کاربرد نازل چرخشی واترجت در حذف آلاینده های سخت

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

کاربرد نازل چرخشی واترجت در حذف آلاینده های سخت

کارواش صنعتی فرنام

یک دستگاه واترجت صنعتی راه حلی کارآمد و مقرون به صرفه برای تمیز نمودن انواع سطوح هموار و ناهموار به شمار می آید. هر سطح دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند و از طرف دیگر نوع و شدت لایه های آلودگی سطوح مختلف متفاوت خواهد بود. به منظور شستشوی یک سطح صرفاً بالا بودن فشار و دبی دستگاه به معنی تمیزی بیشتر نیست و باید به همراه آن نازل مناسب به کار گرفته شود. نازل ها نیروی پنهان شستشوی فشار قوی هستند که میزان اثربخشی واتر جت ها را به طور مستقیم تحت تأثیر قرار می دهند. داشتن یک شوینده فشار قوی بدون نازل مناسب مانند داشتن خودروی بدون چرخ است.

اهمیت انتخاب نازل مناسب برای واترجت

تطابق نوع نازل با عملیات علاوه بر این که برای ساده تر شدن فرآیند شستشو و لایه برداری اهمیت دارد، بر ایمنی کار هم تأثیر گذار می باشد. آشنا شدن با نازل های گوناگون و دانستن تفاوت های آن ها کارایی کارواش صنعتی به حالت بهینه می رسد و کاربر می تواند اطمینان داشته باشد به نتیجه مطلوب و مورد نظر خود دست می یابد. یکی از نازل هایی که کاربردهای صنعتی فراوانی دارد، نازل دوار (توربو) است که عملیات صنعتی بسیاری به وسیله آن انجام می پذیرد.

نازل دوار یا توربو چیست؟

نازل چرخشی یک نازل سوزنی است که الگوی حرکتی دایره ای شکلی را دنبال کرده و در نهایت جریان آب به شکل یک مخروط پاشش می شود. و برای ایجاد تأثیر قوی تر از نیروی گریز از مرکزی بهره می برد. این نازل علاوه بر دارا بودن قدرت بالا سطح گسترده ای را پوشش می دهد و بنابراین به منظور حذف آلودگی های سخت و به طور عمده از سطوح وسیع مورد استفاده قرار می گیرد. نازل چرخشی واترجت صنعتی آلودگی را با زاویه ۳۶۰ درجه می چرخاند و به این ترتیب با تبدیل فشارهای متداول به فشار قوی تر آلودگی به ویژه آلاینده های سخت و شدید به راحتی از سطح جدا می شوند.

این مطلب را از دست ندهید!
انواع نازل کارواش و کاربرد های آن

کارایی نازل چرخشی واترجت

نازل های دوار جهت بهبود فرآیند شستشو و لایه برداری به ویژه در شرایط کاری صنعتی طراحی و تولید شده اند. نازل دوار عملکرد بسیار بهبود یافته ای دارد که قدرت تمیزی را چند برابر می کند و سبب افزایش سرعت و کیفیت نظافت می گردد. سرعت بالای چرخش نازل دوار شستشوی یکنواخت تر و در نتیجه باکیفیت تری ارائه می دهد و حتی برخی از فعالیت های صنعتی بدون استفاده از نازل توربو امکان پذیر نخواهد بود. جهت به انجام رساندن شستشوهایی که به قدرت بیشتر و سرعت بالاتری نیاز دارند، واترجت صنعتی به همراه نازل دوار یک گزینه ایده آل و کارآمد به شمار می آید.

کاربردهای نازل توربو

نازل های توربو جهت از میان برداشتن آلودگی ها و لایه های سفت و سخت عملکردی فوق العاده ارائه می دهند. دستگاه های شوینده فشار قوی در محیط ها و شرایط کاری گوناگون از جمله مراکز صنعتی، محیط های شهری، فضاهای تجاری و … دارای کاربردهای فراوان هستند. از کاربردهای صنعتی می توان به حذف زنگ زدگی، حذف رنگ های فرسوده، شستشوی مخازن، شستشوی بتن، شستشو و خزه بری بدنه کشتی، شستشوی آلودگی نفتی و ده ها مورد دیگر اشاره نمود. هم چنین در محیط های شهری فعالیت هایی مانند حذف آدامس های چسبیده به سطوح، شستشوی پیاده روها و سنگ فرش ها و کندن علف های هرز روییده در شیارهای آن، شستشوی جداول، شستشوی پارکینگ ها و … دستگاه واترجت صنعتی به همراه نازل چرخشی به کار می رود.

 

لینک های مفید :

واترجت : فهرستی از محصولات

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما