همه چیز درباره دستگاه واترجت صنعتی و کاربردهای متنوع این دستگاه

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

همه چیز درباره دستگاه واترجت صنعتی و کاربردهای متنوع این دستگاه

شستشوی مخازن با کارواش صنعتی

نظافت محیط های کاری و صنعتی به اندازه نظافت محیط خانه اهمیت دارد و همان طور که جهت تمیز نمودن محل زندگی همواره سعی بر این است که بهترین و کارآمدترین ابزارها انتخاب شود، برای حذف انواع آلاینده ها در محیط های صنعتی، با توجه به این که نسبت آلاینده های متداول خانگی کاملاً متفاوت و سخت تر هستند، لازم است روش های پیشرفته با کارایی بهینه در نظر گرفته شود. امروزه در بسیاری از مراکز صنعتی، نیمه صنعتی، تجاری و … دستگاه های واترجت شناخته شده ترین و کارآمدترین شیوه برای شستشوی سطوح مختلف با آلودگی های شدید به شمار می آیند که با قدرت بالا برای تمیزی سطوح مقاوم به آب کاربرد دارند. اما واترجت صنعتی چیست؟ چند نوع واترجت داریم و کاربرد های آن کدامند؟ در ادامه این مطلب پاسخ های این سوالات را متوجه خواهید شد.

همه چیز درباره دستگاه واترجت صنعتی

دستگاه واترجت صنعتی چیست

به منظور پاسخگویی به نیازهای مختلف کاربران و انطباق دستگاه با شرایط کاری و محیطی، انواع مختلفی از شوینده های فشار قوی طراحی و تولید شده است. هر دستگاه کارایی مخصوص به خود را دارد و وسیله ای است که هدف های نظافتی را به انجام می رساند.

طرز کار واترجت صنعتی چیست؟

دستگاه واترجت، برای جدا نمودن آلودگی ها از سطوح مختلف، از آب پر فشار بهره می گیرد. منبع ورودی آب یکی از الزامات استفاده از این دستگاه می باشد. آب ورودی از منبع به سمت پمپ واترجت منتقلمی شود تا با فشار زیاد از آن خارج شود. شلنگ فشار قوی ، لنس و نازل به همراه تفنگی، از بخش های دیگر واترجت می باشد. نحوه پاشش آب، به نوع نازل مورد استفاده بستگی دارد. نازل ها قادر هستند آب را با زاویه صفر درجه (نقطه ای ) و بیشتر از آن و یا بصورت دوار پاشش کنند.

انواع واترجت صنعتی از نظر منبع تغذیه کدامند؟

بر اساس منبع انرژی، واترجت صنعتی به دو شکل واترجت برقی و واترجت بنزینی طراحی و تولید می شود. از واترجت های مجهز به موتور برقی می توان در محیط های باز و بسته استفاده کرد. این مدل از شوینده های فشار قوی نسبت به مدل های بنزینی یا دیزلی کم صداتر و سبک تر است، آلودگی ایجاد نمی کند و هزینه تعمیر و نگهداری آن کمتر است. تامین انرژی واترجت بنزینی از سوخت های فسیلی می باشد و بهتر است از آن ها فقط در محیط باز بهره برد. این نوع مدل به راحتی قابل جابجایی بوده و محدودیت ناشی از کابل برق از بین می رود.

تفاوت واترجت صنعتی آب سرد و گرم چیست ؟

واترجت آب سرد

شوینده های فشار قوی آب سرد از پرکاربردترین تجهیزات نظافتی هستند و در مدل های متنوعی عرضه گردیده اند. این دستگاه ها به راحتی قابل حمل می باشند. کارایی واترجت صنعتی آب سرد هیچ محدودیتی ندارد و در همه محیط های تجاری، نیمه صنعتی، صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. این رده از دستگاه ها مصرف آب و مواد شوینده را به حداقل می رساند و برای شستشوی نمای ساختمان، محوطه، قطعات صنعتی، وسایل نقلیه، تأسیسات کارخانه، مخازن صنعتی و هر تمامی سطوح مقاوم به آب دارای کاربردهای ویژه هستند.

تفاوت واترجت صنعتی آب سرد و گرم چیست ؟

تفاوت واترجت صنعتی آب سرد و گرم

واترجت صنعتی آب گرم

دستگاه واترجت آب گرم ترکیبی از فشار و دمای بالا می باشد و از همین رو سبب افزایش سرعت شستشو و تمیزی می گردد. جریان آب با فشار و حرارت بالا سخت ترین آلودگی ها را از سطوح مختلف جدا ساخته و به طور کامل آن ها را حذف می گرداند. در کارخانه ها، پالایشگاه ها و سایر سایت های صنعتی احتمال تولید حجم وسیعی از آلودگی های چرب و الکترواستاتیک بالا بوده و جهت شستشوی سطوح، قطعات و تأسیسات آغشته به این مواد هیچ ابزار دیگری به غیر از واترجت آب گرم کارآمد نخواهد بود. برای از بین آلودگی های چرب و روغنی لازم است مواد شیمیایی و یا شوینده آب گرم فشار قوی مورد استفاده قرار گیرد که در این میان مواد شوینده و شیمیایی دارای اثرات مخرب زیست محیطی و دیگر مشکلات برای نیروهای انسانی و محیط صنعتی هستند؛ این در حالی است که دستگاه های واترجت صنعتی با بهره مندی از نیروی آب و دمای بالا فرآیند شستشو را به انجام می رسانند و بدون شک نمی تواند هیچ گونه آسیبی برای محیط زیست و خطراتی برای محیط کار داشته باشد.

واترجت صنعتی آب گرم

واترجت صنعتی آب گرم

مزایای شستشوی فشار قوی چیست؟

اگر بر روی یک سطح هموار یا ناهموار لایه های عمیق و تثبیت شده آلودگی وجود داشته باشد و یا امکان دسترسی به خلل و فرج یک سطح وجود نداشته باشد، نیروهای انسانی برای تمیز نمودن این سطوح مجبور هستند وقت و انرژی زیادی صرف کنند و در نهایت نیز ممکن است به نتیجه مطلوب نرسد. هدف از طراحی و ساخت دستگاه های واترجت صنعتی در حقیقت از میان برداشتن این مشکلات و دست یابی به نظافتی با کیفیت بوده است و بنابراین کاربران با اطمینان می توانند از این ابزار پر کاربرد استفاده نمایند.

دستگاه‌های کارواش صنعتی شستشوی عمیق را به انجام رسانده و سطح را به حالت اولیه باز می گردانند. سطوح متخلخل و سطوحی که دسترسی های دشوار دارند به وسیله واتر جت صنعتی به راحتی شستشو می شوند، زیرا نازل خروجی دستگاه آب را با سطح مقطع کم و فشار بالا پاشش نموده و درزها و شیارها را شستشو می دهد.

افزایش سرعت شستشو، از بین بردن آلودگی های ناخوشایند مانند قارچ، کپک، چربی و …، کاهش چشمگیر مصرف آب و شوینده، ایمنی کاربر، افزایش کیفیت نظافت و … از مهم ترین مزیت های دستگاه های شوینده فشار قوی به شمار می آیند.

وجود آلودگی در تجهیزات و تأسیسات صنعتی بر کارایی آن ها تأثیر گذاشته و می تواند خسارت ها و زیان های مالی فراوانی به بار آورد. حال آن که طی عملیات شستشوی حرفه ای و اصولی بروز خرابی ها، تعویض پی در پی قطعات و خاموشی خط تولید به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند و در نتیجه بازدهی و راندمان مجموعه افزایش می یابد.

دستگاه کارواش صنعتی یا واترجت صنعتی

مزایای شستشوی فشار قوی

توان موتور واترجت صنعتی چیست؟

یکی از مهمترین پارامترهایی که هنگام خرید باید مورد توجه قرار گیرد توان موتور واترجت صنعتی است، زیرا انرژی مورد نیاز برای عملکرد پمپ آب توسط موتور تامین می شود که در تعیین دبی و مقدار فشار ایجاد شده برای پاشش آب خروجی نقش حیاتی را ایفا می کند. اینکه بخواهید از شوینده های فشار قوی برای تمیز کردن خانه، باغ، گاراژ و یا حتی خانه حیوانات اهلی استفاده کنید، تجهیزات ساخت شرکت Ehrle برای نظافت این محیط ها از سطوح مرطوب و خیس گرفته تا سطوح خشک، بهترین راه حل و مناسب ترین انتخاب می باشند.

واترجت صنعتی فرنام صنعت چه ویژگی هایی دارد؟

واترجت صنعتی یا دستگاه کارواش صنعتی یکی از تجهیزات مکانیزه و بسیار پیشرفته نظافتی است که با ایجاد فشار بسیار قوی و پاشش آب با شدت زیاد به سطح مورد نظر سبب جدایی آلودگی از آن می شود. برای کارایی بیشتر و مفیدتر و افزایش سرعت کارهای روزانه در طراحی و تولید این دستگاه از قطعات با کیفیت فوق العاده استفاده شده است. در نتیجه عمر این شوینده فشار قوی افزایش یافته و استفاده مداوم و پیوسته از آن را در نظافت صنعتی امکان پذیر می کند. با توجه به کاربردهای متنوع و مفید واترجت صنعتی، رقابت بین تولید کننده ها بالا بوده و هر کدام از این تولید کننده ها برای جلب رضایت مشتری برای فروش محصولات خود دست به کار شدند و با طراحی زیبا و کاربردی اقدام به تولید این دستگاه ها و روانه بازار می کنند. یکی از معتبرترین و محبوبترین شرکت های تولیدی این دستگاه ها که بیش از ۴۰ سال در این زمینه سابقه کاری دارد، شرکت آلمانی Ehrle می باشد. محصولات این شرکت بسیار متنوع و به روز هستند و به سراسر دنیا ارسال می شوند. شرکت فرنام صنعت پاکسا در ایران وارد کننده محصولات واترجت صنعتی این برند می باشد. تولید کننده ها بر اساس نوع کاربرد در محیط های مختلف مدل های متنوعی از این دستگاه را طراحی و تولید می کنند.

انواع واترجت صنعتی بر اساس نوع کارکرد و محیط مورد استفاده

دستگاه های تمیز کننده فشار قوی بر اساس نوع کاربرد به دو دسته واترجت خانگی یا کارواش خانگی (ثابت و متحرک) و واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی مجزا می شوند. بنابر نوع کاربرد و محیط کاری، کیفیت و قدرت کارواش صنعتی نسبت به کارواش خانگی بسیار بیشتر است. از این گذشته شستشوی صنعتی با واترجت پیشرفته موجب می گردد سطح کیفیت بهداشت ارتقاء پیدا کرده و انجام کارهای روزمره با سرعت بیشتری ممکن می شود.

استفاده از واترجت صنعتی در دامداری

استفاده از واترجت صنعتی در دامداری

کاربرد های واترجت صنعتی چیست؟

برای شستشوی بسیاری از سطوح، آب سرد فشار قوی آلودگی را بر طرف و نیازی به آب گرم نیست. اما برای شستشوی بعضی از سطوح به ویژه سطوحی که با آلودگی های چرب و روغنی، رسوبات به جا مانده و جرم های ناشی از مواد شیمیایی مواجه می باشند، به آب گرم نیاز است. بر همین اساس واترجت صنعتی به دو دوسته واترجت آب سرد و واترجت آب گرم تقسیم می شوند. این دستگاه ها قابلیت افزایش دمای آب را تا ۱۴۰ درجه سانتی گراد دارند. شوینده های فشار قوی در مراکز صنعتی مختلفی از جمله دامداری ها کاربردهای ویژه ای دارند. واترجت صنعتی در دامداری دارای مزایای قابل توجهی همچون جلوگیری از انتقال و گسترش عوامل بیماری زا، افزایش طول عمر تجهیزات دامداری و حفظ سلامت کارکنان می باشد.

برای دریافت مشاوره خرید واترجت صنعتی می توانید از طریق راه های زیر با مشاوران ما در ارتباط باشید

شماره تماس: ۰۲۱۵۸۴۵۳۰۰۰

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما