همه آن چیزی که باید درباره اسکرابر بدانیم

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

همه آن چیزی که باید درباره اسکرابر بدانیم

اسکرابر صنعتی و کاربرد آن

دستگاه های اسکرابر اغلب در محیط های سرپوشیده برای شستشوی سطوح کف به کار می روند و در محیط های باز هم کارایی دارند. این ماشین آلات جهت شستشوی عمیق کفپوش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و بدون ایجاد سایش می توانند نقش محافظت کننده را برای سطح داشته باشد. بهره مندی از تجهیزات مدرن نظافتی تحولات گسترده ای در فرآیند نظافت و پاک سازی محیط های گوناگون به وجود آورده است. طراحی خلاقانه دستگاه های کف شور صنعتی به همراه سیستم های برس زنی و مکنده استانداردهای بهداشتی را بهبود بخشیده و عملیات شستشو را آسان می سازد.

چگونگی عملکرد اسکرابر

دستگاه های کف شوی صنعتی در دو گروه ارائه شده اند: دستی و خودرویی. کفشوی دستی در مدل های کابلی و باتری دار و دستگاه های خودرویی به صورت باتری دار طراحی و تولید شده اند. اسکرابرها سطوح را به وسیله سیستم مکانیزه یعنی برس یا برس های چرخان تمیز می کنند و این فرآیند با پاشش محلول شوینده کامل می شود؛ هنگامی که دستگاه روشن شده و رو به جلو می رود، آب یا محلول شوینده از مخزن آب تمیز به طرف برس ها حرکت می کند. چرخش برس به همراه محلول شوینده آلودگی ها را از سطح زمین جدا می سازد. در همین زمان تی لاستیکی تعبیه شده در انتهای دستگاه آب و آلودگی های باقی مانده را جمع آوری می کند. مواد جمع آوری شده در مخزن آب کثیف دستگاه باقی می مانند و در پایان عملیات شستشو این مخزن تخلیه می شود.

 

 

تفاوت ها و شباهت های زمین شوی دستی و خودرویی

اسکرابرهای دستی و سرنشین دار از لحاظ عملکرد بسیار مشابه یکدیگر هستند و تفاوت آن ها در ابعاد و ظرفیت تمیز کردن (کارایی) می باشد. با این حال هر دو دستگاه اسکرابر دستی و اسکرابر سرنشین دار در سهولت کاربری، ایمنی و افزایش بهره وری اشتراک دارند. بدنه قابل بازیافت و کاهش چشمگیر آب و مواد شوینده دستگاه های کف شوی صنعتی را به ابزارهایی سازگار با محیط زیست تبدیل نموده است. اگرچه اسکرابرها بالاترین استانداردهای تمیزی را ارائه می دهند اما به دلیل استفاده آسان به آموزش کمی نیاز دارند.

 

 

 

کارایی کف شوی در فضاهای دارای محدودیت

دلایل زیادی برای انتخاب ماشین آلات مکانیزه نظافتی و جایگزینی نمودن به جای شیوه های دستی وجود دارد:

اسکرابر به میزان قابل توجهی سطح بهداشت و پاکیزگی محیط را افزایش می دهد زیرا بر خلاف روش های سنتی که آلودگی های موضعی در محیط پراکنده شده و از نقطه ای به نقطه دیگر منتقل می شود، آلودگی ها را به نحو چشمگیری از محیط حذف می گرداند.

زمان صرف شده برای نظافت با استفاده زمین شوی صنعتی فقط نیمی از فرآیند تمیز کاری دستی و حتی کمتر از آن خواهد بود و کاربر حداقل انرژی را به این منظور صرف می کند. در کنار آن مصرف آب و انرژی به کمترین مقدار خود کاهش پیدا می کند که نتیجه آن ذخیره پول و زمان خواهد بود.

 

مواد شوینده مناسب برای دستگاه های اسکرابر

مواد شوینده باید با دستگاه سازگاری داشته باشد و کاربران از دستورالعمل های ارائه شده برای آن پیروی کنند. به عنوان مثال محصولاتی مانند سود سوزآور، اسید، حلال ها و مواد مشابه آن که خاصیت خورندگی دارند نباید مصرف شوند. ماده شوینده به مخزن آب تمیز افزوده می شود که می تواند به هر چه تمیزتر شدن سطوح کمک کند.

 

 

 

 

 

تعمیر و نگهداری زمین شوی صنعتی

مانند هر دستگاه مکانیزه دیگری باید برای سرویس و نگهداری دوره ای اسکرابرها برنامه های مشخصی گردآوری شود تا سطح کارایی و عملکرد ماشین های نظافتی در حالت بهینه خود قرار داشته باشد. لازم است فیلتر، شیلنگ مکش، شیلنگ آب کثیف، برس، تی لاستیکی و مخازن آب پس از هر بار استفاده از دستگاه تمیز گردند تا آلودگی های باقی مانده حذف و اگر گرفتگی پدید آمده است، در سریع ترین زمان رفع شود.

 

 

 

 

انتخاب کفشوی مناسب مطابق با شرایط محیطی

محصولات تولید شده بسیار متنوع هستند و از همین رو جهت انتخاب دستگاه مناسب باید شرایط محیطی به دقت بررسی گردد. متراژ محیطی که اسکرابر در آن به کار گرفته می شود، تعداد طبقات، تراکم وسایل و پهنای راهروها، دسترسی به پریز برق و … از جمله پارامترهایی هستند که پیش از انتخاب دستگاه مورد توجه قرار می گیرند.

 

 

 

لینک های مفید :

اسکرابر : فهرستی از محصولات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما