نظافت نیروگاه بصورت تخصصی با تجهیزات نظافت صنعتی

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

نظافت نیروگاه بصورت تخصصی با تجهیزات نظافت صنعتی

نظافت نیروگاه

نیروگاه ها مجموعه تاسیساتی هستند که تولید برق را به روش های مختلف انجام می دهند. نیروگاه حرارتی، بادی، آبی و خورشیدی از جمله این تاسیسات و مجموعه های تولید انرژی الکتریکی هستند. بحث نظافت نیروگاهها از جمله مباحث مهم در این سازه های عظیم و بخش های تولیدی برق به شمار می آید. تخصصی بودن امور نظافت در چنین محیط های صنعتی و لزوم توجه ویژه به این امور باعث شده تا فرآیند نظافت نیروگاه بصورت تخصصی و ویژه صورت گیرد. تجهیزات نظافت صنعتی مکانیزه بهترین تجهیزات برای نظافت این محیط ها به حساب می آیند. در این مقاله استفاده از این تجهیزات در نظافت نیروگاه را برای شما شرح می دهیم.

 

مشکلات نظافت نیروگاه

نیروگاه ها یکی از مهم ترین صنایع در هر کشوری محسوب می شوند. این صنعت هم مانند هر صنعت دیگری می تواند یک سری آلودگی ها را به محیط اطراف خود منتقل کند که این آلودگی ها می توانند به محیط زیست و زندگی انسان ها خسارت هایی را وارد کنند. به همین دلیل می توان گفت نظافت نیروگاه از اهمیت بالایی برخوردار است و باید مورد توجه قرار گیرد. آلودگی ها در نیروگاه ها می تواند بر روی سطوح کف، بر روی تجهیزات و … قسمت های دیگر قرار بگیرد. وجود آلودگی ها در بخش های مختلف می تواند باعث کاهش بهداشت محیط شده و از طرفی کیفیت هوای تنفسی نیروگاه را کاهش می دهد. کاهش کیفیت هوا می تواند سلامت کارکنان نیروگاه را تهدید کرده و آن را تحت تاثیر قرار دهد. این موضوع را می توان یکی از دلایل نظافت نیروگاه دانست.

 

بخش های نظافت نیروگاه

خدمات نظافت در این مجموعه ها شامل نظافت سطوح کف و امور نظافتی مرتبط با تجهیزات مورد استفاده در این مجموعه ها می شود. بخش هایی مانند لوله های بویلر ها، لوله های خنک کننده روغن، خنک کننده ها و سایر تجهیزات مورد استفاده در این تاسیسات به امور نظافتی تخصصی نیازمند هستند. سطوح کف نیز به دلیل فعل و انفعالاتی که در این محیط ها برای تولید برق انجام می شود، آلوده می گردند.

 

 

نظافت نیروگاه با واترجت صنعتی

نظافت نیروگاه با واترجت صنعتی

 

اهمیت استفاده از تجهیزات نظافتی مکانیزه نیروگاه

با توجه به این که محیط نیروگاه ها یک محیط صنعتی پیشرفته می باشد نیاز است برای نظافت آن ها از تجهیزات و دستگاه های صنعتی پیشرفته استفاده کنیم و به اصطلاح باید گفت باید از نوعی نظافت مکانیزه برای این مکان ها استفاده کرد. نظافت نیروگاه کاری دشوار و تخصصی می باشد که انجام آن در تمامی ابعاد می تواند چالش برانگیز باشد. از جمله دستگاه های نظافتی کاربردی در این مجموعه ها می توان به اسکرابر صنعتی، واترجت و جاروبرقی صنعتی اشاره کرد. این تجهیزات مکانیزه ضمن افزایش سرعت نظافت در نیروگاه کیفیت را نیز افزایش می دهند. افزایش بازدهی را می توان از جمله موارد دیگر در رابطه با استفاده از این دستگاه ها دانست. استفاده از این دستگاه ها در نظافت نیروگاه باعث بالابردن سطح بهداشت محیط شده و زحمت نظافت را به شدت کاهش می دهد.

شستن سطوح کف نیروگاه با اسکرابر

برای این که بتوان انواع آلودگی های ایجاد شده بر روی کف زمین را از بین برد بهتر است از دستگاهی به نام اسکرابر استفاده کرد. اسکرابر ها یکی از دستگاه های مفید برای نظافت نیروگاه به حساب می آیند که در کوتاه ترین زمان می توانند سطوح کف نیروگاه ها را تمیز کنند. با استفاده از دستگاه اسکرابر ، هر روز می توان محیط وسیعی را در زمانی کوتاه با بالاترین کیفیت بدون استفاده از تعداد بالای نیروی خدماتی نظافت کرد. عملکرد زمین شوی صنعتی در شستن سطح و نظافت نیروگاه به این شکل است که دستگاه به طور همزمان شستن و خشک کردن را انجام می دهد. برس چرخان دستگاه وظیفه شستن سطوح و تی مکنده همراه با موتور مکش وظیفه خشک کردن سطح و جمع آوری آب آلوده را بر عهده دارند. مکانیزه انجام شدن نظافت نیروگاه احتمال تماس نیروی خدماتی با آلودگی های صنعتی این محیط را از بین برده و از این جهت دارای ایمنی است.

 

نظافت نیروگاه با اسکرابر صنعتی

نظافت نیروگاه با اسکرابر صنعتی

 

شستن تاسیسات با کارواش صنعتی

همان طور که گفته شد کارواش صنعتی یکی از دستگاه های مفید برای نظافت نیروگاه به حساب می آید. این دستگاه نیز با کارایی که دارد می تواند در از بین بردن انواع آلودگی ها از بخش های مختلف نیروگاه ها کمک کننده باشد. معمولا در نیروگاه ها، لوله ها از جمله بخش هایی هستند که بیشتر دچار آلودگی می شوند و رسوبات موجود در لوله ها می تواند انجام کار ها را با مشکل رو به رو کند. کارواش صنعتی دستگاهی مناسب برای شستشوی لوله ها و از بین بردن رسوبات و آلودگی ها در تاسیسات نیروگاه می باشد. از سوی دیگر نظافت نیروگاه با این نوع دستگاه می تواند بازدهی کار را افزایش دهد. کارواش ها این کار را با فشار بالای آب انجام می دهند. با توجه به میزان آلودگی می توانید با تنظیم فشار آب، آلودگی ها را از بین ببرید. انجام عملیات هایی مانند رسوب زدایی لوله ها با تجهیزات جانبی واترجت صنعتی بطور موثر تر و سریع تر انجام می شود. نازل لوله باز کن یکی از این تجهیزات است که عملیات نظافت نیروگاه را تسهیل می بخشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما