دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

معرفی دستگاه واترجت و انواع مختلف آن

معرفی دستگاه واترجت و انواع مختلف آن

دستگاه واترجت، از جمله دستگاه‌های نظافتی پر کاربرد جهت شستشوی سطح زمین، تجهیزات و قطعات می‌باشد. بهره‌مندی از فشار بالای آب خروجی، موجب شده تا این شوینده‌ها به خوبی در حذف آلودگی‌های باقی‌مانده بر روی سطوح اثر بخش باشند. کاربرد اصلی واترجت‌ها، شستشوی سطوح در محیط‌های خانگی، صنعتی و‌… می‌باشد، هرچند در کاربرد‌هایی جهت عملیات‌های خاص صنعتی مانند رنگ بری، لایه‌برداری و تخریب بتن بکار گرفته می‌شوند. در این مقاله، نحوه عملکرد واترجت و دسته بندی‌های مختلف آن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دستبه بندی واترجت‌های صنعتی

یکی از دسته‌بندی‌‌های انواع کارواش صنعتی، دسته بندی بر اساس دمای آب خروجی می‌باشد. بر این اساس، جت واش ها به دو دسته کارواش آب گرم و واترجت آب سرد تقسیم می‌شوند. مدل‌های آب گرم ممکن است برای حذف ناخالصی‌های عمیق و ضد عفونی کننده‌ها استفاده شوند، کارواش آب گرم، دستگاهی است که آب را با حرارت و دمای بالا به سطح می‌پاشد.

در نتیجه در رفع آلودگی‌های روغنی و چرب و حتی ضدعفونی محیط کاملا موثر است. افزایش دمای آب می‌تواند از طریق سامانه گرم کن داخلی یا با افزودن یک هات باکس به واترجت آب سرد صورت گیرد. در حالی که نمونه های آب سرد را می‌توان برای اهداف معمولی مانند شستشوی حیاط یا اتومبیل و استفاده‌های معمول روزانه و شستشوی سطوح مورد استفاده قرار داد.

یکی دیگر از تقسیم بندی‌های واترجت‌ها، براساس میزان فشار کاری می‌باشد. دستگاه‌هایی که دارای فشار کاری در حدود ۱۰۰ بار یا کم تر هستند، نیمه صنعتی بوده و بیشتر مصارف خانگی دارند. شستشوی حیاط، تجهیزات باغبانی، شستشوی خودرو و دوچرخه، دیوار‌ها و ورودی خانه از جمله کاربرد‌های این واترجت‌ها می‌باشد.

قیمت واترجت صنعتی آب سرد و خرید انواع کارواش صنعتی
دستگاه واترجت، از جمله دستگاه‌های نظافتی پر کاربرد جهت شستشوی سطح زمین، تجهیزات و قطعات می‌باشد. خرید انواع کارواش صنعتی

دستگاه‌هایی با فشار کاری بالاتر از ۱۰۰ بار تا حدود ۱۰۰۰بار، با نام واترجت فشار قوی شناخته می‌شوند که در محیط‌های صنعتی کاربرد دارند. توان کاری بالاتر و قدرت از بین برندگی بیشتر از جمله ویژگی‌های این مدل دستگاه‌هاست. اما دسته‌ای از واترجت‌ها هم هستند که دارای فشار کاری بالاتر از ۱۰۰۰بار می‌باشند. این نوع دستگاه‌ها، شوینده‌های فوق فشار قوی نامیده شده و برای امور نظافتی سنگین مانند زنگ بری، لایه برداری و حتی تخریب بتن کاربردی‌اند.

بخوانید: همه چیز درباره دستگاه واترجت صنعتی و کاربردهای متنوع این دستگاه

نحوه عملکرد واترجت و کارواش صنعتی

بخش اصلی دستگاه واترجت صنعتی، پمپ فشار قوی آن می‌باشد. برای شستشوی سطوح و انجام عملیات‌های دیگر، پمپ وظیفه افزایش فشار آب را جهت اثربخشی فرآیند برعهده دارد. آب مورد نیاز دستگاه ابتدا از یک منبع وارد دستگاه شده و توسط پمپ به فشار مورد نظر می رسد. آب خروجی از پمپ توسط شلنگ فشار قوی به لنس و نازل رفته و از آنجا به سطح پاشش می شود.

جنس شلنگ مورد استفاده در ساختار واترجت‌ها به گونه است که در برابر فشار آب آسیبی نبیند. نوع نازل تعیین‌کننده نحوه پاشش است که با توجه به کاربرد مورد نظر انتخاب می‌شود. در صورت عمیق بودن آلودگی می‌توان بسته به کاربرد، حجم و نوع آلودگی از نازل‌های مخصوص، نمونه‌های آب گرم واترجت و یا مواد شوینده بهره برد.

خصوصیات قابل توجه انواع کارواش صنعتی

یکی از مواردی که برای حفظ زیبایی و سلامت محیط‌های مختلف لازم است، نظافت و شستشوی سطوح است. دستگاه واترجت و انواع کارواش صنعتی قابل حمل یک دستگاه تمیز کننده است که ممکن است برای تمیز کردن سطوح و تجهیزات مختلف استفاده می‌شود. این دستگاه از پمپ پرفشاری برای پاشیدن آب بر روی سطوح به منظور از بین بردن آلاینده‌ها استفاده می‌کند.

قیمت و خرید واترجت-صنعتی-آب-گرم و خرید انواع کارواش صنعتی
کارواش آب گرم، دستگاهی است که آب را با حرارت و دمای بالا به سطح می‌پاشد. خرید انواع کارواش صنعتی

ستفاده از سامانه گرم کن با بازدهی بالا

آب در واترجت‌های آب گرم توسط یک سیستم آب گرم داخلی گرم می‌شود. Nilfisk اولین تولید کننده واترجت است که بخاری‌های با راندمان بالا را در طراحی خود گنجانده است. مکانیسم سیم پیچ مغناطیسی این دستگاه‌ها آب خروجی با دمای بالا را با حداقل هزینه تولید می‌کند. در نتیجه مصرف سوخت و زمان شستشو به دلیل دمای بالای آب کاهش می‌یابد.

نگهداری و تعمیر آسان

کارایی و قابل اطمینان بودن انواع واترجت صنعتی با نگهداری مناسب تضمین می‌شود. انواع کارواش صنعتی Nilfisk، ساختار منحصر به فردی دارند که به کاربر یا پرسنل حرفه‌ای اجازه می‌دهد تا به سرعت کابین را باز کرده و به عناصر مختلف دسترسی داشته باشند. این طراحی مکانیکی نه تنها برای کاربران مقرون به صرفه است، بلکه سلامت و رفاه آن‌ها را نیز در اولویت قرار می‌دهد.

پمپ‌هایی با دوام و طول عمر بالا

موتور آب باکیفیت و قطعات مربوط به پمپ و همچنین استفاده از موادی که در معرض آب خوردگی ندارند، عمر مفید انواع کارواش صنعتی را افزایش می‌دهد. در نتیجه در آینده نزدیک نیازی به تعویض یا تعمیر پمپ نیست.

راهنمای خرید سندبلاست و مشاوره با کارشناسان فرنام صنعت

موتورهایی با راندمان بالا

موتور انواع کارواش صنعتی باید بازده بالا و نگهداری ساده باشد. این ویژگی‌ها به کاهش اتلاف انرژی در حین استفاده کمک می‌کند. موتورهای واترجت نیلفیسک علاوه بر این ویژگی‌ها، سیستم توقف خودکار نیز ارائه می‌دهند. هنگامی که ابزار خاموش است، این سیستم‌ها موتور را خاموش می‌کنند.

بخوانید: راهنمای صفر تا صد خرید انواع کارواش صنعتی

منبع تغذیه واترجت

منبع تغذیه انواع کارواش صنعتی از طریق جریان برق یا سوخت‌های فسیلی تامین می‌شود. واترجت برقی، برای شروع کار به پریز برق متصل شده و بنابراین در محیط‌های با دسترسی مناسب به پریز برق کاربردی است. دیگر مدل‌های واترجت نیز از طریق سوخت بنزین یا گازوئیل تغذیه می‌شوند. به دلیل تولید آلودگی در اثر مصرف سوخت‌های فسیلی، بهتر است واترجت‌های دیزلی یا بنزینی در محیط‌های رو باز استفاده شوند. بی صدا بودن و عدم تولید آلودگی موتور الکتریکی نیز از مزایای استفاده از این موتور ها می باشد.

قیمت و خرید واترجت-آب-سرد-۱۵۴۰-kd
بخش اصلی دستگاه واترجت صنعتی، پمپ فشار قوی آن می‌باشد.

لوازم و تجهیزات جانبی انواع کارواش صنعتی

انواع کارواش صنعتی دارای اتصالات و تجهیزات جانبی مختلفی هستند، از جمله:

  • شلنگ‌های فشار قوی در اندازه‌ها و طول های مختلف
  • پمپ، قرقره شلنگ و فیلتر
  • تفنگ‌هایی که هم ارگونومیک هستند و هم کاربر پسند
  • لنس‌هایی که منعطف و کاربردی هستند مانند لنزهای خمیده و شستشو
  • نازل‌های شستشو مانند نازل‌های تیغه‌ای با زاویه ۱۵ تا ۶۰ درجه، نازل‌های گردان و نازل‌های زمینی.

انتخاب و خرید نوع نازل مناسب

نوع نازل خرید انواع کارواش صنعتی فشار قوی در صورت انتخاب درست، نقش مهمی در افزایش اثربخشی فرآیند شستشو دارد و یا در صورت انتخاب نادرست عاملی جهت آسیب به سطح خواهد بود. نازل‌هایی با زاویه پاشش صفر یا سوزنی‌، با پاشش متمرکز آب پر فشار، دارای قدرت نظافتی بالایی بوده و در کندن آلودگی های عمیق با مساحت کم مورد استفاده قرار می گیرند. نازل های سوزنی در دستگاه های فوق فشار قوی می توانند در عملیات های سنگینی چون تخریب بتن بکار برده شوند.

نازل‌های تیغه‌ای، زاویه پاشش بزرگتر از صفر داشته و سطح بیشتری را پوشش می دهند. هرچه زاویه پاشش بزرگتر باشد، سطح وسیع تری پوشش داده شده و سرعت عملیات در رفع سطح آلودگی های وسیع افزایش می یابد. نازل های دوار دسته دیگری از نازل ها هستند که دارای قدرت از بین برندگی بسیار بالایی هستند. این نوع نازل‌ها، از یک نازل سوزنی تشکیل شده‌اند که نقطه پاشش آن بطور مداوم در حال چرخش است.

کاربرد انواع کارواش و واترجت صنعتی و فشار قوی

موارد زیر برخی از رایج‌ترین کاربردهای دستگاه واترجت هستند:

  • کاربردهای منحصر به فرد: لوله بازکنی – حذف پوشش‌های ساینده از چوب یا بتن – از بین بردن زنگ زدگی شیشه و فلز – تخلیه آب مخزن و استخر
  • نظافت سطوح: استفاده از تجهیزات تکمیلی مانند کف شوی چرخان، دیوارها، کف و تجهیزات تمیز.
  • نظافت وسایل نقلیه: با استفاده از نازل‌های مناسب، برس‌های شستشو، نازل‌های فوم اسپری، برس‌های رینگ‌شویی و لنزهای مختلف مانند لباسشویی، تمیز کردن شیشه، بدنه و قطعات با دسترسی سخت به خودرو، موتور سیکلت، دوچرخه و وسایل نقلیه سنگین با استفاده از نازل‌های مناسب. برس‌های شستشو، نازل‌های فوم اسپری، برس‌های شستشوی رینگ و لنزهای مختلف

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما