور حفظ کیفیت و افزایش عمر مفید نیازمند رسیدگی، سرویس و نگهداری می‌باشد.

ساز و کار دستگاه واترجت صنعتی

واترجت صنعتی

واترجت صنعتی دستگاهی مکانیزه و صنعتی می‌باشد که با استفاده از پاشش پر فشار آب تمامی آلاینده ها را از روی سطح جدا نموده و از محیط حذف می‌نماید.

این دستگاه ها به منظور افزایش فشار آب وارد شده به داخل دستگاه مجهز به پمپ های فشار قوی می باشند. آب وارد شده به داخل دستگاه واتر جت صنعتی وارد پمپ شده و پس از افزایش فشار از طریق شیلنگ و لنس و نازل به سمت بیرون و سطوح هدف پاشش می گردد.

با توجه به اینکه فشار آبی که به سمت بیرون هدایت می‌شود بسیار بالا می باشد، شیلنگ های متداول و معمولی قادر به تحمل فشار نبوده و نمی توانند جریان آب را از خود عبور دهند. از این رو دستگاه های واترجت صنعتی به منظور انتقال آب پر فشار مجهز به شیلنگ های فشار قوی می‌باشند.

شیلنگ های به کار رفته در دستگاه های کارواش صنعتی به منظور افزایش مقاومت در برابر فشار آب، فولاد بافت بوده و از این رو به راحتی می توانند آب پر فشار را به سمت سطوح هدف هدایت نمایند. تمامی قطعات و تجهیزاتی که در ارتباط مستقیم با آب می باشند، از مواد مقاوم در برابر خوردگی ساخته شده اند.

نکات قبل از استفاده و راه اندازی دستگاه واترجت صنعتی

واترجت صنعتی

واتر جت صنعتی دستگاهی بسیار قدرتمند است. و در دو نوع الکتریکی و دیزلی طراحی و تولیدت می شوند. پیش از اینکه با واتر جت شروع به نظافت کنید بخشی هایی مانند روغن موتور، روغن پمپ، و همچنین سوخت دستگاه در نوع دیزلی و سلامت فیلترها را بررسی کنید.

حواستان باشد که روغن دستگاه را زمانی که تغییر رنگ می دهد در دوره های زمانی مشخص و منظم تعویض کنید. شلنگ فشار قوی را نیز چک کنید و مطمئن شوید که پارگی و آسیبی بر روی آن وجود ندارد.

همچنین از استحکام اتصالات دستگاه مطمئن شوید تا بیشترین سطح ایمنی را برای کاربر و محیط مورد نظر خود فراهم آورید. ضمن این که در صورت وجود هرگونه آسیب و بریدگی بر روی شلنگ، باعث کاهش فشار آب و همچنین اتلاف آب می‌شود. در نتیجه باید همیشه به واترجت صنعتی رسیدگی و توجه لازم را بکنید و توجه داشته باشید که انجام بررسی قبل از استفاده از دستگاه و قطعات تاثیر بسیار زیادی در افزایش عمبکرد دستگاه دارد.

فاکتور های مهم در دستگاه های کارواش صنعتی

کارواش صنعتی یا واترجت صنعتی

دو فاکتور مهم در دستگاه های کارواش صنعتی عبارتند:

  • از فشار آب
  • سرعت پاشش

هر چه فشار آب خروجی از دستگاه بیشتر باشد توان دستگاه واترجت در حذف لایه‌های عمیق آلودگی بیشتر شده و هر چه سرعت پاشش یا دبی آب خروجی از دستگاه بالاتر باشد، سرعت عملیات شستشو و نظافت بیشتر شده و از این رو عملیات در زمان کوتاه تری پایان می پذیرد.

نگهداری و سرویس دستگاه کارواش صنعتی

واتر جت یا کارواش

مسلما نگهداری درست از دستگاه واترجت صنعتی و سرویس منظم و با برنامه دستگاه، نقش موثری در افزایش طول عمر مفید دستگاه دارد. علاوه بر این، سرویس مناسب قطعات و بخش‌های مختلف دستگاه، با کاهش میزان خرابی و آسیب، موجب کاهش هزینه های مرتبط با سرویس و نگهداری از دستگاه می‌گردد.

در ادامه به بیان تعدادی از مهمترین دستورالعمل ها برای نگهداری و سرویس دستگاه واترجت صنعتی می پردازیم:

نگهداری و سرویش پمپ دستگاه

واترجت صنعتی

یکی از اقدامات ضروری پس از استفاده از دستگاه واترجت صنعتی تخلیه کامل پمپ دستگاه می باشد. معمولا پس از اتمام کار مقداری آب داخل پمپ دستگاه باقی می ماند. ماندگاری بلند مدت آب در داخل پمپ، موجب رسوب املاح معدنی شده و همین امر به مرور زمان می تواند باعث ایجاد خوردگی در بخش های داخلی پمپ گردد.

از این رو تخلیه کامل آب داخل پمپ پس از استفاده از دستگاه واترجت امری لازم و ضروری برای افزایش عمر مفید پمپ می باشد. ضمن اینکه در فصول سرد سال و در مواردی که برای طولانی مدت از دستگاه واترجت استفاده نمی شود، به منظور ممانعت از یخ زدگی اجزای داخلی پمپ، پمپ واترجت صنعتی را با ضد یخ پر می کنند.

نگهداری و سرویس موتور دستگاه کارواش سیار

پمپ کارواش صنعتی

به منظور افزایش طول عمر موتور دستگاه واترجت بهتر است پس از هر بار استفاده و به ویژه به منظور نگهداری از دستگاه برای طولانی مدت، روغن موتور دستگاه تعویض گردد.

در این حالت بهتر است پس از تعویض روغن دستگاه را روشن نمود تا روغن جدید و تازه تمامی بخش‌های داخلی موتور را پوشش دهد. پوشش ایجاد شده توسط روغن موتور محافظ خوبی برای اجزای داخلی می باشد.

نگهداری از واشر ها و اتصالات

کارواش صنعتی

به منظور افزایش عمر مفید اتصالات و واشر های به کار رفته در دستگاه واترجت صنعتی بهتر است در فواصل زمانی مناسب این بخش ها توسط مواد مناسبی چون سیلیکون، چرب و روغنی شوند. استفاده از چنین پوششی بر روی واشر ها موجب افزایش عمر مفید آنها و در نتیجه کاهش هزینه های مرتبط با تعویض و تعمیر قطعات می گردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما