دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

انتخاب برس مناسب در زمین شوی صنعتی

زمین شوی

زمین شوی ها یکی از کاربردی ترین دستگاه های شستشو و نظافت مکانیزه در حوزه نظافت صنعتی به شمار می روند. این دستگاه نقش مهمی در شستشوی سطوح گوناگون در مکان های مذهبی، تجاری و صنعتی دارد. با این وجود، اکثر کاربران از حداکثر توانایی و کارایی زمین شوی صنعتی استفاده نمی کنند. از اصلی ترین عوامل موثر در یک نظافت موثر، انتخاب صحیح برس شستشو متناسب با سطح مورد نظر است. علاوه بر برس استاندارد اسکرابر ، انواع متنوعی از برس ها تولید و به بازار عرضه می شوند. در ادامه این مقاله به معرفی و شرح مختصری از انواع برس های موجود و کاربردی در دستگاه های زمین شوی ، پرداخته خواهد شد.

 

معیارهای تفاوت برس ها

زمین شویبرس ها بر اساس جنس مویی و میزان تراکم آن دارای درصد زبری گوناگون به نسبت دیگر برس ها هستند و این تفاوت موجب تنوع در کاربرد انواع برس ها و کارکرد دستگاه زمین شوی می شود. به طور معمول هرچه درصد زبری یک برس افزایش یابد، قدرت لایه برداری سطح بیشتر می شود اما در مقابل، میزان براق نمودن سطح کاهش می یابد. برس های نرم تر مخصوص پرداخت و براق نمودن سطوح هستند و قدرت لایه برداری بالایی ندارند. انتخاب نوع برس باید مطابق و بر اساس نیاز کاربر و سطح مورد نظر انتخاب شود تا بهترین نتیجه کسب شود. به همین منظور، برس کاربردی مخصوص سنگ و چوب تفاوت خواهد داشت.

 

انواع برس زمین شوی

برس های اسکرابر متناسب با کاربرد و جنس دارای انواع گوناگونی است که در ادامه به معرفی برخی از آن ها پرداخته می شود:

 

برس پولیش

برس زمین شویاز این برس جهت براق نمودن سطح و پرداخت نهایی سطح در دستگاه های زمین شوی استفاده می شود. علاوه بر دستگاه کف شوی صنعتی در دستگاه های پولیشر نیز از این نوع برس ها استفاده می شود. برس های پولیش بر اساس نوع و جنس سطح در مدل های مختلفی به منظور پرداخت سطوح مانند پارکت یا سنگ به بازار عرضه می شود. از عوامل موثر دیگر در امر پرداخت و براق نمودن سطح در کنار جنس و نوع برس، می توان به استفاده از مواد شیمیایی، واکس مخصوص و همچنین سرعت چرخش برس زمین شوی اشاره نمود.

 

برس نرم

برس کفشویاز برس های نرم به منظور شستشوی روزمره سطوح حساس و پرداخت مقدماتی استفاده می شود. استفاده از برس های نرم در دستگاه های زمین شوی می تواند موجب افزایش طول عمر و ماندگاری سطوح در دراز مدت می شود.

 

 

 

 

برس استاندارد

اسکرابربرس استاندارد پرکاربردترین نوع در دستگاه های زمین شوی است. این برس از جنس پلی اورتان تولید می شود و مناسب شستشوی روزانه سطوح اپوکسی، بتنی، سنگ، کفپوش و سرامیک می باشد. به طور معمول در دستگاه های زمین شوی و پولیشر از نوع برس به عنوان پیش فرض استفاده می گردد زیرا طیف وسیعی از سطوح را پوشش می دهد.

 

 

برس زبر

قیمت اسکرابراز این برس ها به منظور سابیدن سطح و لایه برداری استفاده می شود. میزان زبری برس رابطه مستقیمی با قابلیت و توانایی آن در حذف لایه ها و سایش سطوح خواهد داشت. به همین منظور، برس های زبر در انواع مختلف و با درصد زبری گوناگونی تولید می شود تا توانایی کاربری در عملیات متنوع را داشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما