اسکرابر و جاروبرقی صنعتی راهکارهای موثر نظافت سطوح کف

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

اسکرابر و جاروبرقی صنعتی راهکارهای موثر نظافت سطوح کف

اسکرابر صنعتی انبار

فعالیت های نظافتی در هر محیطی با چالش های خاص خود رو به رو است و به ویژه در محیط های وسیع با حجم آلودگی بالا چالش های بزرگ تری پیش روی نیروهای انسانی قرار می گیرد. نظافت و شستشوی سطح زمین یکی از مهم ترین مراحل در فرآیند تمیز نمودن یک محیط می باشد و هر چه میزان آگاهی ما پیرامون شرایط محیط مورد نظر بیشتر باشد، نظافت و شستشوی باکیفیت تری انجام خواهد شد. پیش از اقدام به نظافت سطوح کف در محیط های صنعتی، تجاری، اداری، درمانی و … می توان تجهیزات موجود برای تمیز نمودن سطوح کف را بررسی نمود و در نهایت بهترین ابزار را برگزید. امروزه نظافت به صورت دستی و سنتی در اماکن بزرگ و رفت و آمد دیگر جایگاهی ندارد و دستگاه های مکانیزه و پیشرفته همانند اسکرابر ، جاروبرقی صنعتی و پولیشر انقلابی در عرصه بهداشت و نظافت محیط های گوناگون به وجود آورده اند.

نظافت صنعتی با تجهیزات مدرن

دستگاه های مکانیزه نظافتی با هدف رفع نیازهای وسیع نظافتی در حوزه های صنعتی، تجاری و … طراحی و تولید شده اند. این تجهیزات محصولاتی باکیفیت و کارآمد هستند که امور نظافتی را سهولت بخشیده و سطح بهداشت و تمیزی محیط را به نحو چشمگیری ارتقا می دهند. عملیات تمیز نمودن شامل دو بخش نظافت و شستشو می شود که برخی تنها به نظافت، برخی به شستشو و بعضی دیگر به هر دو مورد نیاز دارند. جاروبرقی صنعتی و مکنده شهری ابزارهایی برای نظافت تخصصی و دستگاه های اسکرابر و پولیشر ماشین آلات شستشوی حرفه ای سطوح کف به شمار می آیند.

 

حذف انواع آلودگی و پسماند با جاروبرقی صنعتی

به منظور جمع آوری انواع آلودگی های جامد و مایع دستگاه جاروبرقی صنعتی کاربرد دارد. در کارخانه ها و سایر محیط های صنعتی انواع مختلفی از آلاینده های سخت و خطرناک تولید می شود که حذف ایمن و باکیفیت آن ها جاروبرقی صنعتی نقش بسیار مهمی دارد. جاروهای صنعتی تجهیزات با ظرفیت بالا و قدرت مکش زیاد هستند که از توانایی نظافت انواع کفپوش ها با انواع آلودگی های سخت صنعتی برخوردار می باشند. جاروهای رده تجاری و نیمه صنعتی مکنده هایی کوچک تر اما با قدرت و کارایی بالا هستند که جهت نظافت محیط های تجاری و اداری ابزارهایی بسیار مناسب و ایده آل به شمار می آیند. در برخی موارد پس از جمع آوری ضایعات و پسماندها لازم است سطح زمین شستشو گردد.

 

کارایی اسکرابر در شستشوی سطوح کف

دستگاه های اسکرابر یا کف شوی صنعتی جایگزین تی های رشته ای و سطل آب گردیده اند که با بهره مندی از سیستم های مکانیزه سطوح کف را شستشو نموده و خشک می کنند. دستگاه اسکرابر نسبت به روش های سنتی برتری های برجسته ای دارد، از جمله این که به دلیل وجود مخازن جداگانه آب تمیز و آب کثیف در شستشو همواره آب تمیز مورد استفاده قرار می گیرد و آلودگی های جمع آوری شده دوباره به محیط باز نمی گردند. از طرف دیگر سیستم مکش قدرتمند آب و آلودگی های باقی مانده در محیط را به میزان قابل توجهی جمع آوری نموده و به بالا رفتن سرعت خشک شدن کمک می کند که در نتیجه خطر لغزندگی از میان برداشته می شود. این تجهیزات نه تنها از سرعت عمل بالا، کیفیت و کارایی بالا برخوردار هستند بلکه هیچ گونه اختلال و مشکلی در کسب و کار ایجاد نمی کنند. کاربرد اسکرابر صنعتی به محیطی خاصی محدود نشده و برای شستشوی سطوح سخت در همه کارخانه ها، مجتمع های تجاری، اداره ها، مدارس و دانشگاه ها، بیمارستان ها و مراکز درمانی و ده ها محیط دیگر به کار می رود.

 

کاربرد پولیشر در شستشو و جلادهی سطوح

جلا و درخشندگی سطوح در محیط های تجاری بر زیایی ظاهری محیط تأثیر به سزایی دارد و می تواند بر دیدگاه مشتریان تأثیر مثبت داشته باشد. سطوح سنگی، سرامیکی و … با استفاده از دستگاه پولیشر درخشندگی و جلای خود را باز می یابند. این دستگاه ها علاوه بر صیقلی ساختن سطوح برای شستشوی بخش های بسیار کم عرض و با دسترسی محدود کاربرد دارند. به دلیل این که پولیشرها سیستم مکش ندارند، بهتر است پس از استفاده از آن برای جمع آوری آب باقی مانده جاروبرقی تجاری به کار گرفته شود.

 

 

 

پارامترهای کلیدی برای انتخاب تجهیزات نظافتی

قبل از تهیه دستگاه مکانیزه نظافت باید بدانیم چه نوع سطحی باید تمیز شود، چه متراژی دارد و در محیط چه محدودیت هایی وجود دارد و این که نیازمند نظافت است یا شستشو و یا هر دو. متراژ محیط و میزان مانور پذیری آن تعیین کننده اندازه دستگاه خواهد بود. پهنای نظافتی و ظرفیت مخازن دستگاه های اسکرابر یا کف شور صنعتی نشان می دهد یک فضای مشخص در چه بازه زمانی تمیز می گردد.

هر چه وسعت بیشتر باشد و موانع حرکتی وجود نداشته باشد باید از دستگاه های اسکرابر صنعتی بزرگ تر و سرنشین دار استفاده شود. هم چنین دسترسی به منبع برق یکی دیگر از مواردی است که برای انتخاب اسکرابر صنعتی باید آن را در نظر گرفت. برای یک محیط بزرگ و وسیع ممکن است کابل برق طول کافی نداشته باشد و یا وجود کابل برق خطراتی در پی داشته باشد. به همین منظور دسترسی به پریز برق، میزان استفاده از دستگاه و محدودیت های استفاده از وسایل کابلی بررسی می شود و در نهایت مدل مناسب برقی یا باتری دار، دستی یا سرنشین دار مورد استفاده قرار می گیرد.

 

لینک های مفید :

اسکرابر : فهرستی از محصولات

جاروبرقی صنعتی : فهرستی از محصولات

پولیشر : فهرستی از محصولات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما