چگونگی دستیابی به کارایی بهینه واترجت

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

چگونگی دستیابی به کارایی بهینه واترجت

واترجت صنعتی

شستشوی فشار قوی با واترجت یک راهکار نظافتی حرفه ای و بی نظیر است و جایگزین بسیار مناسبی برای روش های قدیمی و پرمصرف به شمار می آید. واترجت صنعتی در محیط های گوناگون دارای کاربردهای متنوعی است و به منظور زدودن جرم ها و آلاینده های سخت از سطوح مقاوم به آب مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه یک ابزار با ساختار صنعتی است و در کارگاه های صنعتی، کارخانه و سایر واحد صنعتی یکی از عناصر اصلی حفظ و نگهداری محیط و تجهیزات شناخته می شود. شوینده فشار قوی همانند همه ابزار آلات مکانیزه نیازمند رسیدگی است تا کارایی بهینه و عالی خود را ارائه دهد. توجه به چند نکته ساده اما مهم دست یابی به بهترین نتیجه را امکان پذیر می سازد.بازبینی واترجت جهت یافتن ایرادهای احتمالی

دستگاه واترجت صنعتی جهت تولید جریان آب پرفشار طراحی و تولید شده است و از همین رو اجزای آن برای تحمل فشار بالای آب با دقت و کیفیت بالا ساخته شده اند. جریان آب معمولی از طریق شیلنگ و اتصالات به دستگاه وارد شده و پس از عبور از پمپ تحت فشار قرار گرفته و آب پر فشار تولید شده جهت خروج از دستگاه در سایر بخش ها جریان پیدا می کند. بدون تردید بر اثر اتصالات نادرست فرآیند آبرسانی در دستگاه با اختلال مواجه می شود و به دنبال آن فشار آب و کارایی واترجت افت می کند. بنابراین لازم است کاربران پیش از استفاده از کارواش صنعتی تمامی اتصالات و شیلنگ دستگاه را بررسی و کنترل کنند و در صورت مشاهده هر گونه نقص در نصب اتصالات، زدگی و پارگی شیلنگ و … نسبت به رفع آن اقدام نمایند.

 

 

کنترل آب از لحاظ کیفیت، حجم و فشار

تامین آب مناسب برای واترجت صنعتی یک موضوع حیاتی است. آب در همه سیستم های داخلی دستگاه جریان دارد و اگر آب کیفیت مناسب نداشته باشد، درون لوله های واترجت رسوب گرفتگی به وجود می آید و در نتیجه به افت راندمان دستگاه و کاهش طول عمر آن منجر می شود. آب ورودی نباید بیش از اندازه پر فشار و یا کم فشار باشد و متناسب با نوع دستگاه باید منبع مناسبی برای تامین آب واترجت فراهم گردد.

 

 

 

 

استفاده از نازل مناسب هماهنگ با نوع کاربرد

نوع نازل واترجت تعیین کننده نحوه پاشش و خروج آب از دستگاه می باشد. نازل با توجه به نوع عملیات، جنس سطح و شدت آلودگی انتخاب می شود و در انواع تخت، دوار و سوزنی ارائه می گردد. نازل و تجهیزات جانبی مناسب به حذف بهینه و هر چه بهتر آلودگی ها کمک نموده و از طرف دیگر سطح اولیه هیچ گونه آسیبی نمی بیند. نازل به راحتی قابل تعویض است و کاربر هنگام رویایی با شرایط خاص می تواند پس از خاموش نمودن واترجت نازل پیشین را از دستگاه جدا نموده و نازل مورد نظر را نصب نماید. متداول ترین نازل ها نازل های تخت و دوار هستند‌؛ نازل تخت برای شستشوهای عمومی و متداول و نازل دوار به منظور جداسازی آلودگی های سخت و شدید به کار می رود.

 

 

 

مصرف ماده شوینده مناسب

ماده شوینده به افزایش قدرت پاک کنندگی کمک می کند و هنگام مشاهده آلودگی های سرسخت بهره مندی از ماده شوینده اثربخشی واتر جت صنعتی را افزایش می دهد. بسیاری از انواع دستگاه های کارواش صنعتی به همراه ماده شوینده قابل استفاده هستند. ماده شوینده با توجه به نوع دستگاه، جنس سطح و نوع آلودگی تعیین می شود و شستشوی باکیفیت تری به ارمغان می آید.

 

 

 

 

حذف تجهیزات آسیب پذیر از محیط

جریان آب خارج شده از دستگاه واترجت صنعتی دارای فشار بالایی است و اگر نکات ایمنی لازم رعایت نگردد،‌ احتمال بروز آسیب های جدی افزایش می یابد. هر چند کاربر با دستگاه کارواش دشوار نیست اما ضروری است پیش از به کارگیری آن کاربران آموزش های لازم را ببینند و نکات ایمنی برای کار با دستگاه را فراگیرند. اگر در محیط اشیا و لوازمی وجود دارد که در صورت تماس با جریان پرفشار آب صدمه می بینند،‌ باید محیط را از آن ها تخلیه نمود. اگر امکان خروج این تجهیزات از محیط وجود ندارد باید نهایت دقت و تلاش به کار گرفته شود تا آسیبی برای دیگر سطوح، اشیا، گیاهان و … وارد نگردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما