نقش اسکرابر در شستشو و نگهداری از کفپوش بتنی

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

نقش اسکرابر در شستشو و نگهداری از کفپوش بتنی

اسکرابر صنعتی انبار

یکی از متداول ترین پوشش هایی که برای سطوح کف به کار می رود،‌کفپوش های بتنی می باشد. در واقع کفپوش بتنی همان سیمان سفت و سختی می باشد که به واسطه ساختار ویژه طول عمر بالایی داشته و از مقاومت بالایی در برابر عوامل فیزیکی و محیطی همانند تغییرات جوی و دمایی، و عبور وسایل سنگین برخوردار می باشد. از آنجایی که استفاده از این کفپوش ها مقرون به صرفه بوده و هزینه های اندکی برای نگهداری از آنها نیاز می باشد،‌ در اغلب محیط ها از کفپوش های بتنی استفاده می شود. علاوه بر این به منظور حفظ جلوه های محیطی این کفپوش ها را صاف و صیقلی می کنند. اگرچه این کفپوش ها ارزان و مقاوم هستند اما همانند دیگر کفپوش ها به نگهداری و مراقبت نیاز دارند. یکی از شیوه های مقرون به صرفه و آسان، برای نگهداری از کفپوش ها استفاده از دستگاه اسکرابر صنعتی برای شستشو و نظافت می باشد.

 

خصوصیات و ویژگی های کفپوش بتنی

اسکرابرکفپوش های بتنی به واسطه ساختار ویژه ای که دارند، دارا ی خلل و فرج زیادی بوده و جذب آب بالایی دارند. با توجه به خلل و فرج این کفپوش ها،‌ آلاینده ها و گرد و غبار در آنها نفوذ کرده و عدم شستشو و نظافت موثر آنها موجب تثبیت شدن آلاینده ها می گردد. به منظور ممانعت از تثبیت آلاینده ها در داخل خلل و فرج کفپوش های بتننی شستشو و نظافت منظم و با برنامه آنها ضروری می باشد.

 

شستشوی سطوح بتنی

اسکرابر یا کفشوی صنعتیبا توجه به اینکه کفپوش های بتنی اغلب برای پوشش کف در محیط های صنعتی و کارخانه ها به کار می روند،‌ از جمله متداول ترین شیوه ها برای شستشو و نظافت سطوح بتنی در محیط کارخانه ها استفاده از دستگاه اسکرابر صنعتی یا کفشوی صنعتی می باشد. البته لازم به ذکر است در صورتی که حجم آلاینده های خشک انباشته بر روی سطوح کف بالا باشد،‌استفاده از دستگاه های سوییپر گزینه مناسب تری می باشد. این درحالی است که اسکرابر ها برای شستشوی آلاینده هایی چون گرد و غبار و لایه های چربی و روغن انباشته بر روی سطوح مناسب می باشند. استفاده از مواد شوینده مناسب قدرت تمیز کنندگی دستگاه های اسکرابر صنعتی را در حذف روغن و چربی دو چندان می کنند.


لزوم استفاده از دستگاه اسکرابر برای شستشوی سطوح بتنی

اسکرابر صنعتییکی از اصول مهم و اصلی در محیط کسب و کار حفظ بهداشت و ایمنی محیط می باشد. مسلما عدم نظافت موثر و با کیفیت محیط و حضور آلاینده ها می تواند سلامت افراد حاضر و شاغل در محیط را تهدید نموده و با ایجاد مشکلات گوناگون برای کسب و کار بهره وری و سود آوری را کاهش دهد. یکی از اقدامات اساسی برای ارتقا ایمنی و بهداشت محیط انجام امور نظافتی می باشد. شستشو و نظافت کفپوش ها به عنوان یکی از بخش های مهم در امور نظافتی مجموعه ها ضمن اینکه ایمنی و جلوه های ظاهری محیط کار راافزایش می دهد، نقش مهمی در افزایش عمر کفپوش های بتنی ایفا می نماید. اسکرابر صنعتی که دستگاهی مکانیزه برای شستشو و نظافت سطوح کف می باشد، به واسطه استفاده از سامانه برس زنی تمامی آلاینده های نفوذ کرده به داخل خلل و فرج کفپوش ها را بیرون کشیده و به واسطه نفوذ الیاف برس به داخل شیار ها و خلل و فرج موجود، مانع از تثبیت آنها می گردد. این در حالی است که انجام امور نظافتی با شیوه های سنتی متداول به هیج وجه قادر به تامین این سطح از بهداشت نمی باشد.


انتخاب دستگاه کف شور مناسب برای شستشوی سطوح بتنی

اسکرابر صنعتیعملکرد دستگاه اسکرابر دستی و خودرویی هر دو مشابه می باشد. از این رو هر دو عملکرد مناسبی برای حذف آلانیده ها از روی سطوح بتنی دارند. تنها نکته مهم در انتخاب دستگاه اسکرابر مناسب برای شستشو و نظافت سطوح بتنی توجه به وسعت محیط و عرض معابر می باشد. درصورتی که محیط نظافتی از تراکم چینش بالایی برخوردار باشد،‌استفاده از دستگاه های اسکرابردستی مناسب بوده ودر صورتی وسعت بالای محیط اسکرابر سرنشین دار گزینه ای مناسب و ایده آل می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما