چه نکاتی باید برای استفاده صحیح و ایمن از دستگاه کفشوی رعایت شود؟

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

چه نکاتی باید برای استفاده صحیح و ایمن از دستگاه کفشوی رعایت شود؟

کفشوی خودرویی

دستگاه اسکرابر صنعتی، یکی از تجهیزات پر کاربرد در نظافت و شستشوی انواع محیط ها می باشد. این دستگاه جایگزین بسیار خوبی برای وسایل شستشوی قدیمی بوده و معایب آن ها را بر طرف نموده است. در طراحی و نحوه عملکرد کفشوی ها، پیچیدگی خاصی دیده نمی شود و کاربر به راحتی قادر به انجام عملیات می باشد. البته رعایت نکاتی می تواند منجر به استفاده ایمن از دستگاه شده و با کاهش خطرات احتمالی موجب افزایش بازدهی اسکرابر گردد.

خرید اسکرابر و مشاوره با کارشناسان فرنام صنعت پاکسا

نحوه عملکرد اسکرابر صنعتی

کفشور صنعتیدستگاه های اسکرابر برای رفع آلودگی سطح زمین، از سیستم مکانیزه شستشو بهره می برند. ابتدا کاربر با کلید تنظیم پاشش آب، میزان آب پاشش شده بر روی برس ها را تنظیم می نماید. سپس سامانه برس زنی فعال و آلودگی های سطح در اثر چرخش برس ها از بین می روند. در همین حین، تی دستگاه، آب آلوده را از اطراف جمع نموده تا موتور مکش آن ها را از طریق شلنگ مکش آب کثیف به داخل مخزن آب کثیف بفرستد. آب آلوده در مخزن انباشته شده و بعد از پر شدن می بایست تخلیه و سپس مخزن تمیز و شستشو شود. نحوه هدایت کف شوی ها به دو صورت دستی و خودرویی صورت می گیرد. در حین هدایت تمامی مدل ها، رعایت نکاتی منجر به استفاده صحیح و ایمن از اسکرابر می شود که در ادامه به آن ها پرداخته می شود.

 

گام اول، مطالعه دفترچه راهنما

مطالعه دفترچه راهنمای کف شویاولین گام جهت استفاده ایمن و درست از کفشوی ها، مطالعه دفترچه راهنما می باشد. کاربر می بایست تمامی بخش های مربوط به عملکرد و ایمنی آن را مطالعه نماید تا علاوه بر یادگیری استفاده صحیح از دستگاه، آسیبی به خود، افراد دیگر و حتی دستگاه نرساند. این دفترچه همواره می بایست در نزدیکی دستگاه قرار داشته باشد تا کاربر عکس العمل مناسبی در مواجه با خطر نشان دهد.

 

کاربری صحیح دستگاه

کاربری صحیح اسکرابر صنعتیکاربر قبل از انجام عملیات شستشو، می بایست با عملکرد دستگاه، کلید ها و اهرم های آن آشنا شود. این امر باید بوسیله مطالعه دفترچه راهنما و یا کمک گرفتن از افراد متخصص شرکت ارائه دهنده دستگاه انجام شود. محل کلید های پاشش آب، برس زنی و مکش آب، اهرم های تنظیم برس و تی و بررسی عملکرد صحیح آن ها، از مواردی است که کاربر می بایست به خوبی از آن ها مطلع شود. همچنین فرد هدایت کننده اسکرابر، باید پس از آشنایی با موارد ذکر شده، نحوه هدایت و حرکت رو به جلو دستگاه را فرا گیرد و در محیطی وسیع و به دور از تجهیزات و وسایل، آن ها را تمرین نماید. با مسلط شدن کاربر به دستگاه، فرد می تواند عملیات شستشو را آغاز نماید. لازم به ذکر است، در صورت آموزش ناقص کاربر و یا استفاده از دستگاه توسط کاربر غیر مجاز، آسیب به فرد یا دستگاه محتمل است. در پایان کار با کف شور نیز اموری چون تخلیه مخزن آب کثیف، نظافت برس ها، شناور و فیلتر مخازن اهمیت دارد.

 

نکات مربوط به باتری

اسکرابر ها از نظر تامین منبع تغذیه غالبا به دو دسته باتری دار و کابلی تقسیم می شوند. در ارتباط با اسکرابر های باتری دار که دارای فراوانی و کاربرد بیشتری هستند، رعایت نکاتی در مورد باتری آن ها ضروری است..

 

استفاده صحیح از باتری

زمین شوی صنعتیبرای استفاده اولیه از باتری، کاربر باید آنرا در مدت زمانی که در دفترچه آمده شارژ نماید. بعد از هر بار استفاده از دستگاه، کاربر می بایست باتری آنرا شارژ نماید تا از وقفه در عملیات های بعدی جلوگیری کند. همچنین برای افزایش طول عمر باتری، بهتر از بعد از مدت زمانی مشخص ( طبق دفترچه دستگاه) باتری کاملا تخلیه شده و سپس به شارژ زده شود.

 

ایمنی کار با باتری

رعایت نکات ایمنی به هنگام تماس با باتری و شارژ آن اهمیت ویژه ای دارد. همیشه قبل از اینکه اسکرابر های باتری دار را به شارژ بزنید، از سالم بودن کابل آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین در زمان شارژ هرگز قطب های باتری را لمس نکنید تا از خطرات احتمالی در امان باشید. در هنگام شارژ باتری نیز از اتصال محکم سوکت شارژ با کابل باتری اطمینان حاصل کنید.

 

نکات مرتبط با برس ها

برس شستشوی اسکرابریکی از نکاتی که در شستشوی سطح بوسیله کفشوی اهمیت دارد، انتخاب نوع برس و تنظیم فشار مناسب وارده به سطح می باشد. انتخاب برس غیر متناسب با سطح و تنظیم نادرست فشار برس، می تواند سطح را مورد آسیب قرار دهد. همچنین کاربر یا افراد دیگر هرگز نباید، برس در حال چرخش اسکرابر را لمس نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما